• Pamiętaj, nie jesteś sam - wsparcie online

• Kwarantanna i ograniczenia, jakie za sobą niesie mogą być powodem smutku, złości, niezadowolenia, kłótni, wzajemnych pretensji wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Dlatego zawsze możecie się zwrócić do naszego psychologa/pedagoga. W poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godzinach 10.00-11.00 i czwartki w godzinach 15.00-16.00 możecie porozmawiać online na Skype (link:https://join.skype.com/wj7HfKmbl1Ak), omówić problem, umówić się na osobne spotkanie na "dwie kamerki", możecie odezwać się grupowo, jeżeli zauważacie podobne problemy u siebie i innych, czy zwyczajnie pogadać, bo macie na to ochotę.

• Ekologiczny Konkurs Plastyczny

• Danuta Geartner i Anna Hinc, czyli wasza biolożka i pedagożka/psycholożka, organizują EKOLOGICZNY KONKURS PLASTYCZNY „ Ziemia naszym domem, więc dbajmy o nią”.
            Jeśli lubisz rysować, malować, wymyślać i ekologia jest dla Ciebie ważna, weź udział w naszym konkursie!!! Na zwycięzców czekają nagrody.

Na zdjęcie waszych prac: zabawek kl. I-III i plakatów V-VIII czekamy do końca kwietnia pod adresem spkolejowa@gmail.com

Cele konkursu:
            1. Podnoszenie świadomości ekologicznej wśród uczniów w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami w różnej postaci.
            2. Zachęcanie uczniów do działania na rzecz ochrony środowiska.
            3. Kształtowanie wyobraźni plastycznej, kreatywności, inspirowanie do aktywności twórczej.
            4. Rozwijanie zainteresowań różnymi technikami plastycznymi, jako jednej z form artystycznego wyrazu.

• Kontynuacja kształcenia na odległość

• Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Decyzją Prezesa Rady Ministrów kształcenie na odległość będzie kontynuowane do piątku 24 kwietnia. Egzaminy ósmoklasistów zostają przesunięte prawdopodobnie na czerwiec. O dokładnym terminie szkoły zostaną poinformowane przynajmniej 3 tygodnie przed egzaminem.

• 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Autyzm jako zespół cech, jest obecnie diagnozowany w Polsce u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w kraju żyje 400 000 osób z autyzmem. Ma on wpływa na życie całej rodziny. Dlatego tak ważna jest wiedza, akceptacja i zrozumienie.
            Kolor niebieski dla osób z autyzmem i ich rodzin, symbolizuje nadzieję na lepsze jutro.
            Bądź dzisiaj NIEBIESKI!!!!!