• Kawiarenka

• Rada Rodziców po raz pierwszy w tym roku szkolnym zorganizowała Kawiarenkę. Dochód z Kawiarenek przekazany zostanie jak co roku na cel związany z potrzebami szkoły. W zeszłym roku szkolnymRada Rodziców zakupiła sprzęt nagłaśniający.

Kawiarenka - Obrazek 1

• Projekt unijny "Nowoczesne Gimnazjum"

• Projekt unijny "Nowoczesne Gimnazjum" - Obrazek 1 Projekt unijny "Nowoczesne Gimnazjum" - Obrazek 2

DRODZY RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE!

Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec im. Marii Konopnickiej uzyskało dofinansowanie z Programu Operacyjnego Unii Europejskiej – Kapitał Ludzki na projekt „Nowoczesne Gimnazjum”.

Projekt jest skierowany do 150 uczniów zamieszkałych lub zameldowanych na terenie gminy Wągrowiec.

• Konkurs plastyczny "Sport to zdrowie"

• Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Sportowe "Szkwał" w Kamienicy. Milena Łasut z klasy 3c zdobyła II miejsce, a wyróżnienia otrzymali: Patrycja Stachowiak z klasy 2c, Patrycja Herud z klasy 3a oraz Wiktoria Rączkowiak z klasy 2a.

Konkurs plastyczny "Sport to zdrowie" - Obrazek 1

• To już 20. „Sprzątanie Świata”!

W tym roku wspólnie "Odkrywamy Czystą Polskę"!

„Kocham, lubię, szanuję…nie śmiecę”

Pod takim hasłem rusza tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska”, koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”.

• Rozpoczęcie roku 2013/14

• Rozpoczęcie roku 2013/14 - Obrazek 1 Rozpoczęcie roku 2013/14 - Obrazek 2

Rozpoczęcie roku 2013/14 - Obrazek 3

Klasa 2B oraz 2C przygotowały akademię z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Uczniowie z 2B: Kuba, Paweł, Michalina i tajemnicza Paulina, wcielili się w role konferansjerów. 2B przygotowała konkurs dla klas pierwszych, w którym wzięli udział wylosowani uczniowie: Honorata Starszak z 1c, Hubert Miller z 1b, Julita Jarosz z 1a, Jakub Synoracki z 1d. W ogólnej klasyfikacji zwyciężył przedstawiciel klasy 1d. Nagrodą była czekolada. Niestety, ponieważ została zjedzona przez obsługę techniczną, pozostał tylko uścisk dłoni Pauliny.

• Zakończenie roku szkolnego 2012/13

• Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2012/13 przygotowana została przez klasę 3c i 3b pod okiem p. Katarzyny Dolaty. Komentarzem niech staną się zdjęcia w galerii i ten film https://vimeo.com/69231690.

Bon do realizacji w księgarni był nagrodą dla uczniów, którzy otrzymali świadectwo z paskiem, bądź zdobyli wysokie laury w konkursach przedmiotowych i tematycznych, natomiast karnet na basen – dla tych uczniów, którzy poszczycić mogą się wysokimi osiągnięciami sportowymi. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców.