• Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

W tym roku przesyłamy życzenia głosem naszego szkolnego chóru pod batutą p. Lidii Hermann. Niech ich przepiękny śpiew umili Państwu i Wam - Drodzy Uczniowie wieczór wigilijny.

Jasełka - Obrazek 1

Kliknij na zdjęcie

• Kolędnicy z Gim 1 - zbliżają się święta

• Kolędnicy z Gim 1 - zbliżają się święta - Obrazek 1

W ramach projektu "Gdy pierwsza gwiazdka..." pod batutą p. Lidii Hermann i p. Barbary Orzoł odbyło się coroczne kolędowanie. Chór wraz z muzykami odwiedził Urząd Gminy, Starostwo Powiatowe, Miejską Bibliotekę Publiczną, Przedszkole nr 6. Kolędy zabrzmiały również w budynku dworca PKS, na ulicy Kolejowej przed sklepem "Papirus" oraz u wieloletniego podopiecznego pana Bonifacego.

• Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej rozstrzygnięte

• Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej rozstrzygnięte - Obrazek 1

Program wyborczy Kacpra Bagrowskiego

źródło:http://www.wagrowiec.eu/pl

W piątek, 12 grudnia br. w pięciu wągrowieckich szkołach – dwóch gimnazjach i trzech szkołach ponadgimnazjalnych – odbyły się drugie w historii naszego miasta wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Z uwagi na fakt, że w I Liceum Ogólnokształcącym oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wągrowcu liczba zgłoszonych kandydatów na radnych była równa liczbie mandatów - głosowania nie przeprowadzono, a mandaty radnych zostały obsadzone bez głosowania. W pozostały 3 szkołach z 952 uprawnionych do głosowania uczniów udział w wyborach wzięło 671 wyborców. Frekwencja w tegorocznych wyborach do Młodzieżowej Rady Miejskiej wyniosła 70%.

• Dzień Zawodowca w ZSP nr 2

• Dzień Zawodowca w ZSP nr 2 - Obrazek 1 Dzień Zawodowca w ZSP nr 2 - Obrazek 2

28 listopada 16 uczniów z klas trzecich wraz z opiekunami p. Aldoną Hayn i p. Beatą Szymarek spędzili kilka godzin na warsztatach w ZSP nr 2 . Szkoła ta po raz kolejny zorganizowała „Dzień Zawodowca” program zawierał: charakterystykę zawodów nauczanych w ZSP nr 2 (technik ekonomista, informatyk, hotelarstwa), test kompetencji zawodowych, zajęcia warsztatowe w grupach tematycznych związanych z wybranym przez uczniów zawodem.

• Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej

• 12 grudnia br. w Wągrowcu zostały przeprowadzone wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Ponad 1000 uczniów uprawnionych do głosowania wybrało swoich przedstawicieli – radnych, którzy w imieniu młodzieży i na ich rzecz będą działać przez najbliższe 2 lata.

Przypominamy, że zgodnie ze statutem Młodzieżowa Rada Miejska w Wągrowcu stanowi organ o charakterze konsultacyjnym i działa w celu wspierania i upowszechniania idei samorządowej wśród młodzieży.