• "Lesen gehen"

• Marta Tyrakowska zajęła I miejsce w konkursie "Lesen gehen" zorganizowanym przez Poznański Oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Bibliotekę Niemiecką BU UAM Partnera Goethe Institut w Poznaniu. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać dwa wiersze niemieckich autorów po niemiecku. Oceniano płynność czytania, wymowę, intonację i interpretację. Marta zdeklasowała 28 uczestników z Poznania, Złotowa, Śremu, Skoków.

• Dzień Patrona

• Z okazji Dnia Patrona Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców przygotowały wiele atrakcji.

Dzień Patrona - Obrazek 1 Dzień Patrona - Obrazek 2

Klasy pierwsze, drugie i trzecie rywalizowały ze sobą w czterech konkurencjach: rysowanie węglem ilustracji do wiersza Marii Konopnickiej, "Pół żartem, pół serio", czyli inscenizacja i recytacja wiersza, "Łatki, szmatki", czyli pokaz mody z drugiej połowy XIX wieku oraz zawody sportowe. Zwycięzcy zostali obdarowani czekoladą, dyplomem i krasnalem, zrobionym własnoręcznie przez uczniów na zajęciach plastycznych. Mogli oni również zaprezentować swoje zwycięskie prace, scenki na apelu. Główne przedstawienie przygotowane zostało przez szkolny Teatr Bez Nazwy i p. Barbarę Orzoł.

• "Spotkanie autorskie"

• Uczniowie klasy 1a pod opieką pani Lidii Zagórskiej - Skiby uczestniczyli w spotkaniu z historykiem, biografem i publicystą regionalnym Markiem Rezlerem, które odbyło się 14 maja w MBP w Wągrowcu.

Na spotkaniu z młodzieżą pan Marek przybliżył postać Hipolita Cegielskiego poznańskiego nauczyciela i przemysłowca. Autor wzachęcał młodzież do czytania. Udawadniał, że czytanie może przynieść radość i naprawdę jest fajną i cenną rozrywką.

• "PROJEKTOMANIA:

• Taką nazwę miały warsztaty plastyczne dla młodzieży zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną podczas X Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Hasło tegorocznych obchodów brzmiało „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”.

Na zajęciach 14 maja br. gościliśmy klasę III b z Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec im. Marii Konopnickiej. Pod czujnym okiem pp. Teresy Buszki emerytowanej nauczycielki plastyki i malarki oraz opiekuna Lidii Hermann, uczniowie projektowali maskotkę dla naszej Książnicy. Zadanie na pierwszy rzut wydawało się proste, wystarczyło przelać kreatywność na papier. Poszły więc w ruch kredki, pastele i ołówki. Najlepszymi projektami okazały się prace Katarzyny Wiśniewskiej, Mai Mazur i Karoliny Grochowskiej i to one zostały nagrodzone. Kreatywna lekcja plastyki w Miejskiej Bibliotece przypadła gimnazjalistom do gustu.

• "Życie bez narkotyków"

• W piątek 10 maja nagrodzono uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, kótrzy wykonali prace plastyczne na konkurs o tematyce antynarkotykowej.

Zadniem było wykonanie dwustronnej zakładki o wymowie antynarkotykowej. do konkursu stanęło 32 uczniów gimnazjów, aż 7 nagród trafiło w ręce uczniów naszej szkoły: Natalia Wolter (II miejsce), Anna Kulpińska (III miejsce), ponadto wyróżnienia otrzymali: Fryderyk Kamiński, Roksana Laskowska, Jan Stachowiak, Dagnara Janowska, Marta Tyrakowska.

• Zawody sportowe - lekkoatletyka

• 7 maja na stadionie OSiR w Wągrowcu odbyły się zmagania sportowe gimnazjalistów z całego powiatu.

Podczas zmagań lekkoatletycznych zachwyt wzbudził Jakub Neumann (3a), który przebiegł 100 m z czasem 10:80 i ustanowił nowy rekord powiatu.

Podobnie swoim wynikiem 10,85 m w pchnięciu kulą zdeklasowała swoje konkurentki Aleksandra Makowska (1d).