• Obrady Młodzieżowej Rady Miejskiej

• Obrady Młodzieżowej Rady Miejskiej - Obrazek 1

Źródlo: http://www.wagrowiec.eu/

Dzisiaj rozpoczęli swoją pracę radni II kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wągrowcu.

Na pierwszą sesję stawili się wszyscy radni, którzy zostali wybrani podczas ostatnich wyborów oraz zaproszeni gości, wśród których znaleźli się: Krzysztof Poszwa - Burmistrz Wągrowca, Michał Piechocki - Wicestarosta Wągrowiecki, Zbigniew Byczyński – Przewodniczący Rady Miejskiej w Wągrowcu, radni Rady Miejskiej w Wągrowcu, dyrektorzy oraz nauczyciele wągrowieckich gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

• Twórczy tandem Kingi i Kacpra

• O tym, że współpraca popłaca wie chyba każdy. W naszej szkole jest dwoje uczniów, którzy doskonale potwierdzają tę regułę – mowa tu o Kindze Kucharskiej i Kacprze Bagrowskim. Kinga dysponuje niebagatelnym głosem, jest niezwykle utalentowana a skalę jej głosu docenili już jurorzy w całym regionie. Kacper natomiast do jej piosenek pisze teksty. Piosenki przez niego przerabiane są nietuzinkowe i potrafią zaskoczyć niejednego słuchacza. Ostatnim sukcesem tego tandemu było zwycięstwo Kingi w konkursie „Mali Artyści Matce Ziemi”, na którym to wystąpiła z piosenką „Eko-Brać”, napisaną przez Kacpra. Oboje utrzymują, że to na pewno nie koniec ich współpracy i w tym roku szkolnym usłyszymy jeszcze co najmniej jeden niezwykły utwór. Ta dwójka przyjaciół tworzy również trzon Teatru Variete oraz Kabaretu „Z Zaplecza Supermarketu”. Nam nie pozostaje nic innego, jak życzyć tej dwójce owocnej współpracy

• Sukcesy pływaków

• Sukcesy pływaków - Obrazek 1

Źródło: http://www.wagrowiec.eu/pl/aktualnosci/udany-wystep-wagrowieckich-ratownikow

Sportowa drużyna Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Wągrowiec, działająca przy MKS LIDER, zajęła VIII miejsce w kraju podczas VI Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym, które odbyły się w przedświąteczny weekend w Nowej Rudzie.

• Niezwykła wigilia klasowa

• Cóż niezwykłego może być w wigilii klasowej. No chyba, że tworzą ją niezwykli ludzie.

Cała 3B, a w szczególności Iza, Dawid, Marta, Michał B., Paweł, sprawili, że spędziliśmy wspólnie czas nie nudząc się ani chwili.

Naszą wigilijną podróż zaczęliśmy od "rozgrzewki", czyli śpiewania karaoke piosenek świątecznych w wersji niemieckiej i angielskiej. Całkiem nieźle nam szło, biorąc pod uwagę nasze mizerne zdolności wokalne. Następnie Dawid i Michał przygotowali Familiadę świąteczną. Grupa chłopców "el Pablo Familia" niestety przegrała z "Rodziną Adamsów" - grupą dziewcząt.

• Piękne fryzury i pyszne ciastka

• Szkoły ponadgimnazjalne próbują zachęcić wszelkimi sposobami do dalszej nauki w swoich murach. Po Dniu Zawodowca w ZSZP nr 2, kolej na odwiedziny grupy uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.

źródło: http://www.giganci.pl/

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, technik usług fryzjerskich oraz fototechnik zaprezentowali swoje umiejętności przed uczniami Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu przy ul. Kolejowej. Młodzież gimnazjalna mogła w ten dzień skosztować wyrobów wykonanych przez naszych uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych, były to pyszne pierniczki, murzynki i placki drożdżowe. Szałowymi fryzurami przyciągali uczniowie technikum usług fryzjerskich. Uczennice swój fach mogły zaprezentować na głowach gimnazjalistów, którzy byli bardzo zadowoleni z profesjonalizmu wykonanych fryzur. Więcej...