• Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

• Daria Andrzejewska -3b, Klaudia Milewska -2b oraz Magda Mantaj -1a, pod opieką p. Wiolety Szafran, wzięły udział w etapie rejonowym XVII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Daria Andrzejewska i Magda Mantaj zostały finalistkami konkursu. Etap wojewódzki odbędzie się w maju.

Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - Obrazek 1 Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - Obrazek 2

• VI Powiatowy Turniej Recytatorski "Między Wierszami"

• VI Powiatowy Turniej Recytatorski Szkół Ponadpodstawowych „Między Wierszami” zorganizowany został przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej. W konkursie wzięło udział 66 uczestników
            W kategorii: Gimnazja- Recytacje, II miejsce zajęła Kornelia Kuklińska.
            Wyróżnienia otrzymali:
            - Marta Tyrakowska
            - Kacper Bagrowski
            - Agata Sturma

Turniej był zarazem eliminacjami do półfinału XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Poznaniu. Wezmą w nim udział 3 uczennice, a wśród nich Kornelia Kuklińska.

• Konkurs o Powstaniu Wielkopolskim

• 02 lutego piątka naszych gimnazjalistów pod opieką p. Wiolety Szafran zmierzyła się z ok. 150 uczestnikami V Konkursu o Powstaniu Wielkopolskim "Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej...". W konkursie wzięli udział: Mikołaj Wróblewski- 1d, Krzysztof Dereszyński- 1d, Kornelia Kuklińska -3b, Karolina Grochowska -3b, Natalia Mączyńska -2b

• Na ostatnią chwilę

• Miejski Ośrodkiem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wągrowcu, MDK i Gmina Wągrowiec byli patronami występu profilaktycznego zespołu "Na ostatnią chwilę". Uczniowie klas pierwszych i drugich mieli okazję po założeniu alkogogli zobaczyć, jak wygląda świat po wypiciu alkoholu i jak reagują kierowcy, którzy jadą "na gazie". Zaśpiewali i zagrali: Andrzej Piasecki i Damian Rejniak, choć to występ Kuby z 1C, zebrał najwięcej oklasków.

• Projekt edukacyjny

• Uczennice: Zuzanna Stankiewicz, Marcelina Witkowska, Monika Czajkowska, Sandra Wojeciechowska, Sara Syrysko, Weronika Pluta, Dominika Zjawińska, Marta Walicka, Kamila Kusz, Martyna Szczepaniak zaprezentowały uczniom klas pierwszych i drugich efekty swojej pracy w ramach szkolengo projektu "Przemoc w naszej szkole". Opiekunem grupy była pani pedagog - Aldona Hayn. Projekt składał się z 2 części: przedstawienie wyników analizy ankiety przeprowadzonej wśród 307 uczniów naszej szkoły oraz przedstawienie poświęcone przeciwdziałaniu agresji wśród młodzieży gimnazjalnej wzorowane na programie telewizyjnym "Pod napięciem".