Warsztaty w MBP
W poniedziałek 20 października wybraliśmy się razem z panią Lidią Hermann do Miejskiej Bliblioteki Publicznej w Wągrowcu. Tam uczestniczyliśmy w zajęciach praktyczno - technicznych, których głównym celem było wykonanie kokard narodowych tzw. kotylionów w związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że mieliśmy możliwość uczestnictwa w tych zajęciach i mamy nadzieję, że będzie ich więcej.
Sara, Ola i Ania c.d.
(Źródło: http://orkansr.webd.pl/?p=791)
Sporo medali zdobyli nasi młodzicy na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w Poznaniu. Podwójną mistrzynią została podwójnie złota Ola. Mistrzostwo zdobyły dziewczęta w sztafecie 4x100m. Srebrne medale wywalczyli Ania Kulpińska i Łukasz Przybyłek, a brązowe Zofia Łuczak, Sara Neumann i Nadim Leszczyńska. Aleksandra Makowska zwyciężyła zdecydowanie w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. W obydwu konkurencjach uzyskał znakomite rekordy życiowe. Wynik 12,58 to trzeci w tym roku rezulat w krajowych tabelach, a 38, 69 daje jej piątą lokatę w Polsce.
Jesienne recytacje "Złoty Klon"
W Gminnym Ośrodku Kultury w Łeknie odbył się cykliczny konkurs recytatorski.
W kategorii Gimnazja, nasze dziewczyny swoimi nieprzeciętnymi recytacjami, przekonały jury i zajęły wszystkie czołowe miejsca.
I miejsce – Dominika Hermann, Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec
II miejsce – Emilia Przesław
Dziewczyny na Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce
Relacje z Mistrzostw Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce w Zielonej Górze.
Biegałam drugiego dnia mistrzostw. Startowałam w jednej konkurencji - biegu na 300 m. Zrobiłam rekord życiowy, który dał mi 9. miejsce. Obecnie jestem 13. w kraju, a 3. w moim roczniku. Cały sezon i zawody uważam za bardzo dobre. Ten start był moim pierwszym na tak ważnych zawodach. (Sara Neumann z 2a)
How to be British
Dnia 22 października siedmioro uczniów Naszego gimnazjum pod opieką Pani Kuryłowicz pojechało na warsztaty połączone z przedstawieniem teatralnym.
Wszystko miało miejsce w Poznaniu w auli Wyższej Szkoły Handlu i Usług.
Zajęcia prowadzone były przez rodowitego Brytyjczyka, w języku angielskim, co dało im możliwość obcowania z charakterystycznym i bardzo trudnym akcentem walijskim i szkockim. Warsztaty były przeprowadzone pod hasłem „How To Be British TRUE BRIT”. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się wiele o multikulturalnej Wielkiej Brytanii, korzeni tego zjawiska oraz jego skutkach. Ciekawe prezentacje miały przybliżyć kulturę, muzykę i atmosferę panującą na wyspach. Prowadzący próbował zobrazować osobę „typowego Brytyjczyka” z jej wszystkimi wadami i zaletami czym wywoływał wiele śmiechu wśród słuchaczy.
Paweł Graszek po raz drugi stypendystą
Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Paweł Graszek, uczeń klasy 3b, już po raz drugi uzyskał stypendium Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.
Fundusz na ten rok szkolny otrzymał ponad 1600 zgłoszeń. Wnioski wraz z całą dokumentacją dotyczącą pracy w zakresie zainteresowań są przez całe lato rozpatrywane w 4-stopniowej procedurze kwalifikacyjnej, w której uczestniczą specjaliści z poszczególnych dziedzin, pedagodzy i psycholodzy.
Mobilność do Grecji
Kalendarz
brak danych