• "To co robimy dla innych, jest tym co naprawdę warto robić" L.Carrol

Na przełomie września i października w naszym gimnazjum zorganizowana została akcja charytatywna. Polegała ona na zbiórce artykułów spożywczych dla Jadłodajni i środków chemicznych dla Hospicjum w Wagrowcu. W dniu 11.10.2016 pod opieką: p. Katarzyny Makiej, p. Anny Hinc oraz p. Waldemara Cieśli uczniowie przekazali zebrane artykuły w/w instytucjom. Celem akcji było uwrażliwienie młodych ludzi na los drugiego człowieka. Bowiem bezinteresowna pomoc pozwala na odkrycie poczucia sensu pomagania innym oraz poczucia satysfakcji.
            Wszystkim uczniom oraz rodzicom za włączenie się do akcji serdecznie DZIĘKUJEMY!

• 15000 zł dla UKS "Jedynka"

Uczniowski Klub Sportowy "Jedynka" uzyskał dofinansowanie w wysokości 15.000 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach konkursu "Klub" na zadanie w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży.

• Wybraliście Radę Samorządu Uczniowskiego

• W piątek 30 września 295 uczniów i nauczycieli wybrało Radę Samorządu Uczniowskiego. Frekwencja wyniosła 83%. Bezapelacyjnie zwyciężyła Weronika Magdziarz z klasy 2c osiągając wynik 78 głosów, czyli 26%. Tym samym została Przewodniczącą Rady Samorządu Uczniowskiego. Wiceprzewodniczącą z wynikiem 39 głosów została Oliwia Kopydłowska. Pozostałymi członkami RSU zostały: Agata Baran, Martyna Adamczewska, Martyna Śróda.

• Oto dzieło naszej pracy!

• Szlak turystyczny śladem wągrowieckich Żydów i Niemców to efekt warsztatów historycznych zorganizowanych w styczniu tego roku (w czasie ferii zimowych) – pod egidą Muzeum Regionalnego (i pana Marcina Moeglicha) – przez nauczycieli Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec (panią Danutę Chosińską) oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu (pana Sebastiana Chosińskiego). W warsztatach brali udział uczniowie obu wspomnianych szkół, którzy pracowali nad wytyczeniem dwóch prowadzących przez nasze miasto szlaków turystycznych – śladami wągrowieckich Żydów i Niemców. Materiał do szlaku żydowskiego przygotowali uczniowie I LO: Zuzanna Latuszek, Marcelina Lupa, Monika Pawłowska i Dawid Kamiński, Iwet Anolue i Krzysztof Biegun. Marcelina, Monika i Dawid to absolwenci naszego gimnazjum. Szlak niemiecki przygotowali wtedy jeszcze uczniowie naszego gimnazjum, a teraz już uczniowie klas pierwszych licealnych:

• Występ dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku

• 26.09 młodzież Teatru Bez Nazwy została zaproszona, aby swoim występem uświetniła inaugurację roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uniwersytet zrzesza ponad 260 aktywnych emerytów, którzy odczuwają potrzebę rozwoju i uczenia się. Widzom nasz program bardzo się spodobał, zebraliśmy gromkie brawa. A potem w indywidualnych rozmowach ze studentami UTW zbieraliśmy tylko pochwały.