• Wycieczka po Wągrowcu

• Uczniowie naszego gimnazjum wraz z kolegami z I LO w czasie ferii zimowych uczestniczyli w warsztatach w Muzeum Regionalnym, w trakcie których wysłuchali wykładów Marcina Moeglicha i Sebastiana Chosińskiego na temat historii Wągrowca oraz na podstawie materiałów archiwalnych przygotowali wraz z nimi oraz Danutą Chosińską dwie całkiem nowe trasy wycieczek po Wągrowcu - śladami wągrowieckich Żydów i Niemców.

• Konkurs z EdB "WIEM – UMIEM – DZIAŁAM"

• 15 kwietnia 2016 r. w auli I LO przy ulicy Klasztornej w Wągrowcu odbył się I KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE DLA UCZNIÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU WĄGROWIECKIEGO PT. WIEM – UMIEM – DZIAŁAM. Pod patronatem Starostwa Powiatu Wągrowieckiego i Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu.

• Przedstawienie w języku angielskim

• 11 kwietnia grupa 18 uczniów z naszej szkoły pojechała do Poznania spotkać się z "Angielską Kulturą" w ramach programu Nauka Bez Granic. Irlandzka 2-osobowa grupa artystów odkryła przed nami tajniki różnorodności użycia języka angielskiego w różnych częściach Wielkiej Brytanii. Mieliśmy okazję użyć kilka zwrotów w różnych akcentach: londyńskim: Cockney, Brummie z Birmingham, Geordie z Newcstle, Scquse z Liverpool. Obejrzeliśmy interaktywne scenki, w których aktorzy zaprezentowali angielski humor sugerując, że powinniśmy "always look on the bright side of life".

• Pięknie przeczytali po niemiecku

• W etapie szkolnym Konkursu Pięknego Czytania po niemiecku "Lesen Gehen" wzięło udział 13 uczniów i uczennic. Jury w składzie: Danuta Chosińska, Joanna Majchrzak, Monika Szymczak, przyznało następujące nagrody:

I miejsce - Julia Wiecanowska

II miejsce - Dominika Hermann

III miejsce - Weronika Kamińska

• Laureaci na wręczeniu nagród

• Źródło: Kuratorium Oświaty

W Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu 413 laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych dla uczniów gimnazjów województwa wielkopolskiego odebrało z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty pani Elżbiety Leszczyńskiej zaświadczenia i nagrody. Pani Kurator odczytała list gratulacyjny od Zbigniewa Hoffmanna - Wojewody Wielkopolskiego, wyraziła także słowa uznania dla uczniów oraz nauczycieli, doceniając ich trud w uzyskiwaniu wiedzy.
            W tegorocznych konkursach przedmiotowych uczestniczyło aż 50 043 uczniów z 575 gimnazjów województwa wielkopolskiego. Tytuł laureata uzyskało 558 uczniów. Uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom konkursów uświetnił występ uczniów Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu w repertuarze: