• Podręczniki 2015/2016

• W roku szkolnym 2015/2016 klasy pierwsze otrzymają podręczniki w ramach dotacji MEN. Podręczniki zostaną wypożyczone uczniom klas pierwszych we wrześniu. Dotacją nie jest objęty podręcznik i ćwiczenia z religii.

RELIGIA KLASA PIERWSZA

"Jezus uczy i zbawia" -Zbigniwe Marek SJ, WAM Kraków (zeszyt ćwiczeń obowiązkowo, podręcznik – nieobowiązkowo)

• Bal gimnazjalny

• Zdjęcia

Polonez

Kończy się, oj kończy, już niebawem zakończenie nauki w gimnazjum i czas na następny etap w życiu. Ale przedtem podsumowanie gimnazjum, ale imprezowo. Jak co roku bal rozpoczął się polonezem, którego w pocie czoła młodzież uczyła się słuchając wskazówek p. Lidki Hermann. Wszyscy bawili się znakomicie. Wychowawcy i obecni rodzice byli zachwyceni radością i zapałem tanecznym swoich dzieci/wychowanków.

• Projekt z języka niemieckiego

• Projekt edukacyjny z języka niemieckiego realizowany był w tym roku we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 4 i p. Moniką Szymczak. Zadaniem uczniów było przygotować pomysł zajęć dla pięcioklasistów, scenariusz, materiały dydaktyczne, a następnie przeprowadzić zajęcia. Wyzwanie bycia nauczycielem przez kilkadziesiąt minut podjęło kilkunastu uczniów, którzy w grupach przygotowywali zajęcia.

• Piknik naukowy w Skokach

Drużyna w składzie: Michał Brzeziński, Jakub Martyński, Weronika Orylska oraz Krystian Ruciński zdobyła drugie miejsce w drużynowym konkursie przyrodniczym w ramach VI Pikniku Naukowego pod hasłem „Odkryj swój talent” w Skokach. W ramach pikniku zaproszeni uczniowie mogli wziąć udział w konkursie talentów, konkursie plastycznym lub przyrodniczym. My wzięliśmy udział w konkursie przyrodniczym. Opiekunem była jak zawsze p. Danuta Gaertner.

• Konkurs plastyczny

• W piękne niedzielne popołudnie na placu 600-lecia odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Czas na rebus” zorganizowanego przez ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej dla Subregionu Pilskiego. W konkursie tym wzięli udział: Patrycja Stachowiak, Małgorzata Kaniewska, Michał Brzeziński i Mateusz Zych. Najlepsza okazała się Małgorzata Kaniewska, która zajęła IV miejsce i wygrała dysk przenośny, a nasi pozostali uczniowie zdobyli wyróżnienia i otrzymali pendrive’a . Wszystkim serdecznie gratulujemy !