• Mikołaj Piasecki brązowym medalistą w karate

• W niedzielę (10 kwietnia 2016r.) w Mikołowie odbyły się XII Mistrzostwa Polski w Karate Fudokan pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zawody były również eliminacjami do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Rumunii. W imprezie, której organizatorem był UKS Satori wzięło udział prawie 180 uczestników.

• Wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej

• Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna

1050. rocznica Chrztu Polski jest dobrą okazją do prezentacji w naszej bibliotece początków państwa polskiego i dziejów narodu na wystawie medali, kart i znaczków pocztowych. Wystawione eksponaty przedstawiają dzieje państwa polskiego od Mieszka I do św. Jana Pawła II. Przepiękne medale pochodzą z kolekcji Adama Budniaka, a zbiory filatelistyczne udostępnił Wojciech Muszyński. Otwarcia wystawy w dniu 14 kwietnia 2016 roku dokonał burmistrz miasta Wągrowca Krzysztof Poszwa i dyrektor biblioteki Alina Woźniak, a prelekcję pt. „Początki państwowości polskiej” do zaproszonych gości wygłosił Mieczysław Bromberek. Przybyła młodzież zwiedzając wystawę wzbogaciła swoją wiedzę o wydarzenia, które miały znaczące miejsce w historii naszego państwa. Była to ciekawa lekcja patriotyzmu nie tylko dla młodzieży.

• Spotkanie z policjantami - cyberprzemoc

• Spotkanie z policjantami - cyberprzemoc - Obrazek 1

Zdjęcia

13 kwietnia 2016 roku uczniowie pierwszych i drugich klas gimnazjum spotkali się z pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu, st. post. Marcinem Dziekanem i post. Tomaszem Szczepańskim. Tematem spotkania była cyberprzemoc, zjawisko występujące w sieci.

St. post. Marcin Dziekan scharakteryzował zjawisko cyberprzemocy, które na pozór niewinne, może wyrządzić ogromne szkody. Przemoc ta, jest szczególnie dotkliwa, ponieważ kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób. Jeśli cyberprzemocą zostanie dotknięta osoba wrażliwa, może to spowodować u niej głębokie traumy psychiczne, w najgorszych przypadkach dochodzi nawet do samobójstw.

• Grzegorz Kaszuba w finale ogólnopolskiego konkursu językowego

• Nasz absolwent - Grzegorz Kaszuba, obecnie uczeń klasy trzeciej I LO dostał się do finału ogólnopolskiego konkursu językowego "Pokaż nam język" - w kategorii: język angielski. Grzegorz już w gimnazjum wykazywał zdolności językowe i zdobywał wysokie miejsca w konkursach języka angielskiego.

• XII Powiatowy Konkurs Matematyczny

• 19 marca 2016 r. odbył się XII Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów gimnazjum. W konkursie wzięło udział 53 uczniów z 9 gimnazjów powiatu wągrowieckiego. Patronat nad konkursem objęli oraz nagrody ufundowali pan Tomasz Kranc Starosta Wągrowiecki, pan Przemysław Majchrzak Wójt Gminy Wągrowiec i Rada Rodziców Zespołu Szkół w Żelicach.