• "Złoty Klon"

• 6 listopada odbyła się w Łeknie XVIII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Złoty Klon". Jak zawsze mogliśmy liczyć na nasze szkolne Mistrzynie - Martę Tyrakowską i i Natalię Kuczkowską, które sztukę recytatorstwa opanowały do perfekcji. Marta zajęła pierwsze, a Natalia trzecie miejsce w konkursie.

• Nominacja na dyrektora Gimnazjum

• Ze strony: http://www.gminawagrowiec.pl/ Akt nominacji do pełnienia obowiązków Dyrektor Gimnazjum Nr 1 Gminy Wągrowiec im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu, odebrała z rąk Pana Przemysława Majchrzaka, Wójta Gminy Wągrowiec, Pani Katarzyna Budzeń, dotychczasowa wicedyrektor tej plac
          • Konkursy z języka polskiego i niemieckiego

• Rozpoczęły się już etapy szkolne konkursów przedmiotowych. Miło nam poinformować, że do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dostały się następujące osoby: Karolina Grochowska, laureatka ubiegłorocznego Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, Łukasz Tomczak oraz Marta Tyrakowska, która również będzie brała udział w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.

• Konkurs plastyczny

• Stowarzyszenie Sportowe "Szkwał" w Kamienicy ogłosiło konkurs plastyczny "Bezpieczeństwo podczas uprawiania sportu", jako jedno z przedsięwzięć organizowanych w ramach VI Zawodów Windserfingowych CUP 2012 współfinansowanych z dotacji Gminy Wiejskiej Wągrowiec.

W kategorii gimnazjów nagrody otrzymali:

• Pamięci Jana Pawła II

• Podczas przedstawienia poświęconego Janowi Pawłowi II, młodzież zaprezentowała biografię papieża oraz jego najważniejsze myśli i przesłania.

• XX Jubileuszowe Sienneńskie Biegi Przełajowe

• Ze strony: http://www.spsienno.pl 5 października tereny rekreacyjne wokół Szkoły Podstawowej im.ks. Jakuba Wujka w Siennie wypełniły się dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi w wieku od 5 do 56 lat. Ponad 600 uczestników z blisko 30 placówek szkolnych różnego typu, także niepełnosprawni s