• Dwóch laureatów konkursów wojewódzkich

Katarzyna Gapińska została pierwszą tegoroczną laureatką konkursów wojewódzkich - Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Kasia zwolniona została tym samym z części języka polskiego egzaminu gimnazjalnego.

Michał Baran został drugim laureatem konkursów wojewódzkich, a dokładniej Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Michał choć jest uczniem klasy drugiej, za rok nie będzie zdawał egzaminu z części przyrodniczej i już teraz może pochwalić się maksymalną liczbą punktów z tej części egzaminu gimnazjalnego.

• Warsztaty historyczne w Muzeum Regionalnym

• Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym (i kalendarzowym) także tegoroczne ferie zimowe wykorzystane zostaną z jak największym pożytkiem. W efekcie - w ramach projektu "Wągrowiec: czas odnaleziony" - we współpracy Muzeum Regionalnego oraz I Liceum Ogólnokształcącego (również pod egidą Wągrowieckiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego im. Stanisława Przybyszewskiego i wągrowieckiego koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego) zorganizowane zostały warsztaty historyczne, których celem jest zebranie i opracowanie materiałów, które posłużą wytyczeniu tras turystycznych szlakiem powstańców wielkopolskich w naszym mieście. Ubiegłoroczne prace nad szlakami "żydowskim" i "niemieckim" zakończyły się pełnym sukcesem, mamy więc nadzieję, że i tym razem dopniemy swego, czyli że uda nam się doprowadzić do publikacji ulotki.

• Nagrody semestralne

• Po raz pierwszy przyznane zostały nagrody za wyróżniające się dokonania uczniów i uczennic w pierwszym semestrze. Nagrody wręczyła pani dyrektor Katarzyna Budzeń w obecności całej społeczności szkolnej.

Za awans do etapów rejonowych konkursów przedmiotowych nagrody otrzymali: Martyna Makiej, Katarzyna Gapińska, Magdalena Trzcińska, Michał Baran, Jakub Cichy, Gabriela Nowak, Jonatan Maćkiewicz, Karolina Hoffa.

• "Zielona Szkoła" w Rogoźnie

• Klasy 3b i 3d wraz z wychowawcami, paniami Danutą Gaertner i Barbarą Orzoł oraz Anną Hinc - pedagogiem szkolnym, wzięły udział w tygodniowych zajęciach w Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie. Uczniowie brali udział w różnorodnych zajęciach profilaktycznych, rozwijających zainteresowania, integrujących i innych. Każdy uczestnik otrzymał dyplom potwierdzający udział w tych zajęciach.