• Znajdź właściwe rozwiązanie

• Konkurs „Znajdź właściwe rozwiązanie” zorganizowała Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Wągrowcu. Skierowany był do uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz uczniów szkół gimnazjalnych, w których realizowany jest program o tej samej nazwie co konkurs. W konkursie w etapie szkolnym udział wzięło 485 uczniów z 14 placówek.

• Zielona Szkoła

• W dniach 03-07 czerwca klasa III ,,A'' wzięła udział w turnusie profilaktycznym Regionalnego Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie. Opiekunami uczniów była Pani Wioleta Szafran i Grażyna Eichstaedt. Zajęcia, w których brali udział nasi uczniowie dotyczyły profilaktyki uzależnień od narkomanii, nikotynizmu, alkoholizmu, komputera i internetu oraz jak rozwiązywać konflikty, umiejętność komunikacji, tolerancja, radzenie sobie ze stresem i ABC dobrego wychowania.

• 1B in Deutschland

• Ada, Martyna, Natalia, Michalina, Angelika, Ania, Karolina, Mateusz, Kuba, Paweł i Dominika z 2D zwiedzili najważniejsze miejsca w stolicy Niemiec - Berlinie. Podczas jednodniowej wycieczki udało im się zobaczyć Bramę Brandenburską, Parlament, Wieżę Telewizyjną, pozostałości Muru Berlińskiego i wiele innych symboli Berlina. W czasie spaceru ulicą Unter den Linden musieli wykazać się umiejętnościami posługiwania się językiem niemieckim pytając przechodniów i sprzedawców np. o godzinę, drogę do..., cenę produktu itp. Poza standardowymi punktami każdej wycieczki do Berlina odwiedzili również Muzeum Figur Woskowych i akwarium Sea&Life.

• Agata Redosz - laureatką międzynarodowego konkursu literackiego

• Agata Redosz została laureatką XXIX Międzynarodowego Konkursu Literackiego Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej. Została uhonorowana za swoją pracę literacką "Na pożółkłej fotografii…czyli historia mojej rodziny".

Agata Redosz - laureatką międzynarodowego konkursu literackiego - Obrazek 1 Agata Redosz - laureatką międzynarodowego konkursu literackiego - Obrazek 2

Na tegoroczny, XXIX Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej nadesłano 10835 zestawów tekstów literackich z 492 szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski oraz 456 wierszy i opowiadań młodzieży polonijnej z 32szkół w Stanach Zjednoczonych i 149 utworów literackich z 3 szkół w Berlinie. Nagrodzone i wyróżnione wiersze i opowiadania zostały opublikowane w książce pokonkursowej „Poprowadź mnie przez zielone ogrody” i będą wręczone młodym literatom podczas uroczystej gali.

• Dzień Języków Obcych

• Dzień Języków Obcych był kulminacją kilkutygodniowych przygotowań wszystkich klas. Klasy z językiem niemieckim zaawansowanym miały za zadanie przygotować piosenkę, przedstawienie/scenkę w języku niemieckim oraz prezentację znanej osoby lub zabytku, pochodzącego z któregoś z krajów niemieckojęzycznych. Analogiczne zadanie, ale po angielsku, miały grupy z wiodący językiem angielskim. Klasy pierwsze wzięły dodatkowo udział w Familiadzie, a klasy trzecie w konkursie wiedzy o krajach niemiecko- i anglojęzycznych.

• Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - finał

• Nie tak dawno pisaliśmy o etapie rejonowym Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Miło nam poinformować, że w etapie wojewódzkim Daria Andrzejewska z klasy 3b i Magda Mantaj z klasy 1a zostały laureatkami XVII edycji tego konkursu. Dziewczyny przygotowywały się pod okiem p. Wiolety Szafran.

Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - finał - Obrazek 1