• Poszerzamy horyzonty - Londyn

• Poszerzamy horyzonty - Londyn - Obrazek 1

Zdjęcia

Udało się! 15 maja wyruszyliśmy, w zdawałoby się, długą podróż do stolicy Wielkiej Brytanii. Przejazd minął całkiem szybko, biorąc pod uwagę fakt, że mieliśmy przystanek w nadmorskim Mielnie, skąd zabraliśmy drugą grupę naszej wyprawy.

I ruszyliśmy. Niemcy, Belgia, Holandia i nagle - Francja i już czekamy na przeprawę do GB Euro Tunelem. 30 minut później i 50 kilometrów dalej byliśmy on the land of Henry VIII and his poor wives.

• Mistrzostwa Polski LZS

• Adrian Wesela w dniach 7-8.06 zajął pierwsze i trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce w Białej Podlaskiej. W kategorii juniorów młodszych na 100 m Adrian zajął trzecie miejsce, a na 200 m - pierwsze miejsce z wynikiem 21,81 s.

Mistrzostwa Polski LZS - Obrazek 1

• Kolejny stypendysta w 2b - Jakub Martyński

• Kolejny stypendysta w 2b - Jakub Martyński - Obrazek 1 Jakub Martyński z klasy 2b został zakwalifikowany do programu „Wielkopolski program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych”, Poddziałanie 9.1.3 PO KL przyznawane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu. Stypendium w kwocie 3000 złotych Kuba zamierza przeznaczyć na zakup laptopa, roweru i opłatę zajęć dodatkowych z języka obcego.

• Wizyta posła Jakuba Rutnickiego

• Pan Jakub Rutnicki od trzech kadencji jest posłem Platformy Obywatelskiej. W obecnej kadencji aktywnie uczestniczy w pracach Komisji Kultury Fizycznej i Sportu. Wsparł projekt dofinansowania boiska szkolnego w naszym gimnazjum, dzięki czemu już w przyszłym roku szkolnym młodzież będzie mogła z niego korzystać.

• Modernizacja boiska

• SONY DSC

Z nieukrywaną radością pragniemy poinformować, że nasza szkoła zakwalifikowała się do dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na wymianę nawierzchni wraz z doposażeniem boiska sportowego. Całość projektu to kwota ponad 430 tys. zł. Dofinansowanie z MSiT to kwota blisko 216 tys. zł. Pozostałą część dofinansuje Urząd Gminy Wągrowiec. Warunkiem przyznania dotacji była działalność klubu sportowego przy szkole.

• Konkurs fotograficzny

• W konkursie fotograficznym "Las w moim obiektywie" pod hasłem "Jak widzę Lasy Państwowe na terenie Nadleśnictw Durowo", pierwsze miejsce zajęła Maja Marcinkowska, trzecie natomiast Marianna Wiertel. Wszyscy uczesnicy konkursu zaproszeni zostali na festyn w Ośrodku Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Durowo. http://www.durowo.pila.lasy.gov.pl/