• Jasełka

          • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

            W tym roku przesyłamy życzenia głosem naszego szkolnego chóru pod batutą p. Lidii Hermann. Niech ich przepiękny śpiew umili Państwu i Wam - Drodzy Uczniowie wieczór wigilijny.

            Kliknij na zdjęcie

          • Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej rozstrzygnięte

          • Program wyborczy Kacpra Bagrowskiego

            źródło:http://www.wagrowiec.eu/pl

            W piątek, 12 grudnia br. w pięciu wągrowieckich szkołach – dwóch gimnazjach i trzech szkołach ponadgimnazjalnych – odbyły się drugie w historii naszego miasta wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej.

            Z uwagi na fakt, że w I Liceum Ogólnokształcącym oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wągrowcu liczba zgłoszonych kandydatów na radnych była równa liczbie mandatów - głosowania nie przeprowadzono, a mandaty radnych zostały obsadzone bez głosowania. W pozostały 3 szkołach z 952 uprawnionych do głosowania uczniów udział w wyborach wzięło 671 wyborców. Frekwencja w tegorocznych wyborach do Młodzieżowej Rady Miejskiej wyniosła 70%.  

            Do 15-osobowej Młodzieżowej Rady Miejskiej swoje kandydatury zgłosiło 23 kandydatów. Ze względu na liczbę uprawnionych, największą liczbę młodych radnych wybierano w Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu – 6 radnych spośród 9 zgłoszonych kandydatów. 4 radnych wybierano w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Po 2 mandaty radnych przypadły dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz I Liceum Ogólnokształcącego, gdzie kandydatów obsadzono bez głosowania. Ostatnią osobę uzupełniającą skład Młodzieżowej Rady Miejskiej wybrano w Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec. O mandat radnego rywalizowało w tej szkole 2 kandydatów, z których najwięcej głosów uzyskał Kacper Bagrowski.

            Ostateczny skład pierwszej Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wągrowcu oraz liczbę głosów uzyskanych przez poszczególnych kandydatów: Bagrowski Kacper – Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec (81 głosów), Galus Paulina – Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu (88 głosów), Kamiński Dawid – I Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu (mandat obsadzony bez głosowania), Lasota Błażej – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (21 głosów), Latuszek Zuzanna - I Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu (mandat obsadzony bez głosowania), Nowakowska Aleksandra - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (17 głosów), Pawlik Sandra - Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu (45 głosów), Pawłowski Maksymilian - Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu (61 głosów), Piekutowski Franciszek - Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu (38 głosów), Rolewski Szymon - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (mandat obsadzony bez głosowania), Strachel Klaudia - Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu (73 głosy), Sygierycz Mateusz – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (mandat obsadzony bez głosowania), Szewczyk Mateusz - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (23 głosy), Włodarczyk Bartosz - Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu (54 głosy), Zadroga Anna - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (16 głosów).

          • Dzień Zawodowca w ZSP nr 2

          •    

            28 listopada 16 uczniów z klas trzecich wraz z opiekunami p. Aldoną Hayn i p. Beatą Szymarek spędzili kilka godzin na warsztatach w ZSP nr 2 . Szkoła ta po raz kolejny zorganizowała „Dzień Zawodowca” program zawierał: charakterystykę zawodów nauczanych w ZSP nr 2 (technik ekonomista, informatyk, hotelarstwa), test kompetencji zawodowych, zajęcia warsztatowe w grupach tematycznych związanych z wybranym przez uczniów zawodem.

            Młodzież otrzymała też pakiety materiałów edukacyjno-informacyjnych o szkole i wymienionych wyżej zawodach. Zostali też poczęstowani pysznym ciastem, kanapkami i sałatkami przygotowanymi przez uczniów ZSP. Nasza młodzież będzie mogła porównać oferty ZSP nr 1 i ZSP nr 2 i z większą świadomością, wiedzą wybrać swoją przyszłą szkołę ponadgimnazjalną, która będzie kształcić ich w przyszłym zawodzie. (Aldona Hayn)

          • Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej

          • 12 grudnia br. w Wągrowcu zostały przeprowadzone wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Ponad 1000 uczniów uprawnionych do głosowania wybrało swoich przedstawicieli – radnych, którzy w imieniu młodzieży i na ich rzecz będą działać przez najbliższe 2 lata.

            Przypominamy, że zgodnie ze statutem Młodzieżowa Rada Miejska w Wągrowcu stanowi organ o charakterze konsultacyjnym i działa w celu wspierania i upowszechniania idei samorządowej wśród młodzieży.

            Wybory rozpoczęły się o godz. 10:00 w trzech wągrowieckich szkołach: Gimnazjum Miejskim nr 1, Gimnazjum Gminy Wągrowiec oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. W I Liceum Ogólnokształcącym oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 mandaty radnych zostały obsadzone bez przeprowadzania wyborów (liczba zgłoszonych kandydatów na radnych w dwóch wymienionych szkołach była równa liczbie mandatów przypisanych do poszczególnych szkół).

                 

          • Boisko przed i po z lotu ptaka

          •       

            fot. Google Maps                                                                                        fot. Paweł Dykban

          • Filmy z uroczystości otwarcia boiska

          • Dzięki doskonałym zdolnościom detektywistycznym udało się odnaleźć osobę, która mogła nagrywać fragmenty uroczystości otwarcia boiska. Zerknijcie na występy  taneczne, wokalne oraz instrumentalne waszych koleżanek i kolegów. Dziękuję Oli Makowskiej za udostępnienie filmików (dch smiley).

            Kliknij na zdjęcie

             

          • Uroczystość otwarcia boiska

          • http://jakubrutnicki.pl/wp-content/uploads/2014/12/boisko-w-W%C4%85growcu-1.jpg

            8 grudzień 2014 roku na pewno wpisze się w kronikach szkolnych jako jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach istnienia szkoły. Czekało na to kilka pokoleń uczniów i w końcu szkoła będzie mogła poszczycić się profesjonalnie zbudowanym, a przede wszystkim bezpiecznym boiskiem szkolnym. Co ważne boisko jest wielofunkcyjne tzn. przeznaczone do gry zarówno w piłkę nożną, ale również koszykówkę, siatkówkę, tenisa ziemnego. Uroczystość otwarcia uświetnili swoją obecnością m.in.: Poseł na Sejm RP pan Jakub Rutnicki, który wspierał inwestycję, Wójt Gminy Wągrowiec pan Przemysław Majchrzak, Zastępca Wójta pani Jolanta Maciejewska, Starosta Powiatu Wągrowieckiego pan Tomasz Kranc. Wszystkim gościom przybyłym na otwarcie serdecznie dziękujemy!

            Nasza Telewizja - tak nazywał się program artystyczny zaprezentowany na uroczystości otwarcia boiska. I tak, jak w prawdziwej telewizji, tak w naszym programie, można było zobaczyć różnorodną ramówkę. Mogliśmy oglądać serial, kabaret, komentatorów sportowych, rozmowę nastolatek, reklamy, absurdalne cytaty z zeszytów uczniów i wypowiedzi komentatorów sportowych. Uczniowie bardzo się napracowali, a efekt ich pracy został doceniony przez wszystkich widzów. W roli prezenterek zaprezentowały się Wiktoria i Julia. Inni wykonawcy to: Malwina, Kacper, Maciek, Agata, Krystian, Paweł, Julita, Marcelina, Karolina, Ada, Weronika, Angelika, Natalia, Mikołaj, Klaudia. (Barbara Orzoł)

            Zobacz jak zmieniało się boisko szkolne. Podkład muzyczny na perkusji wykonywał podczas uroczystości Mikołaj Wróblewski.

            Teledysk do piosenki "Happy" nakręcony przez Wiktorię Zdrojewską, naszą absolwentkę.

            Zdjęcia z uroczystości otwarcia.

            Obejrzyj film z otwarcia na stronie https://www.youtube.com/ lub http://itvwagrowiec.pl/

            Artykuł w Głosie Wągrowieckim.

             

          • Otwarcie boiska sportowego

          •                                              

            8 grudnia 2014 roku o  godzinie 12.00 odbędzie się uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego w Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec im. Marii Konopnickiej.  

            Zdjęcia w nowej galerii

          • Mali Artyści Matce Ziemi

          • Źródło: http://www.gminawagrowiec.pl/

            Wyjątkowa, bo tym razem rozśpiewana, XII edycja gminnego konkursu ekologicznego  Mali Artyści Matce Ziemi – 2014 odbyła się 26 listopada 2014 roku w Sali Widowiskowej w Łeknie.

            XII edycja konkursu po raz pierwszy przyjęła formę przeglądu piosenki ekologicznej co pozwoliło organizatorowi konkursu wyróżnić dzieci i młodzież uzdolnione wokalnie.

            Do konkursu zgłosiło się 32 wokalistów uczęszczających do następujących szkół administrowanych przez Gminę Wągrowiec: Zespołu Szkół w Żelicach; Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Łeknie; Szkoły Podstawowej w Pawłowie Żońskim; Szkoły Podstawowej w Wiatrowie; Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec w Wągrowcu.

            Przepięknie śpiewających uczestników oceniła komisja konkursowa powołana Zarządzeniem Wójta Gminy Wągrowiec nr 146/2014 z dnia 21 listopada 2014r. w składzie: Pan Przemysław Majchrzak -  przewodniczący; Pani Agnieszka Ratajczak - członek; Pani Krystyna Urbańska – członek; Pan Zbigniew Zaranek – członek; Pani Weronika Paszek - członek.                                                                                                                                                                                                

             

            W kategorii: klasy I – III Gimnazjum                                                                                                            

            I miejsce – Kinga Kucharska z Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec;

            Wyróżnienie: Igor Milewski z Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec.

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, dziękujemy także opiekunom za ich zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu.

            Jeszcze raz gratulujemy laureatom i zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych edycjach.


          • Głos Poezji - konkurs recytatorski

          • Już od lat wiadomo, że nasze polonistki wspaniale przygotowują chętnych uczniów do zmagań na konkursach recytatorskich. Jury często podkreśla dobre przygotowanie uczestników. Dlatego nikogo nie zdziwił fakt, że i tym razem dziewczyny: Kinga Kucharska, Julia Wiecanowska i Dominika Hermann wróciły z głównymi nagrodami.

            Dominika i Kinga zajęły ex aequo II miejsce, Julka natomiast miejsce III.

            Organizator zaproponował poezję okresu II wojny światowej dla upamiętnienia 70.rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W skład komisji oceniającej weszli  aktor Grzegorz Ociepka - specjalista od dykcji, Iwona Fijałkowska – aktorka, Iwona Migasiewicz – nauczyciel języka polskiego i Piotr Borowicz – dziennikarz. Przeczytaj więcej. Obejrzyj zdjęcia.

             

             

             

          • Frankenstein po angielsku

          • http://www.english-theatre.cz/frankenstein.html

            Spektakl "Frankenstein" był naprawdę ciekawy. Kiedy oglądaliśmy z kolegami czasami nie mogliśmy wytrzymać ze śmiechu. Najśmieszniejszy był na samym początku doktor, który wyglądał komicznie. Jeżeli ktoś znał choć trochę język angielski i tak mógł dużo zrozumieć, gdyż aktorzy mówili głośno i wyraźnie. Ja i moi koledzy chyba nigdy nie zapomnimy tego niesamowitego występu. (Maciej Grzechowiak)

             

                   

             

          • Regionalne etapy konkursów

          • Zakończyły się zmagania w etapach szkolnych Wojewódzkich Konkursów.

            Do etapów regionalnych dostali się:

            Michał Brzeziński z kl. 3b, laureat Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego w roku szkolnym 2013/14  -  Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego, Wojewódzki Konkurs Chemiczny, Wojewódzki Konkurs Geograficzny,

            Jakub Martyński z kl. 3b, stypendysta "Wielkopolskiego programu dla uczniów szczególnie uzdolnionych" - Wojewódzki Konkurs Geograficzny, Wojewódzki Konkurs Matematyczny, Wojewódzki Konkurs Biologiczny,

            Paweł Graszek z kl. 3b, dwukrotny stypendysta Funduszu na Rzecz Dzieci - Wojewódzki Konkurs Fizyczny, Wojewódzki Konkurs Matematyczny,

            Krystian Ruciński uczeń klasy drugiej - Wojewódzki Konkurs Biologiczny

            Julia Wiecanowska z kl. 2a - Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

            Warto nadmienić, że Pawłowi i Jakubowi zabrakło kilka punktów, aby dostać się do etapu regionalnego Konkursu Chemicznego, oprócz tego Paweł o mało co, a znalazłby się w etapie regionalnym Konkursu z Języka Angielskiego.

          • Kurtyna 2014

          • 214 uczestników zgromadziły tegoroczne, XVI Powiatowe Konfrontacje Małych Form Teatralnych „Kurtyna 2014, które w piątek i sobotę (21-22 listopada br.) odbyły się w Kinie Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu.

            Podczas Konfrontacji, organizowanych przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej, dzieci i młodzież ze szkół z Wągrowca i powiatu wągrowieckiego zaprezentowały łącznie 14 przedstawień. Jury w składzie: Wojciech Lisiecki – przewodniczący, Monika Hoffmann i Ryszard Dereżyński, doceniło występ Teatru „Bez Nazwy”  i reżyserię p. Barbary Orzoł i przyznało nagrodę za interesującą wypowiedź teatralną.

          • Start Helenki Klessy na Pucharze Polski

          • Helena Klessa, pływaczka MKS Nielba Wągrowiec uzyskała 4. wynik w krajowym rankingu w roczniku 2000 w pływaniu na dystansie 800 m stylem dowolnym!

            Czas 9:31,44, który Helena Klessa uzyskała na tym dystansie, to jej rekord życiowy, który dał jej 14. miejsce w zawodach Grand Prix – Puchar Polski, które odbyły się w minioną sobotę, 22 listopada br. na Poznańskich Termach.

            W zawodach tych startowali najlepsi pływacy polscy, którym kibicowali obecni na hali basenowej maltańskich term utytułowani pływacy m. in.: Aleksandra Urbańczyk, Anna Dowgiert, Paweł Korzeniowski czy Radosław Kawęcki. http://www.wagrowiec.eu/pl/aktualnosci/wspanialy-wynik-wagrowieckiej-plywaczki

            Był to pierwszy start wągrowieckiej pływaczki w zawodach tej rangi, a fakt że uzyskany wynik jest 4. czasem w rankingu krajowym w roczniku 2000, to także duże osiągnięcie młodej wągrowieckiej sekcji pływackiej Nielby!

          • Turniej Wiedzy Przyrodniczo-Łowieckiej

          • Źródło: http://www.gmina-skoki.pl/

            W dniu 25-tego października 2014 roku w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Antoniewie został zorganizowany Turniej Wiedzy Przyrodniczo – Łowieckiej o Puchar Prezesa Koła Łowieckiego nr 57 BORSUK w Skokach, w którym wystartowały drużyny z pięciu szkół. Były to Szkoły Podstawowe w Pruścach i Wiatrowie oraz Gimnazja: w Antoniewie, w  Skokach i w Wągrowcu. Organizatorem i głównym fundatorem nagród było Koło Łowieckie nr 57 „Borsuk” w Skokach przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Wągrowcu. Celem spotkania było zapoznanie uczestników z tematyką ochrony przyrody oraz łowiectwa. Pierwszymi zadaniami, z jakimi musieli zmierzyć się uczniowie, jeszcze przed przyjazdem do Antoniewa, było przygotowanie plakatu związanego z dokarmianiem zwierzyny w okresie zimowym oraz karmnika. Na miejscu każda z ekip miała do odegrania scenkę związaną z łowiectwem, którą również wcześniej musieli przygotować. Niektóre przedstawienia zdołały rozbawić uczestników i publiczność do łez.

            Kluczową konkurencją był test z wiedzy przyrodniczej i łowieckiej, który najlepiej napisali uczniowie z Gimnazjum nr.1 Gminy Wągrowiec. W programie zawodów były konkurencje zręcznościowe w których również musieli występować opiekunowie drużyn. Ukoronowaniem tych konkurencji było oczywiście strzelanie z wiatrówki do tarczy. Sokolim okiem wykazała się drużyna z Antoniewa.

            Zwycięzcą tegorocznych zmagań została drużyna z Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec. Dla wszystkich zawodników  były  cenne nagrody i dyplomy oraz tzw. „Róg obfitości”.  Zwycięzcy dodatkowo otrzymali medale i puchar. Opiekunowie drużyn z każdej szkoły otrzymali od Koła Łowieckiego spreparowany oręż rogacza.

            Po skończonej rywalizacji na wszystkich uczestników czekał zasłużony poczęstunek. Przepyszne dania w których nie zabrakło dań z dziczyzny przygotował mistrz kuchni Wołkow Bartosz.

            Dzieło w dniu turnieju wsparł swą obecnością Starosta Powiatu Pan Michał Piechocki. Nie można również zapomnieć o wsparciu Dyrektora Ośrodka Pani  Iwony Grzegorzewskiej oraz nauczycielki  Pani Lidii Hermann, która przygotowała wystrój sali  i z wielkim zaangażowaniem prowadziła wspólnie z Łowczym Koła konkursy.

            Zdjęcia

            wiedza przyrodnicza 5

            wiedza przyrodnicza 3

          • Konkurs fotograficzny "Ptaki w obiektywie..."

          • W czwartek, 30 października br. w Centrum Edukacji Ekologicznej w Wągrowcu, odbyło się spotkanie młodzieży z wągrowieckich szkół z Arkadiuszem Kiszką, podinspektorem ds. ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim oraz Wiceburmistrzem Wągrowca Grzegorzem Kamińskim.

            Głównym powodem spotkania było podsumowanie konkursu fotograficznego pod hasłem „Ptaki w obiektywie uczniów wągrowieckich szkół”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na los ptaków i piękno przyrody. Poprzez obserwację i fotografowanie ptaków konkurs miał zachęcić młodzież do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, które stanowi alternatywę dla współczesnych form rozrywki.

            Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięli w nim udział uczniowie z Gimnazjum nr 1 przy ul. św. Wojciecha, Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec,  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz z Liceum Ogólnokształcącego. W sumie wpłynęły 53 fotografie.

            Powołana przez Organizatora komisja konkursowa nagrodziła następujące osoby:

            I miejsce – Izabela Herud – Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec,

            II miejsceKacper Bagrowski – Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec,

            III miejsce – Kacper Zawadzki  – Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu.

            Laureaci konkursu otrzymali z rąk wiceburmistrza Grzegorza Kamińskiego dyplomy oraz wartościowe i praktyczne nagrody. Wiceburmistrz podziękował Arkadiuszowi Kiszce za przygotowanie bardzo ciekawej prezentacji multimedialnej o ptakach. Wszystkim uczestnikom  podziękował za przybycie i zachęcił do udziału w kolejnych konkursach. (http://www.wagrowiec.eu/)

            Nagrodzone prace można obejrzeć w Centrum Edukacji Ekologicznej przy ul. Średniej 18.

          • Warsztaty w MBP

          • W poniedziałek 20 października wybraliśmy się razem z panią Lidią Hermann do Miejskiej Bliblioteki Publicznej w Wągrowcu. Tam uczestniczyliśmy  w zajęciach praktyczno - technicznych, których głównym celem było wykonanie kokard narodowych tzw. kotylionów w związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że mieliśmy możliwość uczestnictwa w tych zajęciach i mamy nadzieję, że będzie ich więcej.

            Patrycja Stachowiak klasa 3c

               

                 

             

          • Sara, Ola i Ania c.d.

          • (Źródło: http://orkansr.webd.pl/?p=791)

            Sporo medali zdobyli nasi młodzicy na Międzywojewódzkich Mistrzostwach  Młodzików, które odbyły się  w Poznaniu. Podwójną mistrzynią została podwójnie złota Ola. Mistrzostwo zdobyły dziewczęta w sztafecie 4x100m. Srebrne medale wywalczyli Ania Kulpińska i Łukasz Przybyłek, a brązowe Zofia Łuczak, Sara Neumann i Nadim Leszczyńska. Aleksandra Makowska  zwyciężyła zdecydowanie w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. W obydwu konkurencjach uzyskał znakomite rekordy życiowe. Wynik 12,58 to trzeci w tym roku rezulat  w krajowych tabelach, a 38, 69 daje jej piątą lokatę w Polsce.

            Wysoko należy także ocenić wyniki srebnej medalistki na 100m ppł: Anny Kulpińskiej i brązowej na 300m: Sary Neumann. Ania ograłą tym wynikiem faworytkę z rekordem życiowym wynoszącym 14,84 Antoniną Zimny z Szamotuł. Sama poprawiła znacznie swój rekord życiowy. Sara z kolei zajęła trzecie miejsce ale w biegu z obsadą krajową. Jej wynik 42,57 należy również do czołówki  w kraju. Co ciekawe Sara pobiegła bardzo ambitnie i dała się wyprzedzić rywalkom tuż przed metą.

            Złoty medal zdobyły dziewczęta w sztafecie 4x100m. Pobiegły w składzie: Sara Neumann, Anna Kulpińska, Nadim Leszczyńska i Dorota Durska. Wynik 52,22 może okzazać się wystarczającym do awansu na Mistrzostwa Polski Młodzików. Do tychże kwalifikuje się  osiem najlepszych sztafet ze wszystkich takich Mistrzostw w kraju.

            OLYMPUS DIGITAL CAMERA

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu
      • +48 693 782 882
      • ul. Kolejowa 14,
        62-100 Wągrowiec
        Poland
      • Dyrektor: Danuta Karczewska
        Wicedyrektor: Anna Brzezińska
      • Sekretariat czynny w godz. 7.45 - 15.15.
        Sekretariat obsługuje Katarzyna Ratajczak.