• Stypendium sportowe Wójta Gminy Wągrowiec

• Stypendium sportowe Wójta Gminy Wągrowiec przyznawane jest zawodnikom, tj. uczniom szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych i ich absolwentom oraz studentom, którzy nie ukończyli 25 roku życia, za wybitne osiągnięcia sportowe na szczeblu międzynarodowym, ogólnopolskim, makroregionalnym, lub wojewódzkim, którzy trenują w klubach sportowych oraz zamieszkują i są zameldowani na terenie Gminy Wągrowiec.
            Wnioski o stypendium składać można w trakcie roku budżetowego, jednak nie później niż do dnia 15 grudnia danego roku, w którym ma ono zostać przyznane.

• Nasi absolwenci lekkoatletycznymi mistrzami

• Adrian Wesela po raz kolejny udowodnił, że jest w znakomitej formie. Na XXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w ogromnym upale od 5 do 7 sierpnia, pokonał wszystkich rywali i zdobył dwa złote medale. Pierwszy z nich w biegu na 100 metrów z wynikiem 10.68, natomiast kolejny w biegu na 200 metrów z wynikiem 21.70 (w eliminacjach 21.62). Tym samym został podwójnym Mistrzem Polski i najlepszym zawodnikiem mistrzostw.

W olimpiadzie udział wzięli również inni nasi lekkoatleci, którzy wrócili bez medali, jednak zdobyli wysokie miejsca. Annie Kulpińskiej, biegającej 100 metrów przez płotki, zabrakło jednej setnej sekundy, by wystąpić w finale A, natomiast finał B ukończyła na trzecim miejscu.

• Helena Klessa 9. w kraju

W Ostrowcu Świętokrzyskim, wśród 451 zawodników 15-letnich ze 116 klubów, Wągrowiec reprezentowała Helena Klessa. Pierwszy dzień rywalizacji przyniósł Helenie "życiówkę" na 200 m dowolnym, ale bardzo wysoki poziom rywalizacji sprawił że wystarczyło to na 8 miejsce w finale B (18. miejsce). W drugim dniu rywalizacji, na dystansie 400 m stylem dowolnym, kilka zawodniczek, w tym Helena popłynęły zbyt asekuracyjnie, oszczędzając siły na sesję finałową i niestety uzyskane rezultaty nie dały awansu do najlepszej 10 mistrzostw. Pozostała walka o miejsca 11-20 i po bardzo emocjonującym wyścigu Helena zajęła w finale B - 4 pozycję. W ostatnim dniu mistrzostw Helena pokazała, że należy do grona najlepszych 15-letnich długodystansowych pływaczek w kraju. Na dystansie 800 m stylem dowolnym Helena poprawiła sw

• Wakacje!

Drodzy Uczniowie, drodzy Nauczyciele,

Życzymy wam pięknej pogody, dobrej zabawy i należnego wam wypoczynku. Uważajcie na siebie i wracajcie z uśmiechem na ustach. Do zobaczenia 1 września.

• Zakończenie roku szkolnego

• Jak co roku, podsumowanie minionego roku zaczęliśmy od klas trzecich. Po wręczeniu świadectw z wyróżnieniem i nagród za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe (lista osób wyróżnionych w wiadomości niżej), zaprezentowana została część artystyczna przygotowana przez uczniów klas trzecich. Panowie Dawid Wyszyński, Kacper Bagrowski i Michał Brzeziński napisali scenariusz oraz zajęli się prowadzeniem imprezy. Scenografię przygotowały Patrycja Stachowiak i Małgorzata Kaniewska oraz p. Lidia Hermann. Do zabawy włączeni zostali wszyscy uczniowie, którzy jeszcze przed imprezą odpowiadali na pytania przygotowane w formie ankiety. Odpowiedzi te były niezbędne do przeprowadzenia Gimbaliady, w której udział wzięli nauczyciele. Sądząc po zdjęciach, bawili się świetnie. Przyciski "gimbaliadowe" przygotował nie kto inny, tylko Paweł Graszek. Rolę hostessy pełniła przecudna Michalina Kotwica. Podcza