Relacje z Mistrzostw Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce w Zielonej Górze.
Biegałam drugiego dnia mistrzostw. Startowałam w jednej konkurencji - biegu na 300 m. Zrobiłam rekord życiowy, który dał mi 9. miejsce. Obecnie jestem 13. w kraju, a 3. w moim roczniku. Cały sezon i zawody uważam za bardzo dobre. Ten start był moim pierwszym na tak ważnych zawodach. (Sara Neumann z 2a)
Pierwszego dnia startowałam w rzucie dyskiem i zajęłam 6. miejsce. Drugiego dnia pchałam kulą. Zrobiłam bardzo dobry rekord życiowy, który dał mi srebrny medal. Ten sezon kończę na 2. miejscu w Polsce. Jestem zadowolona z tych zawodów, bo osiągnęłam swój cel w barwach klubu. (Aleksandra Makowska)
Lekkoatletykę trenuję od pięciu lat. Od dwóch lat jestem płotkarką. Zdobyłam już wiele medali, jednak największe moje osiągnięcie to zakwalifikowanie się i udział w Mistrzostwach Polski, gdzie uplasowałam się na 10. miejscu. Przede mną jeszcze wiele zawodów, na któych mam zamiar zdobywać wysokie miejsca. (Anna Kulpińska)
Ania, Ola, Sara
(Źródło: http://orkansr.webd.pl/?p=809#more-809)
Skromna, bo czteroosobowa grupa zawodników wystartowała na Mistrzostwach Polski Młodzików w Zielonej Górze. Wszyscy spisali się bardzo dobrze, a Ola Makowska na medal. Pierwszego dnia Łukasz Przybyłek zajął piąte miejsce w pchnięciu kulą a Ola Makowska szóste w rzucie dyskiem..
Ola w dysku uzyskała 36,97. Do trzeciego miejsca brakowało metra i czterech centymetrów. Ola mogła to rzucić, jej życiówka to 38,69. Dwa pierwsze miejsca były jednak daleko poza zasięgiem: 46 i 43 metry.
Drugi dzień to wielki dzień Oli. Srebny medal ze wspaniałą życiówką to mała niespodzianka i wielki sukces sympatycznej zawodniczki. Walka o medal trwała do samego końca. Ola po trzech kolejkach rzutów była na czwartym miejscu ( zgodnie z przedstartowym rankingiem). Życiowa próba 12,80 w piątej kolejce wyprowadziła Olę na drugie miejsce. To jednak jeszcze nie był koniec. W szóstej dołożyła 16 cm do rekordowego pchnięcia i całe szczęście, gdyż rywalka również poprawiła wynik na 12,87. Życiówka poprawiona już po raz trzeci w krótkim czasie. W trakcie trzech wrześniowych startów swój rekord z poziomu 12,11 doprowadziła do prawie trzynastu metrów. Mistrzowskie przygotowanie szczytu formy to jedno a drugie to waleczność i umiejętność walki na najwyższym poziomie.
Życiówką wykazała się również Sara Neumann. Wynik 41,78 dał dziewiąte miejsce, lecz w swoim roczniku Sara była trzecia .
Na dziesiątym miejscu ukończyła swoją konkurencję Ania Kulpińska. W biegu na 100mppł uzyskała 16,20