• "Wiatr czas zwiewa" - konkurs recytatorski

• Mateusz Zych otrzymał tytuł Mistrza Recytacji, a Michał Baran zajął drugie miejsce w konkursie recytatorskim "Wiatr czas zawiewa" z okazji 95. rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W konkursie wystąpiły również : Adrianna Wekwert i Martyna Makiej. Miło było również oglądać występy naszych absolwentów, a szczególnie zdobywcy trzecigo miejsca - Kacpra Bagrowskiego. Konkurs zorganizowany został przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wągrowcu.

• Zawody siatkarskie cz.2

• W ramach projektu Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej, 22.02 rozegrano spotkanie pomiędzy klasami 3C i 3D. Mecz wygrała klasa 3D.

1 set - 25:20 dla kl. 3D

2 set - 25:21 dla kl. 3C

3 set - 25:18 dla kl. 3D

4 set - 25:19 dla kl. 3D

(Filip Wesela)

Zawody siatkarskie cz.2 - Obrazek 1 Zawody siatkarskie cz.2 - Obrazek 2

• Podwójny laureat

• Krystian Ruciński został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku sięgnął po najwyższe wyróżnienie w Konkursie Biologicznym. Oba konkursy zwalniają Krystiana z części egzaminu gimnazjalnego odpowiadającej konkursowi. Do konkursu historycznego przygotowywała Krystiana pani Wioleta Szafran.

• Nasze Mistrzynie języka angielskiego

• Małgorzata Roth, Adrianna Szymkowiak i Katarzyna Miężalska wzięły udział w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego w Poznaniu. Do ostatniego etapu tego konkursu przeszła Katarzyna Miężalska, która już teraz poszczycić może się tytułem finalistki.

Nasze Mistrzynie języka angielskiego - Obrazek 1

• Nieobcy Język Obcy 2016

• Nieobcy Język Obcy 2016 to kolejna odsłona klasowych zmagań językowych. Konkurs ten jednak oprócz zachęcenia do nauki języków obcych ma również nauczyć umiejętności pracy w większym zespole, radzenia sobie z problemami, planowania i koordynowania zadania, ale ma również być dobrą zabawą i pomóc integrować zespół klasowy. Uczniowie musieli przydzielić sobie zadania (koordynator projektu, scenarzyści, aktorzy, graficy komuterowi, makijażyści, pomoc techniczna, reżyser itd.). Następnym zadaniem było wybrać piosenkę oraz nakręcić do niej teledysk. Trzecie zadanie to przygotowanie krókiego przedstawienia. Uczniowie wybierali różną tematykę: wywiady na czerwonym dywanie, Familiada, Czerwony Kapturek, Germany Top Model, The Kardashians,Terminator, scenki o znanych osobach i inne. Przygotowania odbywały się na lekcajch języka obcego oraz na lekcji wychowawczej. Uczniowie w całym projekcie wykorz

• Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej cz.1

• W ramach projektu Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej, 8 lutego rozegrano spotkanie pomiędzy klasami 3A i 3C. Mecz wygrała klasa 3A.

1 set - 8:25 dla kl. 3A

2 set - 25:11 dla kl. 3A

3 set - 19:25 dla kl. 3C

4 set - 25:14 dla kl. 3A

15 lutego natomiast rozegrano spotkanie pomiędzy klasami 3B i 3D. Mecz wygrała klasa 3B.