W dniu 20 kwietnia Ignacy Michalski z klasy VII A otrzymał wyróżnienie w prestiżowym konkursie polonistycznym „Złota Żaba”, organizowanym przez fundację EKOS w Swarzędzu.
Ignacy Michalski z wyróżnieniem w konkursie polonistycznym
Obchody Dnia Świadomości Autyzmu
W kwietniu obchodzimy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasi uczniowie wraz z nauczycielami świętowali wspólnie na płycie wągrowieckiego rynku podczas imprezy pod hasłem "Wągrowiec na Niebiesko z SP 3".
Odbyło się również rozstrzygnięcie i wręczenie nagród konkursu fotograficznego "Spójrz na świat przez niebieskie okulary".
Z naszej szkoły udział w konkursie wzięli:
Jakub Bachorski kl.4b - I miejce
Iryna Mamii kl.8b - III miejsce
Magdalena Ćwik kl.8b - wyróżnienie
Wiktoria Fryska kl.8b - wyróżnienie
Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY!!!!!
Obchody Światowego Dnia Zdrowia
7. kwietnia przypada obchodzony corocznie Światowy Dzień Zdrowia. Święto to zostało ustanowione przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), aby mobilizować ludzi na całym świecie do podejmowania działań zmierzających do poprawy zdrowia. Co roku ogłaszany jest temat przewodni Światowego Dnia Zdrowia, a hasłem roku 2024 jest "Moje zdrowie, moje prawo”.
My dzisiaj również świętowaliśmy, a poprzez teleturniej Milionerzy odświeżyliśmy wiedzę, przypominając sobie podstawowe informacje dotyczące zdrowia.
W rolę Huberta Urbańskiego wcieliła się Pani Asia Pawłoszek, a w eliminacjach wzięło udział 30 osób z klas 4-8. Odbyły się 3 rundy gry o milion (witamin), w których wystąpiły: Maja Rummler, Antosia Nowakowska oraz Zuzia Matysiak i to właśnie Zuzi w bardzo szybkim tempie udało się prawidłowo odpowiedzieć na wszystkie pytania. Każda z uczestniczek zakonczyła grę otrzymując w nagrodę pakiet witamin w postaci owoców i warzyw, które ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!
ETAP GMINNY KONKURSU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”
ETAP GMINNY KONKURSU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”
25 marca 2024 r. w Siennie odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.
Organizatorem współzawodnictwa uczniów był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego OSP RP w Wągrowcu oraz OSP Sienno przy wsparciu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu.
Komisja konkursowa pod przewodnictwem kpt. Arkadiusza Wojtkowiaka przeprowadziła eliminacje pisemne i ustne. Do etapu powiatowego w kategorii uczniów klas 1-4 szkoły podstawowej zakwalifikowali się Zofia Lewandowska, Jakub Witkowski i Weronika Okońska. W kategorii klas 5-8 do finału powiatowego przeszli Daria Bojarska, Radosław Pompała i Małgorzata Sadek - uczennica naszej szkoły.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy dużej wiedzy, a laureatom życzymy sukcesów podczas finału powiatowego, który odbędzie się 10 kwietnia 2024 r. w KP PSP w Wągrowcu.
IV Małe Wielkie Recytacje
19 marca 2024 roku dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łeknie – Pan Kamil Zawadzki przywitał dzieci, rodziców i opiekunów na IV Małych Wielkich Recytacjach.
Tym razem dzieci z grup „0” oraz klas I – II szkół podstawowych z terenu powiatu wągrowieckiego. Dzieci przygotowały do recytacji wiersze z humorem, bo taki był temat przewodni konkursu.
Dzieci oceniała komisja w składzie:
Elżbieta Rożnowska – dyrektor PBP w Wągrowcu,
Krystyna Urbańska – wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego
oraz Monika Hoffmann – Księgarnia Muszyńscy w Wągrowcu.
Po naradach komisji zostały wręczone nagrody laureatom, a wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek,
pamiątkowy dyplom i książeczki.
Wyróżnienia w konkursie otrzymał: Mikołaj Basiura – SP im. M. Konopnickiej w Wągrowcu
Szkolenie dla nauczycieli języków obcych
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu serdecznie zaprasza nauczycieli języków obcych na:
Warsztaty „Język obcy na lekcji języka obcego?”
25 kwietnia godz. 12.30
Prowadząca:
prof. UAM dr hab. Małgorzata Bielicka z Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Miejsce:
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu,
ul. Kolejowa 14
Celem spotkania jest refleksja nad językiem używanym przez nauczycieli w różnych sytuacjach lekcyjnych. Zmierzać będziemy do odpowiedzi na następujące pytania:
- W jakich sytuacjach używamy języka ojczystego, a w jakich obcego w komunikacji klasowej?
- Jaki powinien być udział języka obcego w komunikacji klasowej?
- Czy chcielibyśmy zwiększyć udział języka obcego na lekcji? Jeśli tak, co przeszkadza nam w intensywniejszym stosowaniu języka obcego w komunikacji szkolnej?
- W jaki sposób możemy poszerzyć kompetencję językową potrzebną w komunikacji szkolnej na lekcji języka obcego?
Proszę o potwierdzenie uczestnictwa w warsztatach drogą mailową na adres: spkolejowa@gmail.com lub pod numerem telefonu 693782882.
Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dla kl. V-VIII
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Z Życia pszczół"
Serdecznie zapraszamy wszystkich przyszłych uczniów w roku 2024/2025
Archiwum Aktualności