W ostatnim tygodniu kwietnia w Serocku n. Narwią spotkało się ponad 120 najzdolniejszych uczennic i uczniów z całej Polski. Do tego kilkadziesiąt osób kadry: najwybitniejsi naukowcy z całego kraju, świetni doktoranci i wyróżniający się studenci - w większości dawni i niezbyt dawni stypendyści Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.
W tym roku obóz rozpoczął się w czwartek 23 kwietnia i skończył w niedzielę 3 maja. Koszty pobytu uczestników (i podróży) w całości opłacił Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci, którego od dwóch lat stypendystą jest Paweł.
Gdybyście przypadkiem nie mogli znaleźć Pawła, kliknijcie na powiększenie zdjęcia. . Odsyłam was również do filmiku - na 1:00 min znajdziecie Pawła oczywiście z czym? No, z dronem przecież. Program obozu
Doroczny wiosenny obóz to w zasadzie dwa odbywające się równocześnie wielodyscyplinarne obozy naukowe: dla młodszych i starszych uczestników są dwa niezależne programy, z równie atrakcyjnymi propozycjami wykładów, spotkań i warsztatów. Łącznie mieliśmy na pokładzie ponad 120 nastolatków i kilkadziesiąt osób rotującej kadry - naukowców i studentów z różnych dziedzin. Jak co roku – były prawdziwe naukowe sławy! Wykłady na tegorocznym obozie prowadzili między innymi prof. Ewa Bartnik, prof. Jerzy Dzik, prof. Karol Grela, prof. Michał Horodecki, prof. Maria Poprzęcka i prof. Sylwester Porowski.
Wiosna, ośrodek w sosnowym lesie nad wodą, sala komputerowa, trochę sprzętu laboratoryjnego zwożonego przez prowadzących. Poza warsztatami, wykładami i seminariami – także własne odczyty uczestników, zajęcia plastyczne, teatralne, koncert naszych muzyków, dyskusje, obowiązkowe zajęcia sportowe i rekreacyjne. Rozmowy przy posiłkach, na spacerach, gry i hermetyczne żarty. Duża dawka wzajemnego szacunku, sympatii i otwartości na innych.
Celem obozu jest stworzenie wyjątkowych możliwości dla pogłębiania zainteresowań i zdobycia nowej wiedzy, ale przede wszystkim zainspirowanie uczestników do samodzielnej, wytrwałej pracy. Oczekujemy od nich aktywnego udziału we wszystkich zajęciach i napisania sprawozdania z obozu. W programie co roku przewidujemy bardzo różne formy zajęć, wśród których będzie można wybierać: warsztaty, seminaria, wykłady z różnych dziedzin i spotkania z wybitnymi przedstawicielami świata nauki i kultury. Był koncert, wieczór poetycki i gazeta obozowa, a także codzienne zajęcia rekreacyjne (na boisku, na basenie i w siłowni). (źródło: http://fundusz.org)