• Pomóżmy Oliwce

• Organizujemy zbiórkę pieniędzy dla chorującej na mukowiscydozę Oliwki, małej siostrzyczki naszego kolegi z klasy - Dawida. Ponieważ choroba ta pochłania ogromne pieniądze, potrzebna jest pomoc. Pragnęlibyśmy, żebyście przyłączyli się do tej akcji, wsparli nas. Każda złotówka wpłacona jest na wagę złota. Za okazane serce będziemy bardzo, bardzo wdzięczni. Zróbmy Oliwce prezent na Święta!
            Zbiórkę prowadzić będziemy w środę czwartek, piątek.

• Konkursy recytatorskie o randze powiatowej

• W ostatnim czasie uczennice naszej szkoły zachwycają jurorów na konkursach recytatorskich. Niedawno pisaliśmy o sukcesie Marty w Wapnie, a poniżej przedstawiamy kolejne.

W VI Turnieju Recytatorskim "Głos poezji" w Skokach, Kinga Kucharska, Julia Wiśniewska i Marta Tyrakowska otrzymały wyróżnienie, natomiast w Łeknie w konkursie "Złoty Klon", I miejsce zajęła Marta Tyrakowska, a III - Natalia Kuczkowska.

• Kolejne sukcesy recytatorskie

• Marta Tyrakowska od trzech lat zdobywa nagrody na ważniejszych konkursach recytatorskich w powiecie wągrowieckim. Dlatego nie zdziwi nikogo fakt, że i tym razem zajęła miejsce na podium. W Wapnie odbył się X Powiatowy Konkurs Recytatorski z Adamem Mickiewiczem w herbie. w którym to Marta zajęła drugie miejsce.

• Działania profilaktyczne

• W Ośrodku Integracji i Aktywizacji Wsi w Rgielsku odbyło się spotkanie podsumowujące działalność profilaktyczną szkół w gminie Wągrowiec. Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za działania oraz osiągnięcia dotyczące profilaktyki uzależnień (nikotynizm, alkoholizm, narkomania) i przemocy przyznała Gimnazjum nagrodę w wysokości 300 zł.

• Kawiarenka andrzejkowa

• Tradycyjnie już odbyła się kawiarenka andrzejkowa. Oprócz ciast i innych pyszności zakupić moża był również ciastko "z wróżbą". Ciekawe, czy wróżby się spełnią.