• Konkurs Kangur Matematyczny

          • Jak co roku odbył się etap szkolny konkursu matematycznego "Kangur Matematyczny".

            Klasa 1

            1. Weronika Karczewska 70,75 pkt

            2. Pascal Urbańczyk 56 pkt

            3. Jakub Synoracki 54,50 pkt

            4. Estera Zjawińska 53,75 pkt

            5. Jakub Przyborowski 51,50 pkt

            6. Krystian Ruciński 47,50 pkt

             

            Klasa 2

            1. Jakub Martyński 111,25 pkt

            2. Michał Brzeziński 109,75 pkt

            3. Paweł Graszek 98,50 pkt

            4. Małgorzata Kaniewska 86,25 pkt

            5. Dawid Urban 82,50 pkt

            6. Remigiusz Szyszkowski 73,50 pt

            7. Brajan Schulz 71,25 pkt

            8. Michalina Uściłowska 58,50 pkt

            9. Kacper Trzaska 50,00 pkt

            10. Konrad Kulczyński 45,75 pkt

             

            Klasa 3

            1. Milena Łasut 74,75 pkt

            2. Kacper Smoliński 64 pkt

            3. Dawid Kamiński 62,50 pkt

            4. Dominika Zjawińska 48 pkt

            5. Wiktoria Zdrojewska 46,25 pkt

            6. Jacek Martyński 43,75 pkt

          • "Historia mojego dziadka"

          • .... tak brzmi tytuł pracy, napisanej przez Agatę Redosz, która została wyróżniona na Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej.

            Przypomnijmy tylko, że w zeszłym roku Agata została laureatką tego konkursu za pracę "Na pożółkłej fotografii…czyli historia mojej rodziny". (https://gim1-wagrowiec.edupage.org/news/?zac=80)

            Konkurs istnieje od 1984 roku jako przedsięwzięcie kulturalne organizowane przez Szkołę Podstawową nr 4 w Słupsku, a po reformie oświaty – Gimnazjum nr 2,  zrealizowano ze środków Prezydenta Miasta  Słupska oraz wielu sponsorówSpołecznie pracującymi jurorami są poeci, pisarze, dziennikarze, krytycy literaccy, pracownicy naukowi  Akademii Pomorskiej w Słupsku, nauczyciele poloniści, pod przewodnictwem znanej poetki i przyjaciółki konkursu – pani Wandy Chotomskiej, według której jest to największa w kraju impreza kulturalna poświęcona młodym talentom literackim i promująca dziecięcą twórczość.

            Na XXX Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej nadesłano 6547 zestawów wierszy i opowiadań z 453 szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy i Turcji. Nagrodzone i wyróżnione utwory literackie zostały opublikowane w książce pokonkursowej „Piórem poznaję siebie”.

            Komisja jurorów w składzie:

            • Wanda Chotomska – Wasza Ulubiona Poetka- przewodnicząca jury;
            • dr Marianna Borawska – literaturoznawca;
            • dr Anna Wiech – literaturoznawca;
            • Jolanta Nitkowska-Węglarz – pisarka, dziennikarka;
            • dr Barbara Kosmowska – pisarka, literaturoznawca;
            • Maria Pietryka–Małkiewicz - polonistka, koordynatorka konkursu;
            • Katarzyna Duda – polonistka;
            • Elżbieta Musznicka – nauczyciel kształcenia zintegrowanego;
            • prof. dr hab. Zbigniew Zielonka – historyk literatury;
            • Tadeusz Martychewicz – dziennikarz;
            • Jerzy Fryckowski – poeta, polonista;
            • Marcin Greczuk – poeta, polonista,
            • Jan Wild – historyk, dyrektor Zespołu Szkół w Kobylnicy;
            • Paweł Duda – znawca literatury fantasy, autor ilustracji do komiksów;

             

            uznając za zasadnicze kryteria: oryginalności tekstu, literackości pomysłu i ujawnionego talentu autora, wyłoniła 81 laureatów, wyróżniła zaś 192 uczniów w trzech grupach wiekowych:

            • klasy I – IV szkoły podstawowej,
            • klasy V – VI szkoły podstawowej,
            • klasy I – III gimnazjum

            w kategoriach: poezja i proza oraz 9 w kategorii „Wiersze malowane”.

            http://gimnazjum2slupsk.edupage.org/

          • Powiatowy Dzień Nauki-podsumowanie

          • NASZE WSPÓLNE DZIAŁANIA      

            Logo frestiwalu_100

            Od momentu ogłoszenia w szkołach Powiatowego Dnia Nauki, czyli października ubiegłego roku, nauczyciele wraz z młodzieżą rozpoczęli przygotowania do udziału we wszystkich działaniach konkursowych.

             

            W prezentacji “Fizyka w sporcie” wzięło udział 18 uczniów, w konkursie fotograficznym - 57 uczniów, konkursie na projekt uczniowski - 19 uczniów, konkursie Fizyka i Technika - zrób to sam - 18 uczniów, a w konkursie na doświadczenia prezentowane w dniu finału wzięło udział 64 uczniów.

            Należy także wspomnieć oraz podziękować wielu uczniom z Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec, Gimnazjum w Mieścisku oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu za przygotowanie programów artystycznych oraz pomoc przy organizacji Powiatowego Dnia Nauki.

            Ostateczna klasyfikacja konkursów: http://festiwalnauki.1lowagrowiec.eu/

            Finał konkursu

            29 kwietnia br. to Powiatowy Dzień Nauki - to święto fizyki, gdzie podsumowaliśmy całoroczną promocję nauk przyrodniczych.

            Wskazaliśmy na gospodarcze i kulturowe znaczenie nauk przyrodniczych we współczesnym społeczeństwie, które nie może istnieć bez nieustannego rozwoju technologii. To był dzień integracji uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z terenu powiatu wągrowieckiego. To wreszcie wymiana doświadczeń między nauczycielami oraz wyłonienie talentów w naukach ścisłych. A wreszcie promocja powiatu wągrowieckiego.

          • A poza tym na PDN...

          • 3E zaśpiewała piosenkę "My fizycy" do muzyki Cleo i Donatana "My Słowianie".

            Dnia 29 czerwca w auli 1 Licem Ogólnokształcącego w Wągrowcu odbył się Powiatowy Dzień Nauki: "A to właśnie jest fizyka". Duchem sprawczym tego dnia była m.in. Pani Katarzyna Makiej. Impreza ta miała na celu pokazanie nam, że fizyka nie jest tematem odległym, albowiem obcujemy z nią na co dzień. Po uroczystym otwarciu imprezy, uczniowie Gimnazjum z Mieściska w interesujący sposób wprowadzili nas w świat dźwięku. Potem swój wykład na temat „Akustyki parków wiatrowych” przedstawił prof. Rufin Makarewicz z Instytutu Akustyki Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przeprowadziłyśmy krótkie rozmowy z uczestnikami tego przedsięwzięcia i dowiedziałyśmy się, że z wielkim zainteresowaniem słuchali profesora. Zadawali mu pytania, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi.
            Uczniowie nie sądzili, że turbiny wiatrowe mogą być tak ciekawe. Sposób prezentacji prof. Makarewicza przypadł do gustu obiorcom, nie nudzili się ani przez chwilę.
            Następnie wszyscy udaliśmy się do sali gimnastycznej, w której mogliśmy podziwiać prezentacje przygotowane przez uczniów. Na podstawie wypowiedzi osób biorących udział w konkursie mogłyśmy wywnioskować, że nie jest to łatwe zadanie. Przygotowywali się do przedstawienia swoich doświadczeń bardzo długo pod okiem swoich nauczycieli fizyki. Tutaj podziękowania kierujemy do tych właśnie nauczycieli, którzy swój czas poświęcili młodym fizykom. Naszą szkołę reprezentowali- wymieniona wcześniej- Pani Katarzyna Makiej oraz Pan Przemysław Makiej. Po cieszących oko eksperymentach udaliśmy się znów do auli, gdzie oczekiwania na wyniki konkursów umilił nam występ grupy teatralnej Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec pod przewodnictwem Pani Barbary Orzoł oraz Pani Lidii Hermann.
            Aktorzy w dość humorystyczny sposób podeszli do zagadnień związanych z fizyków. Około godziny 14 przenieśliśmy się na wągrowiecki rynek, gdzie podziwiać mogliśmy przeróżne animacje fizyczne. Miłym akcentem tego dnia był występ muzyczny uczniów I LO w Wągrowcu.

            Podsumowując: fizyka może być czymś przyjemnym, jeżeli wiadomości są przekazane w ciekawy sposób. Reakcje uczniów wskazywały, że nie taka fizyka straszna a uczestnicy zapewniali, że z wielką chęcią będą zgłębiać fizykę.

            Kinga i Julia

          • Konkursy w ramach PDN

          • Plakat480

            W konkursie "Fizyka w technice - zrób to sam" - pierwsze miejsce zajął Paweł Graszek. Nagrodą główną był tablet.

            Paweł Graszek i Michał Brzeziński zajęli drugie miejsce we wspólnym projekcie uczniowskim "Elektromagnetyzm na co dzień" oraz zdobyli wyróżnienie za wykonane doświadczenie.

            Drugie miejsce zdobył Dawid Kamiński w konkursie na prezentację "Fizyka w sporcie".

            W konkursie fotograficznym "A to właśnie jest fizyka" trzecie miejsca zajęli Brajan Schulz w kategorii i Angelika Mruk w kategorii walory artystyczne.

          • 4. miejsce Heleny Klessy w pływaniu

          • We wtorek, 15 kwietnia br. w wągrowieckim Aquaparku odbyła się III edycja Wielkopolskiej Ligii Pływackiej klas gimnazjalnych.

            O miano najlepszych na dystansie 400 m stylem zmiennym dziewcząt i chłopców oraz 4x100 m stylem dowolnym dziewcząt i chłopców rywalizowało blisko 100 uczniów wielkopolskich szkół.

            Miasto i gminę Wągrowiec reprezentowali zawodnicy MKS Nielba Wągrowiec: Helena Klessa, Zuzanna Pilarska, Kamil Grzemski, Mikołaj Hermann, którzy podczas wczorajszych zawodów pobili swoje rekordy życiowe.

            Wśród wielkopolskiej czołówki znalazła się Helena Klessa z wągrowieckiej „Nielby”, która wywalczyła 4. miejsce z czasem 5:26,65. Należy dodać, że konkurencja była duża, a wszystkie zawodniczki, które stały na podium były starsze od reprezentantki Wągrowca. (źródło: www.wagrowiec.eu)

          • Konkurs na Logo Powiatowych Targów Edukacyjnych

          • 31.013 w hali OSiR podczas V Powiatowych Targów Edukacyjnych został podsumowany konkurs na "Logo Powiatowych Targów Edukacyjnych" w Wągrowcu.

            Pierwsze miejsce w tym konkursie zajęła Dominika Hermann z klasy I d.

             

             

             

          • Zdjęcia z Dnia Języków Obcych

          • ZDJĘCIA

            TELEDYSK 3e

            Klasyfikacja DJO:

            Klasy pierwsze                                  Klasy drugie                          Klasy trzecie

            I miejsce - 1d                                     I miejsce - 2a                        I miejsce - 3e

            II miejsce - 1a                                   II miejsce - 2c                        II miejsce - 3a

            III miejsce - 1b                                  III miejsce - 2b                        III miejsce - 3b

            IV miejsce - 1c                                                        IV miejsce - 3c IV miejsce - 2d                      IV miejsce - 3c

                                                                                                                     V miejsce - 3d

          • Projekt uczniowski - w ramach Powiatowego Dnia Nauki

          • Logo frestiwalu_100

            W dniu 27 marca 2014 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu przy ul. Klasztornej odbyło się posiedzenia komisji konkursowej pt. „Projekt uczniowski". Skład komisji powołanej przez organizatorów: Przewodniczący Komisji – Anna Bronikowska, Jan Woźny – członek, Waldemar Cieśla – sekretarz komisji.

            Zespoły uczniowskie z poszczególnych szkół zaprezentowały swój program. Po analizie przedstawionych projektów komisja przyznała I, II i III miejsce. Szkoły i nazwiska uczniów zostaną podane w dniu 29 kwietnia br. podczas finału Powiatowego Dnia Nauki.

            Organizatorzy serdecznie dziękują nauczycielom oraz uczniom za bardzo aktywne uczestnictwo w tym konkursie. W prezentacjach projektów uczniowskich Uczestniczyło ponad 60 uczniów z poszczególnych szkół.

            Naszą szkołę reprezentowali: Paweł Graszek i Michał Brzeziński z projektem o elektromagnetyzmie.

          • Dzień Języków Obcych

          • Klasa 1D, 2A i 3E, to zwycięzcy tegorocznej edycji Dnia Języków Obcych.

            Nagrodą główną dla każdej z tych klas jest wspólne wyjście na pizzę (nie jedną oczywiście-nie martwcie się każdy dostanie kawałek), ufundowaną przez Radę Rodziców.

            Podobnie jak w roku ubiegłym klasy musiały zaprezentować piosenkę zaśpiewaną po angielsku lub niemiecku wraz z oprawą. Część klas zdecydowała się na choreografię, ale dwie nagrały teledyski do piosenek. Drugie zadanie było zróżnicowane- klasy pierwsze przygotowywały scenkę o dowolnej tematyce; klasy drugie - bajkę, klasy trzecie - wywiad ze znaną osobą/osobami.

            Klasa 1D zaśpiewała piosenkę Emily Lubitz "Dumb ways to die" i przygotowała własną wersję teledysku. Porównajcie ich wersję z oryginałem.

            Klasa 3E zaśpiewała piosenkę Killerpilze "Ich kann auch ohne dich". Teledysk do ich utworu wkrótce.

            Z całą pewnością można powiedzieć, że była to udana impreza. Każda klasa przygotowała się do przedstawienia. Klasa 2C zaprezentowała fantastycznie dopracowaną scenografię i kostiumy (Joasia Jessa i "Pysia" Patrycja Stachowiak wykonały dobrą robotę).

             

          • Konkursy w ramach Powiatowego Dnia Nauki

          • Logo frestiwalu_100W dniu 24 marca 2014 r. odbyły się posiedzenia komisji konkursowych:
            - Komisja Konkursowa „Fizyka w sporcie",
            - Komisja Konkursowa „Fizyka i technika zrób to sam",
            - Komisja Konkursowa Fotograficzna.

            Skład komisji powołanych przez organizatorów:

            "Fizyka w sporcie" i "Fizyka i technika – zrób to sam": Janusz PietrzakPrzewodniczący Komisji, Maria Gapińska - członek, Genowefa Stelmach - sekretarz komisji.

            Komisja fotograficzna w składzie: Jan Wojtyszyn - przewodniczący Komisji, Lech Szymanowski - członek, Zbigniew Paulus - członek komisji oraz Agnieszka Winiecka-Czerwińska - sekretarz komisji.

            Komisje po zapoznaniu się z pracami nadesłanymi przez uczniów podjęły następujące decyzje:

            Komisja fotograficzna wyłoniła w każdej z 3 dziedzin trzy nagrody za I, II i III miejsce oraz przyznała wyróżnienia. Nazwiska laureatów zostaną podane w dniu 29 kwietnia br. na finale Powiatowego Dnia Nauki.

            Organizatorzy serdecznie dziękują nauczycielom oraz uczniom za bardzo aktywne uczestnictwo w tym konkursie. Nadesłano ponad 50 zgłoszeń z poszczególnych szkół. W sumie dostarczono około 200 zdjęć do konkursu.

            Komisja Konkursowa „Fizyka w sporcie" wyłoniła 4 najlepsze prace przyznając I, II i dwa III miejsca. Nazwiska laureatów zostaną podane w dniu 29 kwietnia br. podczas finału Powiatowego Dnia Nauki.

            Komisja Konkursowa „Fizyka i technika – zrób to sam" wyłoniła spośród nadesłanych prac 9 projektów zapraszając uczniów do zaprezentowania swoich urządzeń w dniu 29 kwietnia br. podczas finału Powiatowego Dnia Nauki. Są to następujący uczniowie:

            1. Marcelina Kostecka - ILO Wągrowiec
            2. Wiktoria Witucka - Gimnazjum Mieścisko
            3. Agata Krawczak – Gimnazjum Mieścisko
            4. Liza Andrzejewska – Gimnazjum Mieścisko
            5. Paweł Graszek – Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec
            6. Kacper Bagiński – Gimnazjum Gołańcz
            7. Monika Rybak – LO Rogoźno
            8. Kamila Sitarek – LO Rogoźno
            9. Cezary Błażejewski - LO Rogoźno

            Komisja podjęła decyzję, że zaprasza Kacpra Kosmatkę z Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu na prezentację jego urządzenia w dniu 29 kwietnia br. podczas finału Powiatowego Dnia Nauki, ponieważ z przyczyn technicznych nie było możliwości zapoznania się z pracą tego uczestnika. Komisja stwierdza, że ostateczna klasyfikacja nastąpi po zaprezentowaniu gotowych urządzeń.

          • Zmagania matematyczne

          • Dnia 22.03.2014r. w Zespole Szkół w Żelicach odbył się X Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I – III gimnazjum. W konkursie wzięło udział 57 uczniów z 10 gimnazjów z terenu powiatu wągrowieckiego. Naszą szkołę reprezentowali:

            • w kategorii klas I: Krystian Ruciński i Daniel Komasiński
            • w kategorii  klas II: Michał Brzeziński i Jakub Martyński
            • w kategorii  klas III: Agata Redosz i Zuzanna Babicz.

            Jubileuszowy konkurs okazał się dla naszych uczniów bardzo szczęśliwy. W kategorii klas pierwszych pierwsze miejsce zajął Krystian Ruciński. W kategorii klas drugich drugie miejsce zajął Michał Brzeziński. W kategorii klas trzecich pierwsze miejsce zajęła Agata Redosz. Pozostali uczniowie również uzyskali bardzo wysokie noty.

             

            Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w konkursie rokrocznie, począwszy od 2003 roku, kiedy to konkurs miał charakter gminny. Oto zestawienie naszych osiągnięć (w oparciu o podsumowanie organizatora):

            I Gminny Konkurs Matematyczny 03.03.2003r. 

            Nazwisko i imię

            Klasa

            Nazwisko i imię nauczyciela przygotowującego

            Miejsce

            Augustyniak Patrycja

            II

            Siemianowska Lidia

            I

            Łukasz Jedliński

            II

            Górna C.

            II

             

            II Gminny Konkurs Matematyczny 09.03.2004r.

            Nazwisko i imię

            Klasa

            Nazwisko i imię nauczyciela przygotowującego

            Miejsce

            Olech Andrzej

            I

            Siemianowska Lidia

            III

            Napiecek Jędrzej

            II

            Budzeń Katarzyna

            II

            Wawrzyniak Katarzyna

            II

            Rogalska Lucyna

            III

             

            I Powiatowy Konkurs Matematyczny 14.03.2005r.

            Niestety brak miejsc sad

            II Powiatowy Konkurs Matematyczny 07.03.2006r.

            Nazwisko i imię

            Klasa

            Nazwisko i imię nauczyciela przygotowującego

            Miejsce

            Gerudek Paulina

            III

            Rogalska Lucyna

            III

             

            III Powiatowy Konkurs Matematyczny 17.03.2007 r.

            Nazwisko i imię

            Klasa

            Nazwisko i imię nauczyciela przygotowującego

            Miejsce

            Brzezińska Kinga

            I

            Siemianowska Lidia

            I

             

            IV Powiatowy Konkurs Matematyczny 29 marca 2008 r. 

            Lp.

            Nazwisko i imię

            Klasa

            Nazwisko i imię nauczyciela przygotowującego

            Miejsce

            1.

            Błażejczak Kamil

            III

            Lidia Siemianowska

            III

             

            V Powiatowy Konkurs Matematyczny 14 marca 2009 roku

            Nazwisko i imię

            Klasa

            Nazwisko i imię nauczyciela przygotowującego

            Miejsce

            Ewa Przybył

            II

            Siemianowska Lidia

            I

             

            VI Powiatowy Konkurs Matematyczny 20 marca 2010 roku

            Nazwisko i imię

             

            Klasa

            Nazwisko i imię nauczyciela przygotowującego

            Miejsce

            Tomasz Woźniak

            I

            Dolata Katarzyna

            II

            Mikołaj Mączyński

            I

            Siemianowska Lidia

            II

            Daria Piechowiak

            II

            Dolata Katarzyna

            II

             

            VII Powiatowy Konkurs Matematyczny 19 marca 2011r.

            Nazwisko i imię

             

            Klasa

            Nazwisko i imię nauczyciela przygotowującego

            Miejsce

            Marta Osińska

            I

            Dolata Katarzyna

            I

            Tomasz Woźniak

            II

            Katarzyna Dolata

            I

             

            VIII Powiatowy Konkurs Matematyczny 24 marca 2012r.

            Nazwisko i imię

             

            Klasa

            Nazwisko i imię nauczyciela przygotowującego

            Miejsce

            Agata Redosz

            I

            Dolata Katarzyna

            I

            Grzegorz Kaszuba

            II

            Siemianowska Lidia

            I

            Piotr Kaszuba

            III

            Lidia Siemianowska

            I

            Adrian Patycki

            I

            Katarzyna Budzeń

            II

             

            IX Powiatowy Konkurs Matematyczny 16 marca 2013r.

            Nazwisko i imię

            Klasa

            Nazwisko i imię nauczyciela przygotowującego

            Miejsce

            Paweł Graszek

            I

            Lidia Siemianowska

            II

              

             

          • Światowy Dzień Wody

          • 23 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji dzisiaj, 21 marca Centrum Edukacji Ekologicznej w Wągrowcu oraz Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowały po raz pierwszy w naszym mieście happening dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych pod hasłem „H2O – kropla do kropli”. odczas happeningu przybliżono młodzieży problemy związane z deficytem wody pitnej na świecie i w Polsce, a także wyświetlono film pt. „Świat bez wody”.

            W kategorii uczniów szkół gimnazjalnych:

            II miejsce – Daniela Piechowiak, klasa 1b

            III miejsce – Sara Neumann, klasa 1a

            W ramach nagród młodzież otrzymała m.in.: aparaty fotograficzne, słuchawki muzyczne, odtwarzacze MP3, pendrivy.     

                    

          • Konkurs językowy

          • W konkursach językowych organizowanych przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 wzięli udział - z języka angielskiego: Jan Stachowiak, Marcin Kubale i Julia Wiecanowska oraz z języka niemieckiego: Ewa Gapińska, Mateusz Bartkowiak i Julia Klockowska.

            Drugie miejsce w kategorii gimnazjum w konkursie z języka angielskiego zajęła Julia Wiecanowska, natomiast trzecie Marcin Kubale.

              

             

          • Helena Klessa w finałach Mistrzostw Polski

          •  

            Na Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu Pływaków 14-letnich w Olsztynie, reprezentantka Wągrowca Helena Klessa wywalczyła udział w aż 4 finałach. W olsztyńskich zawodach wzięło udział blisko 600 pływaków z ponad 50 klubów pływackich z całej Polski.

             Zawodniczka MKS Nielba Wągrowiec pobiła swoje rekordy życiowe we wszystkich konkurencjach, w których startowała, co pozwoliło jej na walkę w finałowych konkurencjach Mistrzostw Polski.

            Helena Klessa wywalczyła udział w trzech finałach B:

            - na 200 m stylem dowolnym (uzyskała czas: 2:15,59)

            - na 200 m stylem grzbietowym (uzyskała czas: 2:29,96),

            - na 400 m stylem dowolnym (uzyskała czas: 4:44,78).

            Na najdłuższym dystansie rozgrywanym na Mistrzostwach – 800 m stylem dowolnym – Helena wywalczyła udział w finale A, w którym uzyskała czas: 9:39,84.

            (źródło: http://www.portalwrc.pl)

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu
      • +48 693 782 882
      • ul. Kolejowa 14,
        62-100 Wągrowiec
        Poland
      • Dyrektor: Danuta Karczewska
        Wicedyrektor: Anna Brzezińska
      • Sekretariat czynny w godz. 7.45 - 15.15.
        Sekretariat obsługuje Katarzyna Ratajczak.