• Godomy po naszymu

• Uczniowie wzięli udział w lekcji multimedialnej przygotowanej przez MBP w Wągrowcu "Całkiem fajne gadanie"o gwarze pałuckiej. Uczniowie zapoznali sięz gwarą pałucką. Mieli również okazję wziąć udział w konkursie gwarowym "Godomy po naszymu".

• Lekcje z książką

• Klasa 2d w zespołach wykonała prace plastyczne na temat bohatera ulubionej książki fantasy pt."Mój literacki bohater fantasy".

Uczniowie klasy 2a dowolną techniką przygotowali portrety bohatera ulubionej książki lub autora książek młodzieżowych. Wśród bohaterów książek przeważałHarry Potter,zaś w śród autorów Andrzej Sapkowski.

• Spotkanie z p. Dorotą Kurzyńską-Kreskowiak

• Klasy pierwsze spotkały się z panią Dorotą Kurzyńską- Kreskowiak, właścicielką księgarni "Locum". Na spotkaniu opowiedziała o swojej pracy księgarza, ale również przedstawiła w formie zagadek, rebusów, gier liczne korzyści wynikające ze znajomości ksiązek. Pokazała uczniom kilka technik szybkiego czytania.

• Kolędnicy w starostwie

• Tradycyjnie uczniowie i uczennice Gim1 tworzący chór szkolny zawitali w miejscach, z którymi szkoła współpracuje, umilając kolędami oczekiwanie na święta. Tym razem chór odwiedził: Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy Wągrowiec, Księgarnię Locum, Miejską Bibliotekę Publiczną, uświetnił swoją obecnością wręczenie nagród na konkursie o dopalaczach. Występy chóru przygotowały panie: Lidia Hermann i Barbara Orzoł.

• „STOP DOPALACZOM”

13 grudnia 2 w Galerii MDK w Wągrowcu podsumowano konkursy plastyczne na plakat pod hasłem: „STOP DOPALACZOM” oraz na projekt breloczka o tematyce antynarkotykowej.W podsumowaniu udział wzięli: Tomasz Kranc – Starosta Wągrowiecki, Halina Sobota – Wiceprzewodnicząca Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Rynku Pracy Rady Powiatu Wągrowieckiego, Grzegorz Owczarzak - Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Komunikacji, Jacek Bielawski – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wągrowieckiego, Magdalena Sławińska - Komendant Powiatowej Policji w Wągrowcu, Dominik Zieliński – Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu, Anna Perła – Przedstawiciel Policji w Wągrowcu, Renata Bocheńska – Bejnarowicz – Prokurator Rejonowy w Wągrowcu, Barbara Linetty - Kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Wągrowcu

• Konkurs na szopkę bożonarodzeniową

• Dwie uczennice naszego gimnazjum: Marianna Kubisz i Ada Józefowska zostały wyróżnione w konkursie na szopkę bożonarodzeniową.

Konkurs zorganizowało Muzeum Regionalne w Wągrowcu przy wsparciu finansowym Gminy Wągrowiec i Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Pałuckiej w Wągrowcu. Podstawowym celem konkursu jest popularyzowanie tradycji bożonarodzeniowych poprzez przedstawianie tej tematyki w formie szopki.