• Dzień Przedsiębiorczości

• W ramach warsztatów języka niemieckiego oraz przedsiębiorczości i doradztwa zawodowego odwiedziliśmy Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu i hipermarket budowlany Leroy Merlin w Suchym Lesie.

W WSJO uczniowie podzieleni na grupy mieli okazję zwiedzić szkołę, poznać zasady funkcjonowania placówki prywatnej oraz dowiedzieć się, jaka jest oferta edukacyjna szkoły. Pracownicy przygotowali również quiz o Niemczech w formie zabawy. Odbyliśmy również godzinne zajęcia z lektorem WSJO, panem Piotrem Jankowiakiem - kierownikiem Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego.

• Powiatowy Konkurs Wiedzy o Cystersach

• W Szkole Podstawowej nr 2 w Wągrowcu odbył się finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o Życiu i Działalności Cystersów Łekneńsko-Wągrowieckich.

W finałowej rozgrywce wzięło udział 30 uczniów reprezentujących 5 szkół podstawowych: nr 2 w Wągrowcu oraz z Niemczyna, Łekna, Skoków i Mieściska, a także 3 gimnazja: miejskie Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu, Gimnazjum Gminy Wągrowiec oraz Gimnazjum ze Skoków.

• Życie bez narkotyków

• 15 maja br. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wągrowcu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na rymowankę pod hasłem: „Życie bez narkotyków”. Celem konkursu było nakłonienie do refleksji młodych ludzi na temat narkomanii. Stanowić on miał również próbę uświadomienia młodzieży wszystkich konsekwencji wynikających z brania narkotyków

• Dwie laureatki w konkursie Wiedzy o Wielkopolsce

• 14 maja odbył się ostatni wojewódzki etap XVIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. W konkursie pod opieką p. Wiolety Szafran wzięło udział początkowo 5 uczniów. Troje z nich: Magdalena Mantaj z 2a, Klaudia Milewska z 3b uzyskały tytuł laureatki, a Julita Piechowiak z 1b uzyskała tytuł finalistki.

Dwie laureatki w konkursie Wiedzy o Wielkopolsce - Obrazek 1

• Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce

• Pierwsze miejsca na Mistrzostwach Wielkopolski w Lesznie zdobyli: Aleksandra Makowska w pchnięciu kulą i Adrian Wesela w biegu na 100 m, drugie miejsca zajęła Sara Neumann w biegu na 300 m a trzecie Anna Kulpińska w biegu na 300 m przez płotki. Więcej informacji w zakładce osiągnięcia sportowe.

Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce - Obrazek 1 Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce - Obrazek 2Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce - Obrazek 3 Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce - Obrazek 4