• Wycieczka do Poznania klasy 1d

• Klasa 1d wybrała się pociągiem do Poznania z wychowawcą p. Danutą Chosińską i panem Waldemarem Cieślą. A tam zwiedziła Centrum Interaktywne Brama Poznania oraz Katedrę i jej podziemia na Ostrowie Tumskim. Następnie klasa udała do Muzeum Bambrów. Pan Aleksander Kubel, członek Towarzystwa Bambrów Poznańskich, które prowadzi muzeum, oprowadził nas i w gwarze poznańskiej opowiedział o historii Bambrów - osadników niemieckich, które władze Poznania sprowadziły w XVIII wieku z niemieckiego miasta Bamberg i okolic. Zdjęcia

• Wokół Jeziora Durowskiego

• 21 czerwca klasa 2b i 2d były na wycieczce wokół Jeziora Durowskiego, której celem było poznanie ekosystemu jeziora. Po drodze zatrzymaliśmy się przy grobie nieznanego harcerza i grobowcu Keglów. Następnie aktywnie spędziliśmy czas na stadionie. Korzystaliśmy z siłowni, inni zagrali w piłkę nożną, a jeszcze inni rozegrali zacięty mecz piłki siatkowej. Na koniec były lody i kebab. Było świetnie! Zdjęcia

• Warto pomagać!!!!

• Drodzy Koledzy i Koleżanki!

Dzień Patrona był dla nas dobrą okazją do poznania się jeszcze bardziej, do wspólnej zabawy i rozwijania naszych talentów. Był również Dniem Pomocy w naszej szkole. Pokazaliście jak wielkie serca macie. Udało nam się zaangażować dużo osób i wspólnymi siłami przygotowaliśmy coś dla wszystkich, aby mogli miło spędzić czas, a również zebrać pieniądze dla dziecka, które naprawdę tego potrzebuje. Przekazaliśmy na nie prawie 700 zl. Jesteśmy z Was dumni bo to wszystko dzięki Wam !!! Uważamy, że powinno się organizować takie akcje, aby wspierać innych. Mamy nadzieję, że zawsze będziecie tak otwarci dla innych i będziecie pamiętać o tym, że pomaganie naprawdę cieszy! Dziękujemy Wam za tak miło spędzony czas.

• Ach, ta okropna dzisiejsza młodzież... ;-)

• Magdalena Pytlińska i Adrianna Szymkowiak z klasy 3a, zwróciły się do samorządu uczniowskiego z inicjatywą zorganizowania szkolnej imprezy charytatywnej. Dziewczęta objęły dowodzenie nad całością przygotowań Dnia Patrona. Wraz z opiekunami SU i dyrekcją zaplanowane zostały bloki zajęć dla poszczególnych roczników: warsztaty językowe, matematyczne, artystyczne, zajęcia sportowe, karaoke, występy teatralno-muzyczno-taneczne w sali gimnastycznej. Przez cały dzień zbierane były pieniądze do puszki oraz prowadzona była sprzedaż ciasta na cel charytatywny.