• DIP- czyli Dzień Integracji klas Pierwszych

• Po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowano Dzień Integracji klas Pierwszych. Przy niezwykle, jak na tę porę roku, ciepłej i słonecznej pogodzie udaliśmy się do Kobylca, gdzie wychowawcy oraz nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali zajęcia zapoznawcze oraz sportowe.

DIP- czyli Dzień Integracji klas Pierwszych - Obrazek 1

Plan zajęć wyglądał następująco: lekcja 1 - zajęcia zapoznawcze, lekcja 2 - zawody w rzędach, lekcja 3 - gry sportowe, lekcja 4 - wspólny spacer.

• Dopalacze niszczą życie

• Młodzież wzięła udział w pokazie filmu "Dopalacze niszczą życie" w MDK. Pokaz zorganizowany został przez Komendę Policji i był inauguracją wielkopolskiego programu profilaktycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu „Dopalacze niszczą życie".

• Nagroda Starosty Wągrowieckiego

• Co roku Starosta Powiatu Wągrowieckiego przyznaje nagrody dla dziesięciu uczniów, którzy najlepiej napisali egzamin gimnazjalny i wybrali szkołę ponadgimnazjalną w Powiecie Wągrowieckim. Pięcioro z nagrodzonych to absolwenci naszej szkoły, a obecnie uczniowie pierwszej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich, tj.: Michał Brzeziński, Paweł Graszek, Michał Stanulewicz, Jakub Martyński, Dawid Wyszyński.

• Jakie nowości w nowym roku szkolnym

• Połowa drugiego miesiąca wakacji już minęła. Co nowego u nas w szkole?

Pierwsze klasy otrzymają podręczniki za darmo zgodnie z nowym programem Ministerstwa Oświaty. Książki będą zostawały w szkole przez kilka lat i będą w bibliotece szkolnej do wypożyczenia na dany rok szkolny.

Już niebawem rozpocznie się remont sali gimnastycznej.