• Warsztaty w MBP

• W poniedziałek 20 października wybraliśmy się razem z panią Lidią Hermann do Miejskiej Bliblioteki Publicznej w Wągrowcu. Tam uczestniczyliśmy w zajęciach praktyczno - technicznych, których głównym celem było wykonanie kokard narodowych tzw. kotylionów w związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że mieliśmy możliwość uczestnictwa w tych zajęciach i mamy nadzieję, że będzie ich więcej.

• Sara, Ola i Ania c.d.

• (Źródło: http://orkansr.webd.pl/?p=791)

Sporo medali zdobyli nasi młodzicy na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w Poznaniu. Podwójną mistrzynią została podwójnie złota Ola. Mistrzostwo zdobyły dziewczęta w sztafecie 4x100m. Srebrne medale wywalczyli Ania Kulpińska i Łukasz Przybyłek, a brązowe Zofia Łuczak, Sara Neumann i Nadim Leszczyńska. Aleksandra Makowska zwyciężyła zdecydowanie w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. W obydwu konkurencjach uzyskał znakomite rekordy życiowe. Wynik 12,58 to trzeci w tym roku rezulat w krajowych tabelach, a 38, 69 daje jej piątą lokatę w Polsce.

• Jesienne recytacje "Złoty Klon"

• W Gminnym Ośrodku Kultury w Łeknie odbył się cykliczny konkurs recytatorski.

W kategorii Gimnazja, nasze dziewczyny swoimi nieprzeciętnymi recytacjami, przekonały jury i zajęły wszystkie czołowe miejsca.

I miejsceDominika Hermann, Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec
            II miejsce Emilia Przesław

• Dziewczyny na Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce

• Relacje z Mistrzostw Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce w Zielonej Górze.

Biegałam drugiego dnia mistrzostw. Startowałam w jednej konkurencji - biegu na 300 m. Zrobiłam rekord życiowy, który dał mi 9. miejsce. Obecnie jestem 13. w kraju, a 3. w moim roczniku. Cały sezon i zawody uważam za bardzo dobre. Ten start był moim pierwszym na tak ważnych zawodach. (Sara Neumann z 2a)

• How to be British

• Dnia 22 października siedmioro uczniów Naszego gimnazjum pod opieką Pani Kuryłowicz pojechało na warsztaty połączone z przedstawieniem teatralnym.

Wszystko miało miejsce w Poznaniu w auli Wyższej Szkoły Handlu i Usług.

Zajęcia prowadzone były przez rodowitego Brytyjczyka, w języku angielskim, co dało im możliwość obcowania z charakterystycznym i bardzo trudnym akcentem walijskim i szkockim. Warsztaty były przeprowadzone pod hasłem „How To Be British TRUE BRIT”. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się wiele o multikulturalnej Wielkiej Brytanii, korzeni tego zjawiska oraz jego skutkach. Ciekawe prezentacje miały przybliżyć kulturę, muzykę i atmosferę panującą na wyspach. Prowadzący próbował zobrazować osobę „typowego Brytyjczyka” z jej wszystkimi wadami i zaletami czym wywoływał wiele śmiechu wśród słuchaczy.

• Paweł Graszek po raz drugi stypendystą

• Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Paweł Graszek, uczeń klasy 3b, już po raz drugi uzyskał stypendium Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

Paweł Graszek po raz drugi stypendystą - Obrazek 1

Fundusz na ten rok szkolny otrzymał ponad 1600 zgłoszeń. Wnioski wraz z całą dokumentacją dotyczącą pracy w zakresie zainteresowań są przez całe lato rozpatrywane w 4-stopniowej procedurze kwalifikacyjnej, w której uczestniczą specjaliści z poszczególnych dziedzin, pedagodzy i psycholodzy.