• Euroweek 2017

• Tegoroczny Euroweek zapamiętamy na pewno za sprawą... śniegu.

Nasz pobyt przypadł w niewielkiej, ale jakże urokliwej wiosce Międzygórze. Udaliśmy się tam z Gimnazjum nr 3 w Rąbczynie i gimnazjum z Mieściska. Równocześnie dotarło również Gimnazjum Miejskie. Tam w ośrodku przez 4 dni odbywały się zajęcia międzykulturowe i warsztaty językowe w języku angielskim prowadzone przez wolontariuszy z Filipin, Białorusi, Włoch, Azerbejdżanu, Kenii, Etiopii, Meksyku, Indii, Polinezji Francuskiej. Zajęcia od rana do wieczora, zadania, które trzeba wykonać często z dopiero co poznanymi ludźmi, ale też mnóstwo dobrej zabawy i śmiechu, to właśnie Euroweek.

• 110 rocznica strajku uczniów w Katolickiej Szkole Powszechnej

• Więcej informacji oraz zdjęcia znaleźć można tu: https://wagrowiec1381.wordpress.com/

W okresie zaboru pruskiego władze usiłowały doprowadzić do ograniczenia wpływów kościoła katolickiego w państwie. Wprowadzono zakaz używania języka ojczystego na lekcji religii.

22 października 1906 roku rodzice wystosowali protest do inspektora szkolnego w powiecie. Pod koniec października już ¾ dzieci protestowało przeciwko odmawianiu pacierza w języku niemieckim. W przeddzień strajku Stanisław Kuźma roznosił wśród rodziców deklaracje treści „mój syn (córka) od 22 października nie będzie się uczyć w szkole religii w języku niemieckim”. Większość rodziców i dzieci zdecydowało się podpisać deklarację i oddać rektorowi. Początkowo z 439 dzieci do strajku przystąpiło 197, osiągając ostatecznie liczbę 293 strajkujących uczniów i uczennic.

• Jasełka

• Uczniowie pod opieką pani Barbary Orzoł i pana Waldemara Cieśli przygotowali Jasełka, którym towarzyszył chór szkolny pani Lidii Hermann. Jasełka

Jasełka - Obrazek 1

Jasełka - Obrazek 2

• Dlaczego warto czytać

• Klasa 2b wzięła udział w spotkaniu z p.Dorotą Kurzyńską-Kreskowiak. Tematem spotkania była powieść fantasy "Baśniobór". Pani Dorota przygotowała konkursy, quizy, zabawy.

Właścicielka księgarni "Locum" przeprowadziła miniwykład dla rodziców nt.wpływu czytania na rozwój człowieka. Licznymi przykładami zachęcała rodziców, aby ci przekonywali swoje dzieci do czytania, gdyż tak lepiej zrozumieją świat młodego człowieka.