• Helena trzecia w Sheraton Poznan Cup

• W minionych dniach pływacy z MKS Nielba Wągrowiec startowali w 3-dniowych zawodach SHERATON POZNAN CUP International Swim & Masters Meet, które odbyły się w Poznaniu.

Na poznańskie Termy przyjechało 625 zawodników ze 90 klubów z całej Polski oraz 233 z 16 klubów z Białorusi, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Rosji i Ukrainy. Nasi pływacy startowali w 28-osobowym składzie i wywalczyli 8 medali, w tym 2 srebrne i 6 brązowych.

• Finaliści konkursu biologicznego

• Krystian Ruciński z klasy 2c oraz Jakub Martyński z klasy 3b dostali się do etapu wojewódzkiego Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty. Uczniów do konkursu przygotowuje p. Danuta Gaertner. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w marcu.

Finaliści konkursu biologicznego - Obrazek 1 Finaliści konkursu biologicznego - Obrazek 2

• Drugi laureat w tym roku

• Michał Brzeziński został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Michał w zeszłym roku został laureatem Konkursu Biologicznego i jest zwolniony z części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego. Do konkursu przygotowywała go p. Aldona Burdelska.

Drugi laureat w tym roku - Obrazek 1

• Między wierszami po raz ósmy

Turniej recytatorski „Między Wierszami”, organizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej, to przedsięwzięcie mające na celu popularyzację polskiej poezji. Przy okazji to także konkurs, który wyłania z dużej grupy młodych recytatorów tych, którzy będą reprezentować nasz powiat na XXX Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim dla Uczniów Szkół
            Podstawowych i Gimnazjów w Poznaniu. Komisja w składzie: Anna Kasperkowiak-przewodnicząca, Wioleta Kruś, Jan Kasper, musiała wybrać tych najlepszych.

• Historyczne zwycięstwo Pawła Graszka

• Paweł Graszek z klasy 3B został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego i tym samym został zwolniony z części matematycznej egzaminu gimnazjalnego uzyskując maksymalną liczbę punktów. Paweł jest pierwszym laureatem konkursu fizycznego w historii gimnazjum. Do konkursu przygotowywali go pan Przemysław Makiej i pani Katarzyna Makiej.