• Kurtyna 2013

• W tegorocznych jubileuszowych XV Powiatowych Konfrontacjach Małych Form Teatralnych "Kurtyna 2013", organizowanych przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Wągrowcu, udział wzięło 18 grup teatralnych. Miło nam poinformować, że nagrody aktorskie zdobyli uczniowie naszego gimnazjum Marcin Kubale i Kinga Kucharska z Teatru Variete.

• Konkurs literacki "Moje Narodowe Święto Niepodległości"

• Z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Miejska Biblioteka Publiczna w Wągrowcu ogłosiła konkurs literacki - „Moje Narodowe Święto Niepodległości”. Wyróżnienie w konkursie otrzymała Julia Wiecanowska. Zadaniem uczestników było napisanie listu, zawierającego odczucia związane ze Świętem Niepodległości oraz pomysły na jego obchody w naszym mieście.

• W kinie

• Uczniowie wzięli udział w seansie filmu "Chce się żyć", opowieści o sparaliżowanym chłopaku uznanym również przez lekarzy za niepełnosprawnego intelektualnie, a który stara się nawiązać kontakt ze światem zewnętrznym.

• Rogoźo-Dzień 3 i 4

• Przedostatni dzień byłbardzo wypełniony. Mieliśmy zajęcia z asertywności, form spędzania wolnego czasu. W przerwach graliśmy w piłkę nożną albo skakliśmy po trampolinie, chociaż było mokro i wszytskim skarpetki przemokły. Wieczorem byliśmy na karaoke. Ponieważ nikt nie chciał śpewać sam, śpiewaliśmy całą klasą. Emi i kilka innych osób straciły dziś głos. Ale fajnie było. Wieczorem dyżur miał nieustraszony strażnik z poniedziałku, więc nie było szans, no i panie Danki wciąż nas kontrolowały. Ale i tak zasnęliśmy późno. Trochę ciężko było wstać. Dziś mamy podsumowanie i konkurs. Trochę szkoda, że już się skończyło.