• Jesienne recytacje "Złoty Klon"

          • W Gminnym Ośrodku Kultury w Łeknie odbył się cykliczny konkurs recytatorski.

            W kategorii Gimnazja, nasze dziewczyny swoimi nieprzeciętnymi recytacjami, przekonały jury i zajęły wszystkie czołowe miejsca.

            I miejsceDominika Hermann, Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec
            II miejsce Emilia Przesławska, Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec oraz Ada Szymkowiak, Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec

             

            Nagrody wyróżnienia:
            Dominika Kądzielawa, Gimnazjum Miejskie w Wągrowcu,
            Malwina Mrozińska , Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec

            http://www.gokwagrowiec.pl/gok//klon.jpg

          • Dziewczyny na Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce

          • Relacje z Mistrzostw Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce w Zielonej Górze.

            Biegałam drugiego dnia mistrzostw. Startowałam w jednej konkurencji - biegu na 300 m. Zrobiłam rekord życiowy, który dał mi 9. miejsce. Obecnie jestem 13. w kraju, a 3. w moim roczniku. Cały sezon i zawody uważam za bardzo dobre. Ten start był moim pierwszym na tak ważnych zawodach. (Sara Neumann z 2a)

            Pierwszego dnia startowałam w rzucie dyskiem i zajęłam 6. miejsce. Drugiego dnia pchałam kulą. Zrobiłam bardzo dobry rekord życiowy, który dał mi srebrny medal. Ten sezon kończę na 2. miejscu w Polsce. Jestem zadowolona z tych zawodów, bo osiągnęłam swój cel w barwach klubu. (Aleksandra Makowska)

            Lekkoatletykę trenuję od pięciu lat. Od dwóch lat jestem płotkarką. Zdobyłam już wiele medali, jednak największe moje osiągnięcie to zakwalifikowanie się i udział w Mistrzostwach  Polski, gdzie uplasowałam się na 10. miejscu. Przede mną jeszcze wiele zawodów, na któych mam zamiar zdobywać wysokie miejsca. (Anna Kulpińska)

            Ania, Ola, Sara

             

            (Źródło: http://orkansr.webd.pl/?p=809#more-809)

            Skromna, bo czteroosobowa grupa zawodników wystartowała na Mistrzostwach Polski Młodzików w Zielonej Górze.   Wszyscy spisali się bardzo dobrze, a Ola Makowska na medal. Pierwszego  dnia  Łukasz Przybyłek zajął piąte miejsce  w pchnięciu kulą a Ola Makowska  szóste  w rzucie dyskiem..
            Ola w dysku uzyskała 36,97. Do trzeciego miejsca brakowało metra i czterech centymetrów. Ola mogła to rzucić, jej życiówka to 38,69. Dwa pierwsze miejsca były jednak daleko poza zasięgiem: 46 i 43 metry.

            Drugi dzień to  wielki dzień Oli. Srebny medal  ze wspaniałą życiówką to mała niespodzianka i wielki sukces sympatycznej zawodniczki.  Walka o medal trwała do samego końca. Ola po trzech kolejkach rzutów była na czwartym miejscu ( zgodnie z przedstartowym rankingiem). Życiowa próba  12,80 w piątej kolejce  wyprowadziła Olę na drugie miejsce.  To jednak jeszcze nie był  koniec. W szóstej dołożyła  16 cm do rekordowego pchnięcia i całe szczęście, gdyż rywalka również poprawiła wynik na 12,87. Życiówka poprawiona już po raz trzeci w krótkim czasie. W trakcie trzech wrześniowych startów swój rekord z poziomu 12,11 doprowadziła do prawie trzynastu metrów. Mistrzowskie przygotowanie szczytu formy to jedno a drugie to waleczność i umiejętność walki na najwyższym poziomie.
            Życiówką wykazała się również Sara Neumann. Wynik 41,78 dał dziewiąte miejsce, lecz w swoim roczniku Sara była trzecia .
            Na dziesiątym miejscu ukończyła swoją konkurencję Ania Kulpińska. W biegu na 100mppł uzyskała 16,20

          • How to be British

          • Dnia 22 października siedmioro uczniów Naszego gimnazjum pod opieką Pani Kuryłowicz pojechało na warsztaty połączone z przedstawieniem teatralnym.

            Wszystko miało miejsce w Poznaniu w auli Wyższej Szkoły Handlu i Usług.

            Zajęcia prowadzone były przez rodowitego Brytyjczyka, w języku angielskim, co dało im możliwość obcowania z charakterystycznym i bardzo trudnym akcentem walijskim i szkockim.  Warsztaty były przeprowadzone pod hasłem „How To Be  British TRUE BRIT”. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się wiele o multikulturalnej Wielkiej Brytanii, korzeni tego zjawiska oraz jego skutkach. Ciekawe prezentacje miały przybliżyć kulturę, muzykę i atmosferę panującą na wyspach. Prowadzący próbował zobrazować osobę „typowego Brytyjczyka” z jej wszystkimi wadami i zaletami czym wywoływał wiele śmiechu wśród słuchaczy.

            Nasi uczniowie brali także czynnie  udział w zajęciach. Teraz już wiedzą np.: jak zachować się na herbatce u królowej. W quizach, które także zostały przeprowadzone udało im się zdobyć bardzo dużo punktów.

            Bardzo ciekawym momentem prezentacji było przedstawienie przez prowadzącego słówek z języka potocznego. Można było dowiedzieć się, że słowa te pochodzą z języków osób zamieszkujących tereny bardzo odległe  od Anglii jak np.: Rumunia, Karaiby.  (Michalina z 3c)

          • Paweł Graszek po raz drugi stypendystą

          • Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Paweł Graszek, uczeń klasy 3b, już po raz drugi uzyskał stypendium Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

            Fundusz na ten rok szkolny otrzymał ponad 1600 zgłoszeń. Wnioski wraz z całą dokumentacją dotyczącą pracy w zakresie zainteresowań są przez całe lato rozpatrywane w 4-stopniowej procedurze kwalifikacyjnej, w której uczestniczą specjaliści z poszczególnych dziedzin, pedagodzy i psycholodzy.

            W listopadzie każdego roku nowo nominowani stypendyści Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci spotykają się w na trzydniowych warsztatach w Warszawie. Nominacje otrzymują na uroczystości w Zamku Królewskim. Spotkanie nowych stypendystów to równocześnie inauguracja naszego roku szkolnego - całej serii spotkań, warsztatów badawczych, obozów naukowych, koncertów, wystaw i wielu innych imprez, na które zapraszani są uczestnicy programu, zgodnie z deklarowanymi zainteresowaniami (i często - po dodatkowej kwalifikacji, bo chętnych jest zwykle więcej niż miejsc). http://fundusz.org/program

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • 14 października, ja co roku spotkaliśmy się, aby wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej. Mieliśmy okazję podziwiać zdolności aktorskie młodych aktorów z kółka teatralnego oraz niesamowitych muzycznych pasjonatów: 

             

             

          • Gdzie jest praca?

          • Wielkopolska Izba Rzemieślnicza we współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych w Wągrowcu oraz z pracodawcami – rzemieślnikami zorganizowała w Wągrowcu grę miejską "Gdzie jest praca?" Gra skierowana była do uczniów klas 3 gimnazjum, którzy chcą wybrać jako dalszą ścieżkę kariery szkołę zawodową lub też rozważają taką możliwość.

            Podczas gry uczniowie mieli możliwość odwiedzenia zakładów pracy, rozmowy z przedsiębiorcami, spotkania z doradcą zawodowym oraz poznania ścieżek kariery zawodowej. Formuła gry stanowiła połączenie zarówno zabawy jak i rywalizacji. Naszą szkołę reprezentowały dwa 6-osobowe składy z klas 3b i 3a.

            Gratulujemy drużynie czerwonych z 3a: Agacie, Arkadiuszowi, Grzegorzowi, Karolowi, Laurze i Szymonowi wraz z opiekunem p. Beatą Szymarek, która pobiła inne szkoły i zdobyła pierwsze miejsce.

            Zdjęcia

            i jeszcze więcej zdjęć

            http://gdziejestpraca.eu/

            Jedną z nagród były bardzo praktyczne zimą nauszniko - słuchawki. smiley

             

            .       

          • Olimpiada ekologiczna

          • We wtorek 7. października w Starostwie Powiatowym odbył się powiatowy etap VII Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski. Laureaci oraz osoby wyróżnione będą reprezentować Powiat Wągrowiecki na olimpiadzie w Pile na szczeblu Ponadpowiatowym 21. października.

            Testy wymagały dużej wiedzy na tematy związane z problematyką ekologiczną oraz środowiskiem przyrodniczym w Polsce i na Świecie, pojawiły się zagadnienia dotyczące Parków Narodowych oraz gatunków chronionych.

            W kategorii szkół gimnazjalnych III miejsce zajął uczeń klasy 3b Michał Brzeziński. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła nasza absolwentka, obecnie uczennica 3 klasy I LO w Wągrowcu Agnieszka Ryska.

          • Warto pomagać...

          • W sobotę dnia 20 września o godzinie 16.00 na terenie Centrum Zdrowia i Aktywnej Rekreacji Wielspin w Wągrowcu odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. ''Warto Pomagać'', zorganizowanego przez Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej dla Subregionu Pilskiego. Prace miały nawiązywać do hasła : ''Warto Pomagać'' oraz do działań organizacji pozarządowych i podmiotów ekonomii społecznej z terenu powiatu wągrowieckiego.

            W konkursie tym udział wzięły : Patrycja Stachowiak z klasy 3 c oraz Małgorzata Kaniewska z klasy 3 a. Jury doceniło zdolności plastyczne naszych uczennic. Patrycja została laureatką II miejsca, za co otrzymała tablet marki Nexo, Małgorzata natomiast zajęła IV miejsce i nagrodzono ją dyskiem przenośnym 500 GB.  Jak widać warto brać udział w konkursach plastycznych.  

            Zobacz również: http://www.wagrowiec.eu/pl/aktualnosci/ekonomia-spoleczna-jest-wazna

                 

          • Konkursy przedmiotowe

          • Etapy szkolne konkursów przedmiotowych odbędą się:

            październik

            16    Wojewódzki Konkurs Fizyczny

            17    Wojewódzki Konkurs Chemiczny

            24    Wojewódzki Konkurs Historyczny

            listopad

            6     Wojewódzki Konkurs Matematyczny

            7      Wojewódzki Konkurs Geograficzny

            13    Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

            14    Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

            21    Wojewódzki Konkurs Biologiczny

            27    Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego

            Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli przedmiotów.

          • Dokumenty szkolne do konsultacji

          • Szanowni Rodzice!

            Poniżej przedstawiamy propozycję Programu Wychowawczego i Programu Profilaktyki gimnazjum.

            Zgodnie z rdz. V, pkt 7 Statutu gimnazjum, Rada Rodziców współtworzy program wychowawczy i profilaktyczny szkoły. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi dokumentami. Jeżeli uważacie Państwo, że należy wprowadzić jakieś zmiany, prosimy o kontakt telefoniczny, osobisty lub mailowy gim1gmw@interia.pl.

            zal._4_PROGRAM_WYCHOWAWCZY.doc

            zal._5_SZKOLNY_PROGRAM_PROFILAKTYKI.doc

             

            Serdecznie dziękujemy za dotychczas przekazane uwagi i opinie. Z pewnością uwzględnimy je w ww. programach.

          • Parking dla rowerów

          • W poprzednim roku szkolnym Rada Rodziców, ze względu na zbyt małą ilość "miejsc parkingowych" dla rowerów, postanowiła zakupić dodatkowe stojaki na rowery. Nowe stojaki cieszą się tak dużym powodzeniem, że niedługo zabraknie i tu miejsc.

            Co to jest? Żółte brzydkie i do niczego nie pasuje...?

            Kamizelka odblaskowa.

            Zachęcamy naszych zapalonych rowerzystów do zakładania kamizelek lub elementów odblaskowych. Zgodnie z nowymi przepisami każdy pieszy i rowerzysta jest zobowiązany do zakładania kamizelki odblaskowej po zmroku na terenie niezabudowanym.

             

             

          • Ruszył remont boiska szkolnego

          •     

            Ruszył remont boiska szkolnego. Przypomnijmy, że nasza szkoła zakwalifikowała się do dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na wymianę nawierzchni wraz z doposażeniem boiska sportowego. Całość projektu to kwota ponad 430 tys. zł. Dofinansowanie z MSiT to kwota blisko 216 tys. zł. Pozostałą część dofinansuje Urząd Gminy Wągrowiec. Warunkiem przyznania dotacji była działalność klubu sportowego przy szkole.

            Dbając o Wasze bezpieczeństwo, wprowadzone zostały dodatkowe dyżury na boisku na czas trwania remontu. Mimo to, prosimy Was o ostrożność i zachowanie rozwagi na przerwach.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

          • Przeciętą wstęgą uczniowie klasy 3a i 3d rozpoczęli rok szkolny 2014/2015. Minutą ciszy upamiętniono dzień wybuchu II Wojny Światowej i ofiary tej wojny.
             

            Witamy nowych uczniów klas pierwszych. Mamy nadzieję, że nauka w naszej szkole Wam się spodoba. smiley

          • Zakończenie roku szkolnego

          • Gratulujemy wszystkim, którzy pomyślnie zakończyli rok szkolny 2013/14 i życzymy fajnych, ciepłych, ale też bezpiecznych wakacji.

            Zapraszamy do galerii.

          • Nasi absolwenci

          • Wielkopolskie Towarzystwo Matematyczne Kangur poinformowało, że w XXI wielkopolskiej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur bez granic” uczeń naszej szkoły Grzegorz Kaszuba z klasy 1d uzyskał 140 punktów i został laureatem konkursu. W nagrodę Grzegorz weźmie udział w międzynarodowym obozie matematycznym na Węgrzech.

             

            VI Ponadpowiatowa Olimpiada Ekologiczna Subregionu Północnej Wielkopolski. Wśród ośmiu przedstawicieli naszego powiatu, którzy zakwalifikowali się do ścisłego finału olimpiady znaleźli się m.in.

            1. Monika Kaczorowska (3D) - zajęła I miejsce w finale powiatowym,
            2. Agnieszka Ryska (2C) - zdobyła wyróżnienie w finale powiatowym,

             

            Tradycyjnie w środę poprzedzającą świąteczną przerwę wielkanocną odbył się Wielki Finał kolejnej, tym razem już ósmej edycji Szkolnej Ligi Historycznej, wieńczącej kilkumiesięczne zmagania o tytuł „Najlepszego historyka I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu w roku szkolnym 2013/2014". Etap finałowy polegał na przygotowaniu wykładu, połączonego z prezentacją multimedialną, na temat „Za najważniejszą postać w dziejach świata uważam... – uzasadnij swój wybór". Pierwsze miejsce zdobył Patryk Wojtecki , czwarte miejsce Bartosz Dreger.

             

            I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Wągrowcu. Zwycięzcami (ex aequo) konkursu zostali Kornel Krasicki oraz Jan Woźny.

             

            Dnia 1.03.2014 r. w auli naszego liceum odbył się VII Powiatowy Turniej Recytatorski Szkół Ponadpodstawowych „Między Wierszami", w którym „Klasztorniacy" zajęli czołowe miejsca.
            II miejsce – Kornelia Kuklińska (kl. 1D),
            wyróżnienie – Agata Ratajczak (kl. 2C).

             

            1 lutego 2014 w Auli I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu odbył się Powiatowy Przegląd Wokalistów Solistów „GRAJ MUZYKA 2014".  Wyróżnienia otrzymała m.in. Aneta Koprowska.

          • Uczniowie wyróżnieni

          • Uczniowie, którzy w roku szkolnym 2013/14 otrzymali świadectwa z wyróżnieniem:

            KLASA 1A

            Julia Wiecanowska - 5,36                        

            Mateusz Zych - 5,21                        

            Estera Zjawińska  - 4,93                        

            Weronika Karczewska - 4,79      

            KLASA 1B                 

            Katarzyna Sommerfeld -  4,92                        

            Julita Piechowiak - 4,85  (Finalistka  XVIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce)

            Marianna Wiertel - 4,85                        

            Madgalena Janowiak - 4,78

            KLASA 1C                       

            Krystian Ruciński - 4,79              

            KLASA 1D         

            Dominika Hermann -  5,21                        

            Helena Klessa - 5,14                        

            Jakub Przyborowski - 4,86                        

            Katarzyna Miężalska - 5,00                        

            Małgorzata Roth - 4,79                        

            Zuzanna Wróblewska - 4,79         

            KLASA 2A              

            Magdalena Mantaj -  5,2  (Laureatka XVIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce)

            Remigiusz Szyszkowski - 5,1                        

            Natalia Andrzejewska  - 4,9  

            KLASA 2B                     

            Michał Brzeziński  -  5,5     (Laureat Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego)

            Jakub Martyński - 5,3                        

            Mateusz Bednarz - 4,8        

            Paweł Graszek - 5,2        

            Michalina Uściłowska - 5,0                 

            KLASA 2C      

            Kotwica Michalina -  5,0        

            Weronika Orylska -  4,8                        

            Patrycja Stachowiak - 5,14                        

            Anna Kulpińska -  5,2      

            KLASA 2D 

            Krzysztof Dereszyński - 5,07                       

            Brajan Schulz -  5,13      

            Kacper Bagrowski -  4,87   

            KLASA 3A                   

            Patrycja Herud - 4,96                        

            Martyna Rożek - 5,06      

            Dawid Kamiński -  5,56                        

            Dominik Jerzewski -  5,22                        

            Julianna Brząkowska - 4,83                        

            Martyna Szczepaniak - 5,06         

            KLASA 3B              

            Zuzanna Babicz - 5,61       PRYMUS SZKOŁY - uzyskała największą liczbę punktów na egzaminie gimnazjalnym

            Agata Redosz - 5,61       PRYMUS SZKOŁY - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, laureatka Konkursów Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej

            Ewa Gapińska -  5,22      

            Jan Stachowiak -  5,11      

            Maksymilian Mruk -  5,00                        

            Fryderyk Kamiński -  5,00                       

            Natalia Piekarska -  5,33       prezes  i działaczka szkolnej grupy CARITAS,

            Klaudia Milewska - 4,89     (Laureatka XVIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce)

            KLASA 3C

            Mateusz Bartkowiak - 4,82                        

            Milena Łasut -  5,33      

            Julia Klockowska - 4,94                        

            Zuzanna Lech - 4,76                        

            Wiktoria Markiewicz -  4,77      

            KLASA 3D

            Łukasz Tomkowiak - 5,22                        

            Róża Lachmann  -  4,83               

            KLASA 3E        

            Marek Radziątkowski - 4,8

          • Naj... w roku szkolnym 2013/2014

          • Uczniowie z najwyższą średnią ocen w szkole:

            Agata Redosz - 5,61

            Zuzanna Babicz - 5,61

            Dawid Kamiński - 5,56

            Michał Brzeziński - 5,5

            Julia Wiecanowska - 5,36

            Agata Redosz i Zuzanna Babicz otrzymały również tytuł Prymusa Szkoły, a statuetkę i dyplomy wręczył im Wójt Gminy Wągrowiec - pan Przemysław Majchrzak.

             

            Najwyższe średnie klas w szkole:

            1d - 4,22

            3b - 4,2

            3a - 4,05

             

            Decyzją uczniów klas trzecich Najsympatyczniejszą Uczennicą została Martyna Łasecka a Najsympatyczniejszym Uczniem  - Łukasz Tomkowiak. Oboje zostali nagrodzeni przez Radę Rodziców biletem do kina.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu
      • +48 693 782 882
      • ul. Kolejowa 14,
        62-100 Wągrowiec
        Poland
      • Dyrektor: Danuta Karczewska
        Wicedyrektor: Anna Brzezińska
      • Sekretariat czynny w godz. 7.45 - 15.15.
        Sekretariat obsługuje Katarzyna Ratajczak.