• Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

• Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego - Obrazek 1

o wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie!

30 września, w piątek, na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej przeprowadzone zostaną wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Głosować można tylko na jednego kandydata, stawiając w kratce z lewej strony znak „X” (dwie przecinające się linie w obrębie kratki).

• Jonatan Maćkiewicz wicemistrzem Polski Młodzików

• Ze strony: http://www.portalwrc.pl/wagrowiec/

Jonatan Maćkiewicz ma dopiero 15 lat i spory dorobek sportowy. Na Mistrzostwach Polski Młodzików w Słubicach zajął II miejsce w biegu na dystansie 600 metrów.

- Jonatan Maćkiewicz trenuje od 2 lat w klubie Orkan Środa Wielkopolska, ponieważ Wągrowiec nie posiada klubu lekkoatletycznego. Dwa lata temu Jonatana "odkrył " śp. Wojciech Mazurkiewicz, następnie trafił pod moje skrzydła — informuje Wioleta Przyborska, trener młodego lekkoatlety. - Jonatan jest bardzo sumiennym zawodnikiem, zawsze uśmiechnięty, jest też bardzo dobrym uczniem w gminnym Gimnazjum w Wągrowcu. Na Mistrzostwach Polski startował w biegu na dystansie 600 metrów, osiągając czas 1:23:94, co dało mu drugie miejsce w Polsce.

• Wycieczka do Biskupina

• Dnia 19 września 2016 roku klasy Ib i Ic pojechały na wycieczkę do Biskupina. Celem wycieczki był „XXII Festyn archeologiczny- FASHION WEEK”. Biskupin to niewielka wieś w województwie kujawsko- pomorskim, na Pojezierzu Gnieźnieńskim, w powiecie żnińskim. Podczas festynu młodzież miała okazję obejrzeć pokaz mody sprzed tysięcy i setek lat, zrekonstruowanej na podstawie znalezisk archeologicznych, źródeł pisemnych i ikonograficznych. Uczniowie zobaczyli rekonstrukcję chat, fortyfikacje i mury obronne. Spacerując po osadzie odwiedzili wiele warsztatów rzemieślniczych: mincarza, snycerza, bębniarza, rzeźbiarza, bursztyniarza i innych. Podczas zwiedzania cały czas towarzyszyła nam dawna muzyka. Uczniowie mieli okazje zobaczyć walki wojowników, przygotowane przez Drużynę Wojów Piastowskich Jantar i kilka innych grup.

• Prelekcja dla rodziców

• W ramach kampanii „Postaw na rodzinę”, w dniu 15 września 2016 w sali gimnastycznej odbyła się prelekcja dla rodziców na temat: „Świat z perspektywy nastolatka”.

Pani Anna Hinc – pedagog szkolny opowiedziała rodzicom o zmianach zachodzących u nastolatka. Zmiany, które dokonują się w tym czasie mogą budzić dużo negatywnych emocji zarówno u nastolatka jak i jego rodziców. Poznanie tych zmian, pomoże rodzicom zrozumieć sytuacje, a w konsekwencji poradzić sobie z nią.