• Paweł Graszek na obozie w Serocku

• W ostatnim tygodniu kwietnia w Serocku n. Narwią spotkało się ponad 120 najzdolniejszych uczennic i uczniów z całej Polski. Do tego kilkadziesiąt osób kadry: najwybitniejsi naukowcy z całego kraju, świetni doktoranci i wyróżniający się studenci - w większości dawni i niezbyt dawni stypendyści Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

• Wycieczka do Berlina

• Zdjęcia

Wraz z Gimnazjum nr 3 z Rąbczyna wybraliśmy się do Berlina. Już w drodze do Berlina nastąpiło nawiązywanie międzygimnazjalnych przyjaźni, a w miarę upływu czasu śmiechu było coraz więcej. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Terroru i pozostałości Muru Berlińskiego. Wtedy nie wiedzieliśmy jeszcze, że prawdziwe wyzwanie dopiero przed nami.

• Laureaci konkursów przedmiotowych

• Laureaci konkursów przedmiotowych - Obrazek 1

Na zdjęciu z Wojewodą i Kuratorem Oświaty. Więcej zdjęć.

W Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu 470 laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych dla uczniów gimnazjów województwa wielkopolskiego odebrało z rąk Wojewody Wielkopolskiego pana Piotra Florka i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty pani Elżbiety Walkowiak zaświadczenia i nagrody.
            W tegorocznych konkursach przedmiotowych uczestniczyło 51 449 uczniów z 571 gimnazjów województwa wielkopolskiego. http://www.ko.poznan.pl/?page=1777

• Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - etap rejonowy

• Do etapu rejonowego konkursu w Damasławku przystąpiły cztery uczennice: Magdalena Mantaj z 3a, Julita Piechowiak z 2b, Julia Adamczewska z 1a i Julita Głochowiak z 1a. Trzy z nich - Magda, Julita Piechowiak i Julia przeszły do finału. Dziewczęta przygotowuje p. Wioleta Szafran.

Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - etap rejonowy - Obrazek 1

• Przedstawienie teatralne w przedszkolu

• Zdjęcia

15 uczestniczek warsztatów dziennikarsko-teatralnych wraz z opiekunką p. Barbarą Orzoł odwiedziły przedszkolaków z Przedszkola nr 2 im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu. Zaprezentowaliśmy im przygotowany w ramach warsztatów program artystyczny pt. "Maria Konopnicka dzieciom".

Wyświetlam DSCF3271 (Kopiowanie).JPG

Maluszki 3-4-5 - latki bardzo gorąco nas przyjęły, gromko nas oklaskiwały. Przedszkolaki świetnie się bawiły.Po przedstawieniu dzieci wręczyły nam drobne świąteczne upominki. My podarowaliśmy im koszyczek z pisankami. Efekt naszej wizyty był taki, że przedszkolaki i ich opiekunki zaproponowały nam zacieśnienie współpracy pomiędzy szkołą a przedzkolem.