• Wręczenie nagród

• Na Targach Edukacyjnych organizowanych przez Starostwo Powiatowe odbyło się wręcznie nagród powiatowych konkursów. Przypomnijmy, że nasi uczniowie zostali laureatami konkursów: chemicznego, fizycznego.

Wręczenie nagród - Obrazek 1 Wręczenie nagród - Obrazek 2

Wręczenie nagród - Obrazek 3 Wręczenie nagród - Obrazek 4 Wręczenie nagród - Obrazek 5

• Kampania zdrowego odżywiania

• Pani Danuta Gaertner wraz z klasą 1B przeprowadziła projekt o zdrowym odżywianiu. Celem tego projektu było zachęcenie uczniów oraz pracowników szkoły do zainteresowania tematem zdrowej żywności oraz znalezienia zdrowej alternatywy do kalorycznych przekąsek kupowanych w automacie szkolnym. Pani Gaertner przeprowadziła zajęcia we wszystkich klasach, które miały przygotować młodzież i uświadomić jak ważne w życiu człowieka jest prawidłowe odżywianie. Uczniowie tworzyli własne jadłospisy, obliczali BMI, dowiadywali się jak zaplanować posiłki, co powinien zawierać dobrze zbilansowany posiłek, gdzie i jak kupować produkty oraz jak ważna jest aktywność fizyczna.

• XI Powiatowy Konkurs Matematyczny w Żelicach

W zmaganiach matematycznych XI Powiatowego Konkursy Matematycznego czterem uczniom udało się zdobyć wysokie miejsca.

W kategorii klas trzecich: pierwsze miejsce zdobył Michał Brzeziński a drugie Paweł Graszek.

W kategorii klas pierwszych: drugie miejsce zajął Jonatan Maćkiewicz, a trzecie Karolina Hoffa.

• Kolejny sukces naszych uczniów

• Krystian Ruciński i Jakub Martyński zamykali tegoroczną rundę konkursową uczestnicząc w finale Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Tym bardziej miło jest nam poinformować, że Krystian - uczeń klasy 2c został laureatem konkursu i w przyszłym roku będzie zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z części przyrodniczej. Gratulacje należą się również Kubie, któremu do tytułu laureata zabrakło niewiele.

• Tydzień Nauk w ZSZP nr 2

• Tydzień Nauk w ZSZP nr 2 - Obrazek 1 Tydzień Nauk w ZSZP nr 2 - Obrazek 2

ZSZP nr 2 w Wągrowcu zorganizował po raz kolejny Tydzień Nauk. W ramach imprezy odbywały się konkursy: fizyczny, chemiczny i z języków obcych.

Na drużynowym Konkursie Fizycznym, niepokonana ekipa z 3B, czyli Paweł Graszek, Michał Brzeziński i Jakub Martyński, zdobyli pierwsze miejsce. Po konkursie wszyscy biorący w nim udział uczniowie wysłuchali wykładu prof. dr. hab. Tomasza Martyńskiego z Katedry Spektroskopii Optycznej Wydziału Fizyki Technicznej Politechniki Poznańskiej z zakresu termodynamiki.

• Emilka druga na konkursie recytatorskim

• Kolejny konkurs recytatorski ogłoszony przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Wągrowcu już za nami. W tym roku recytatorzy zostali poproszeni o zaprezentowanie twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego z okazji przypadającej właśnie 110. rocznicy urodzin tego poety.

Na konkurs zgłosiło się 15 uczestników, którzy reprezentowali: Szkołę Podstawową nr 4 w Wągrowcu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łeknie i Zespół Szkół w Żelicach. Natomiast ze szkół ponadpodstawowych zgłosiło się 32 uczniów z Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu, Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec, Zespołu Szkół w Żelicach, Zespołu Szkół w Wapnie, I LO w Wągrowcu, ZSP nr 1 i ZSP nr 2 z Wągrowca. Jury w składzie: Elżbieta Muszyńska (przewodnicząca), Bożena Skrentna, Dorota Waligórska – polonistki i Ewa Byczyńska dyrektor Biblioteki stwierdziło, że poziom recytacji był bardzo wysoki i wszyscy uczestnicy zasługują na pochwałę i uznanie