• Dzień Języków Obcych

• Klasa 1D, 2A i 3E, to zwycięzcy tegorocznej edycji Dnia Języków Obcych.

Nagrodą główną dla każdej z tych klas jest wspólne wyjście na pizzę (nie jedną oczywiście-nie martwcie się każdy dostanie kawałek), ufundowaną przez Radę Rodziców.

Podobnie jak w roku ubiegłym klasy musiały zaprezentować piosenkę zaśpiewaną po angielsku lub niemiecku wraz z oprawą. Część klas zdecydowała się na choreografię, ale dwie nagrały teledyski do piosenek. Drugie zadanie było zróżnicowane- klasy pierwsze przygotowywały scenkę o dowolnej tematyce; klasy drugie - bajkę, klasy trzecie - wywiad ze znaną osobą/osobami.

• Konkursy w ramach Powiatowego Dnia Nauki

• Logo frestiwalu_100W dniu 24 marca 2014 r. odbyły się posiedzenia komisji konkursowych:
            - Komisja Konkursowa „Fizyka w sporcie",
            - Komisja Konkursowa „Fizyka i technika zrób to sam",
            - Komisja Konkursowa Fotograficzna.

Skład komisji powołanych przez organizatorów:

"Fizyka w sporcie" i "Fizyka i technika – zrób to sam": Janusz Pietrzak - Przewodniczący Komisji, Maria Gapińska - członek, Genowefa Stelmach - sekretarz komisji.

• Zmagania matematyczne

• Dnia 22.03.2014r. w Zespole Szkół w Żelicach odbył się X Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I – III gimnazjum. W konkursie wzięło udział 57 uczniów z 10 gimnazjów z terenu powiatu wągrowieckiego. Naszą szkołę reprezentowali:

w kategorii klas I: Krystian Ruciński i Daniel Komasińsk
          • Światowy Dzień Wody

• 23 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji dzisiaj, 21 marca Centrum Edukacji Ekologicznej w Wągrowcu oraz Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowały po raz pierwszy w naszym mieście happening dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych pod hasłem „H2O – kropla do kropli”. odczas happeningu przybliżono młodzieży problemy związane z deficytem wody pitnej na świecie i w Polsce, a także wyświetlono film pt. „Świat bez wody”.

• Konkurs językowy

• W konkursach językowych organizowanych przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 wzięli udział - z języka angielskiego: Jan Stachowiak, Marcin Kubale i Julia Wiecanowska oraz z języka niemieckiego: Ewa Gapińska, Mateusz Bartkowiak i Julia Klockowska.

Drugie miejsce w kategorii gimnazjum w konkursie z języka angielskiego zajęła Julia Wiecanowska, natomiast trzecie Marcin Kubale.