• Olimpiada ekologiczna

• W eliminacjach powiatowych do V Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski I miejsce zajęła Karolina Grochowska z 3b, którą znamy już z licznych sukcesów w konkursach biologicznych i ekologicznych.

• Bądź zdrowy!

• W konkursie "Bądź zdrowy" wzięli udział: Marta Osińska, Maja Mazur, Patrycja Szulc, Daria Andrzejewska, Grzegorz Szyszkowski, Jagoda Kaźmierska, Beata Krychowska. Etap szkolny wygrała uczennica klasy 3B Maja Mazur. Konkurs miał na celu zachęcić do zdrowego trybu życia.

• Konkurs na plakat rozstrzygnięty

• 9 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu na plakat zachęcający do obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Jury pod przewodnictwem p. Aleksandry Podemskiej z 77 prac, które wpłynęły na konkurs, postanowiły nagrodzić aż cztery uczennice z naszej szkoły:

• Spacerkiem po Wągrowcu

• Klasa 1B udała się na zwiedzanie Wągrowca, najważniejszych miejsc pamięci oraz zabytków. Odwiedziliśmy również Szkołę Podstawową nr 3, do której uczęszczało kilku chłopców z klasy.

Spacerkiem po Wągrowcu - Obrazek 1

• Młodzieżowa Rada Miejska

• Rada Miejska w Wagrowcu uchwaliła powołanie Młodzieżowej Rady Miejskiej. Pierwsze wybory odbędą się 14 grudnia 2012 roku. Zgodnie z ordynacją wyborczą, każda szkoła stanowi odrębny okręg wyborczy i obwód głosowania. Uprawnieni do głosowania są uczniowie w wieku 13 do 19 lat zameldowani na stałe w Wągrowcu. Młodzieżowa Rada Miejska składać się będzie z 15 radnych a jej kadencja trwać będzie 2 lata.