• Konkurs Kangur Matematyczny

• Jak co roku odbył się etap szkolny konkursu matematycznego "Kangur Matematyczny".

1. Weronika Karczewska 70,75 pkt

2. Pascal Urbańczyk 56 pkt

3. Jakub Synoracki 54,50 pkt

4. Estera Zjawińska 53,75 pkt

5. Jakub Przyborowski 51,50 pkt

6. Krystian Ruciński 47,50 pkt

• Paweł Graszek w Centrum Badań Kosmicznych

• Paweł Graszek, uczeń klasy 2b i stypendysta Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, w ramach swojego stypendium, brał udział w warszatach z robotyki w Centrum Badań Kosmicznych w Warszawie. Głównym tematem warsztatów był: "Robot płaski – konstrukcja i układ sterowania na bazie kinematyki odwrotnej".

• "Historia mojego dziadka"

• .... tak brzmi tytuł pracy, napisanej przez Agatę Redosz, która została wyróżniona na Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej.

"Historia mojego dziadka" - Obrazek 1

Przypomnijmy tylko, że w zeszłym roku Agata została laureatką tego konkursu za pracę "Na pożółkłej fotografii…czyli historia mojej rodziny". (https://gim1-wagrowiec.edupage.org/news/?zac=80)

• Powiatowy Dzień Nauki-podsumowanie

• NASZE WSPÓLNE DZIAŁANIA

Logo frestiwalu_100

Od momentu ogłoszenia w szkołach Powiatowego Dnia Nauki, czyli października ubiegłego roku, nauczyciele wraz z młodzieżą rozpoczęli przygotowania do udziału we wszystkich działaniach konkursowych.

W prezentacji “Fizyka w sporcie” wzięło udział 18 uczniów, w konkursie fotograficznym - 57 uczniów, konkursie na projekt uczniowski - 19 uczniów, konkursie Fizyka i Technika - zrób to sam - 18 uczniów, a w konkursie na doświadczenia prezentowane w dniu finału wzięło udział 64 uczniów.

• A poza tym na PDN...

• A poza tym na PDN... - Obrazek 1

3E zaśpiewała piosenkę "My fizycy" do muzyki Cleo i Donatana "My Słowianie".

Dnia 29 czerwca w auli 1 Licem Ogólnokształcącego w Wągrowcu odbył się Powiatowy Dzień Nauki: "A to właśnie jest fizyka". Duchem sprawczym tego dnia była m.in. Pani Katarzyna Makiej. Impreza ta miała na celu pokazanie nam, że fizyka nie jest tematem odległym, albowiem obcujemy z nią na co dzień. Po uroczystym otwarciu imprezy, uczniowie Gimnazjum z Mieściska w interesujący sposób wprowadzili nas w świat dźwięku. Potem swój wykład na temat „Akustyki parków wiatrowych” przedstawił prof. Rufin Makarewicz z Instytutu Akustyki Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przeprowadziłyśmy krótkie rozmowy z uczestnikami tego przedsięwzięcia i dowiedziałyśmy się, że z wielkim zainteresowaniem słuchali profesora. Zadawali mu pytania, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi.
            Uczniowie nie sądz