•  - Obrazek 1

Dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Marii Konopnickiej

dr Leszek Szpis

• Zbieraj plastikowe nakrętki

• Sześcioletni Cyprian ma przepuklinę oponowo - rdzeniową i nie może chodzić. Porusza się na wózku inwalidzkim. Zakrętki (zbierane przez Fundację "Zdążyć z pomocą") pomogą mu funkcjonować tak, jak jego rówieśnicy. Musimy uzbierać tonę zakrętek, więc pomóż nam!

Punkt zbierania nakrętek znaduje się na głównym korytarzu szkoły.

• Projekt edukacyjny

• Klasy drugie zobowiązane są do zrealizowania w tym roku szkolnym projektu edukacyjnego. Decyzję o wyborze projektu należy podjąć do 20 października i przekazać ją nauczycielowi, który ten projekt realizuje.

• Wycieczka integracyjna

• Klasa 1 B udała się 4 października w swoją pierwszą wycieczkę klasową. Uczniowie klasy 1b pochodzą z różnych miejscowości: Wągrowca, Sienna, Ochodzy, Łazisk, Pawłowa Żońskiego, Rybowa, Wiatrowa, dlatego chcieli przedstawić swoim kolegom miescowości, z których pochodzą i szkoły podstawowe, do których uczęszczali. Wszędzie zostaliśmy miło przyjęci przez nauczycieli, a w Szkole Podstawowej w Łaziskach przygotowano dla nas poczęstunek i pamiątki. Ponadto zawitaliśmy również do Kobylca, Tarnowa Pałuckiego i Bracholina.

• Kawiarenka

• Rada Rodziców zorganizowała po raz kolejny Kawiarenkę, gdzie można było zakupić wypieki przygotowane przez rodziców. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na cele szkoły. Wszystkim mamom zaangażowanym w organizację Kawiarenki, serdecznie dziękujemy.

• Konkursy przedmiotowe

• Już niebawem rozpoczynają się etapy szkolne wojewódzkich konkursów przedmiotowych.

Konkurs Języka Polskiego 19 października 2012 r. (piątek) o godz.1300

Konkurs Języka Niemieckiego 25 października 2012 r. (czwartek) o godz. 1300