• Co wiesz o Wielkopolsce?

• Julita Piechowiak i Magdalena Mantaj wiedzą na pewno dużo. Dziewczęta pokonywały kolejne etapy konkursu, dostając się do finału i zdobywając wysokie lokaty: Magdalena Mantaj - drugie miejsce, Julita Piechowiak - trzecie miejsce.

Celem Konkursu Wiedzy o Wielkpolsce jest przybliżenie uczniom szkół podstawowych i gimnazjów dziedzictwa kulturowego Wielkopolski, jej historii, flory, fauny, tradycji, gwary i kultury regionalnej, a poprzez to kształtowanie poczucia własnej tożsamości oraz związku z regionem. XIX edycja Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce została objęta patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego, pana Marka Woźniaka oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, pani Elżbiety Walkowiak.

• Wągrowiec wymiata!

• Niesamowity sukces Wągrowca - tak można podsumować wyniki Konkursu Pięknego Czytania "Lesen gehen...", organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego przy współpracy Instytutu Goethego i Biblioteki Niemieckiej UAM.

W Bibliotece Niemieckiej Wydziału Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu spotkało się około 60 uczestników z ponad 40 szkół z całej Wielkopolski. Zadaniem uczniów i uczennic było zaprezentowanie dwóch utworów niemieckich poetów w ich ojczystym języku. Swoją interpretacją wierszy uczniowie z Wągrowca zdeklasowali kolegów i koleżanki z Poznania, powiatu poznańskiego, Kalisza i wielu innych miejscowości.

• Etap szkolny konkursu "Lesen gehen"

• W etapie szkolnym Konkursu Pięknego Czytania po Niemiecku "Lesen gehen" wzięło udział 13 osób. Zadaniem uczestników było przeczytanie i interpretacja wiersza w języku niemieckim. Konkurs ten był też preeliminacją do wojewódzkiego etapu, który odbędzie się w Poznaniu w Bibliotece Niemieckiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

• Wycieczka do Londynu

• Zapraszamy do galerii.

Wraz z Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów w Nowym Folwarku oraz zwycięzcami konkursu wybraliśmy się na wycieczkę do Londynu i Brighton. Nasza pięciodniowa podróż okazała się niezwykłą przygodą. Pierwszego dnia pogoda nam nie dopisała, ten deszczowy dzień spędziliśmy między innymi: w British Museum oraz na spacerowaniu londyńskimi ulicami. Jednak nasz wyjazdowy pech nie trwał długo, już następnego dnia pogoda była słoneczna oraz bezchmurna. Następnymi etapami wycieczki było zwiedzanie: wieży zegarowej i Big Ben’a, muzeum Madame Tussauds, galerii narodowej ( gdzie mogliśmy podziwiać słynne „Słoneczniki” van Gogh’a, czy też dzieła Leonarda da Vinci), zmianę warty pod Buckingham Palace, spacer przez St. James’s Park pod Gmach Opactwa Westminsterskiego oraz zwiedzanie China Town w dzielnicy SOHO (gdzie nasza pani przewodnik zrobiła nam niespodziankę kupując dla ws