• Witajcie ludzie dobrej woli

• Od 09.12.2016 do 11.12.2016 w sklepie ,,Lidl" wolontariusze z naszej szkoły zbierali żywność dla ludzi potrzebujących pomocy. Organizatorem był CARITAS.
            A oto oni: Paulina Mruk, Martyna Kapałczyńska, Oliwia Kopydłowska, Mateusz Poznański, Martyna Śróda, Martyna Szewczyk, Julita Golińska, Filip Agaciński, Patryk Meller, Amelia Cegłowska, Klaudia Bagrowska, Zuzanna Mazurek, Dominika Lochyńska, Roksana Maćkiewicz, Paula Jankowska, Natalia Krenz, Oliwia Janiszewska, Wiktor Odrobiński, Paweł Przesławski, Martyna Muszyńska, Julia Adamczewska, Izabela Kończal, Sandra Graczyk, Angelika Jakubiak, Katarzyna Wyszyńska, Zofia Korczak, Patryk Fifer, Daria Wróblewska, Weronika Magdziarz, Jagoda Różak, Katarzyna Gapińska.
            Gościnnie: Anna Strzelecka.

• Adam Mickiewicz- jego życie i twórczość

• "Adam Mickiewicz- jego życie i twórczość" - pod takim tytułem odbył się 9.12.2016 w Gimnazjum w Żelicach XII Powiatowy Konkurs Historyczny. Anna Sieroń z klasy 3 D zajęła pierwsze miejsce w tym konkursie.

• Nasz absolwent najlepszy w powiecie

• Jeden z najlepszych, najbardziej nagradzanych i utytułowanych w różnych konkursach absolwent naszego gimnazjum - Grzegorz Kaszuba - absolwent I Liceum Ogólnokształcącego, obecnie student I roku Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej, zdobył nagrodę "Stach 2016" wręczaną corocznie przez Wągrowieckie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne im. Stanisława Przybyszewskiego dla najwybitniejszego absolwenta szkoły ponadgimnazjalnej powiatu wągrowieckiego.

• Konkurs o tematyce HIV

• 2 grudnia 2016 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 przy ul. Kcyńskiej zostały rozdane nagrody w ramach konkursu organizowanego przez SANEPID:

w kategorii „Krótki film o HIV” uczennice kl. II b: Klaudia Cieślik, Martyna Makiej i Katarzyna Zaracka zajęły II miejsce. (przygotowanie p. Anna Hinc- pedagog szkolny)

• Nasi absolwenci nadal zdobywają sukcesy!

• Nasi absolwenci nadal zdobywają sukcesy! - Obrazek 1

W piątek 2 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile oficjalnie podsumowano Olimpiadę Ekologiczną na szczeblu powiatu i subregionu. Tegoroczna Olimpiada Ekologiczna została zorganizowana przez Powiat Pilski po raz szesnasty.

Reprezentanci Powiatu Wągrowieckiego spisali się na medal! W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zdobył uczeń I LO w Wągrowcu Michał Brzeziński, a wyróżnienie zdobył Jakub Martyński, również z I LO.