• Komunikat Wójta ws. przedszkoli

• Szanowni Rodzice, Mieszkańcy Gminy Wągrowiec

Informuję, że po otrzymanej informacji od dyrektorów placówek oświatowych, przedszkola i oddziały przedszkolne funkcjonujące przy Szkołach Podstawowych na terenie Gminy Wągrowiec, nie zostaną otwarte na dzień 6 maja 2020 r.

Dyrektorzy dokonali rozeznania potrzeb wśród rodziców, którzy byliby zainteresowani tą formą opieki nad dziećmi. W poszczególnych placówkach odnotowano następujące zgłoszenia:

• Zmiany w wso

• Aneks nr 2 do Wewnątrzszkolnego systemu oceniania

w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, gdy realizacja zadań szkoły odbywa się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość

1. Te
          • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

• W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 nie stosuje się harmonogramu rekrutacji ogłoszonego przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Nie odbywa się również postępowanie uzupełniające.

• Egzamin ósmoklasisty

• Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.