• Przegląd działalności profilaktycznej

• Źródło:http://www.gminawagrowiec.pl/ W świetlicy wiejskiej w Łęgowie z inicjatywy Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych odbyło się 28 października 2013 roku spotkanie, podsumowujące działalność profilaktyczną szkół gminy Wągrowiec. W roku ubiegłym
          • Automaty z jedzeniem i napojami

• W naszej szkole pojawiły się dwa automaty z przekąskami i zimnymi napojami oraz ciepłymi napojami. Co ważne, w automacie z przekąskami dostępne są również świeże kanapki.

Automaty z jedzeniem i napojami - Obrazek 1

• Paweł Graszek - stypendystą

• Uczeń klasy 2B - Paweł Graszek został przyjęty do grona uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym w roku szkolnym 2013/14 (w grupie zainteresowań poznawczych). Program realizwany jest przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci z siedzibą w Warszawie. Paweł w ramach stypendium będzie mógł uczestniczyć w obozach, warsztatach, seminariach i stażach badawczych prowadzonych przez naukowców m.in. na Politechnice Warszawskiej, Uniwersytecie Warszawskim i w Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie.

• Ognisko 1c

• Wychowawczyni klasy 1c p. Wioleta Szafran zorganizowała dla swoich uczniów ognisko w Ośrodku Edukacji Leśnej. Była gra w ognie, ognisko, jedzenie kiełbasek i podchody. Grupa uciekająca wymyślała czasami naprawdę okrutne zadania grupie goniącej np. noszenie butów prawy na lewą nogę i na odwrót, kurtek na lewą stronę, ale również naukowe. Czy ktoś z Was wie, do jakich rozmiarów rosną rogi jelenia i do jakiej wysokości dorasta sosna. To wszystko można wyczytać z tablic na ścieżce edukacyjnej.

• Konkursy przedmiotowe

• Za nami już pierwsze konkursy przedmiotowe z matematyki i historii. Jeżeli chcesz wziąć udział w szkolnych eliminacjach, poinformuj swojego nauczyciela przedmiotu.

Terminy:

24.10 - Konkurs Geograficzny

25.10 - Konkurs Języka Angielskiego

07.11 - Konkurs Języka Polskiego

14.11 - Konkurs Biologiczny

• Zapisy na warsztaty

• Zapisy na warsztaty - Obrazek 1

Do końca tygodnia trwają jeszcze zapisy na warsztaty w ramach projektu unijnego.

Biorąc udział w wybranych warsztatach:

- matematyczno – fizycznych,

- biologiczno – chemicznych,