• Wykład dotyczący profilaktyki raka piersi

• 18 czerwca odbył się po raz kolejny wykład dotyczący profilaktyki raka piersi połączony z nauką ich samobadania. Adresatkami były uczennice Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec, które mogły osobiście nauczyć się techniki samobadania piersi na fantomach silikonowych, które zostały zakupione przez Starostwo Powiatowe w Wągrowcu. Prelegentem był dr Dariusz Godlewski – Dyrektor Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu. Jego celem było zwrócenie szczególnej uwagi na potrzebę dbania o swoje zdrowie w różnych aspektach oraz na regularne wykonywanie badań
            mammograficznych i cytologicznych. Organizatorem wykładu było Biuro Spraw Obywatelskich i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Wągrowcu przy współpracy z Wągrowieckim Towarzystwem ,,Amazonki” w Wągrowcu.

źródło: http://www.wagrowiec.pl

• Wycieczka klasy 1C do Wrocławia

• Wybraliśmy się całą klasą z naszym wychowawcą p. Piotrem Kubale na wycieczkę do Wrocławia. W programie wycieczki było zwiedzanie stadionu, Panoramy Racławickiej, Starego Rynku, Mostu Miłości. Mieliśmy także czas wolny na zakup pamiątek i zjedzenie obiadu. Najbardziej podobała mi się Panorama Racławicka, poniważ obraz wyglądał jak żywy. Nie było wiadomo kiedy kończy się obraz a zaczynają rekwizyty. Wycieczka była udana.

• Euroweek - Szkoła Liderów

• Program „EuroWeek – Szkoła Liderów” obejmuje 4 bloki tematyczne: „Praca w grupie”, „Kierowanie”, „Praca” i „Europa”. Część zajęć (do 50 %) jest prowadzona w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy EFM z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Austrii, Rumunii, Dominikany, Argentyny, Meksyku, Litwy, Łotwy, Indonezji, Chin, Hiszpanii, Gruzji, Serbii, Finlandii, Wietnamu, Ekwadoru, Kenii, Nepalu, Indii, Kolumbii i Turcji.

• Angielski - trochę inaczej

• Angielski - trochę inaczej - Obrazek 1

The Bear Educational Theatre jest międzynarodowym teatrem wędrownym z siedzibą w Pradze, w Czechach. Specjalizuje się w uczeniu języka angielskiego poprzez interaktywne przedstawienia teatralne oraz inne innowacyjne techniki.

The Bear Educational Theatre pomaga w nauczaniu języka angielskiego poprzez interaktywne przedstawienia teatralne oraz warsztaty dla szkół. Przedstawienia wystawiane przez profesjonalnych nauczycieli/aktorów są przeznaczone do oglądania przez grupy młodzieży szkolnej.

• Twinkletoes - Teatr Irlandzki

• TWINKLETOES - A Northern Irish Story

Projekt TWINKLETOES TEATR IRLANDZKI składa się z trzech etapów:

1. quizu wiedzowego i innych materiałów do wykorzystania przed przedstawieniem

2. przedstawienia w języku angielskim