• Frankenstein po angielsku

Spektakl "Frankenstein" był naprawdę ciekawy. Kiedy oglądaliśmy z kolegami czasami nie mogliśmy wytrzymać ze śmiechu. Najśmieszniejszy był na samym początku doktor, który wyglądał komicznie. Jeżeli ktoś znał choć trochę język angielski i tak mógł dużo zrozumieć, gdyż aktorzy mówili głośno i wyraźnie. Ja i moi koledzy chyba nigdy nie zapomnimy tego niesamowitego występu. (Maciej Grzechowiak)

• Regionalne etapy konkursów

• Zakończyły się zmagania w etapach szkolnych Wojewódzkich Konkursów.

Do etapów regionalnych dostali się:

Michał Brzeziński z kl. 3b, laureat Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego w roku szkolnym 2013/14 - Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego, Wojewódzki Konkurs Chemiczny, Wojewódzki Konkurs Geograficzny,

• Kurtyna 2014

• 214 uczestników zgromadziły tegoroczne, XVI Powiatowe Konfrontacje Małych Form Teatralnych „Kurtyna 2014, które w piątek i sobotę (21-22 listopada br.) odbyły się w Kinie Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu.

Podczas Konfrontacji, organizowanych przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej, dzieci i młodzież ze szkół z Wągrowca i powiatu wągrowieckiego zaprezentowały łącznie 14 przedstawień. Jury w składzie: Wojciech Lisiecki – przewodniczący, Monika Hoffmann i Ryszard Dereżyński, doceniło występ Teatru „Bez Nazwy i reżyserię p. Barbary Orzoł i przyznało nagrodę za interesującą wypowiedź teatralną.

• Start Helenki Klessy na Pucharze Polski

• Helena Klessa, pływaczka MKS Nielba Wągrowiec uzyskała 4. wynik w krajowym rankingu w roczniku 2000 w pływaniu na dystansie 800 m stylem dowolnym!

Czas 9:31,44, który Helena Klessa uzyskała na tym dystansie, to jej rekord życiowy, który dał jej 14. miejsce w zawodach Grand Prix – Puchar Polski, które odbyły się w minioną sobotę, 22 listopada br. na Poznańskich Termach.

• Turniej Wiedzy Przyrodniczo-Łowieckiej

• Źródło: http://www.gmina-skoki.pl/

W dniu 25-tego października 2014 roku w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Antoniewie został zorganizowany Turniej Wiedzy Przyrodniczo – Łowieckiej o Puchar Prezesa Koła Łowieckiego nr 57 BORSUK w Skokach, w którym wystartowały drużyny z pięciu szkół. Były to Szkoły Podstawowe w Pruścach i Wiatrowie oraz Gimnazja: w Antoniewie, w Skokach i w Wągrowcu. Organizatorem i głównym fundatorem nagród było Koło Łowieckie nr 57 „Borsuk” w Skokach przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Wągrowcu. Celem spotkania było zapoznanie uczestników z tematyką ochrony przyrody oraz łowiectwa. Pierwszymi zadaniami, z jakimi musieli zmierzyć się uczniowie, jeszcze przed przyjazdem do Antoniewa, było przygotowanie plakatu związanego z dokarmianiem zwierzyny w okresie zimowym oraz karmnika. Na miejscu każda z ekip miała do odegrania scenkę związaną z łowiectwem, którą równie

• Konkurs fotograficzny "Ptaki w obiektywie..."

• W czwartek, 30 października br. w Centrum Edukacji Ekologicznej w Wągrowcu, odbyło się spotkanie młodzieży z wągrowieckich szkół z Arkadiuszem Kiszką, podinspektorem ds. ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim oraz Wiceburmistrzem Wągrowca Grzegorzem Kamińskim.

Głównym powodem spotkania było podsumowanie konkursu fotograficznego pod hasłem „Ptaki w obiektywie uczniów wągrowieckich szkół”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na los ptaków i piękno przyrody. Poprzez obserwację i fotografowanie ptaków konkurs miał zachęcić młodzież do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, które stanowi alternatywę dla współczesnych form rozrywki.