• Spotkanie z ambasador Izraela

• Ambasador Izraela Anna Azari spotkała się z wągrowiecką młodzieżą podczas wizyty w I LO im. Powstańców Wielkopolskich. Najliczniejszą grupę, obok licealistów z LO, stanowiła młodzież naszej szkoły. Po wykładzie i prezentacji na temat życia w Izraelu, młodzież mogła zadawać pytania. Nasza młodzież aktywnie włączyła się do rozmowy. Przed wykładem młodzież miała okazję zwiedzić wystawę o historii wągrowieckich Żydów.

• Wspaniały występ naszych uczniów i absolwentów

• To trzeba obejrzeć! https://youtu.be/bdkBSVklJII
            Emocjonalny i wzruszający... taki był - odbywający się w ramach uroczystości "Ślady (nie)pamięci" - montaż słowno-muzyczny oparty na poezji związanych z Wągrowcem pisarek żydowskiego pochodzenia: Friedy Mehler, Gertrud Kolmar oraz Lessie Sachs-Wagner. Mehler i Kolmar są ofiarami Holokaustu, zostały zamordowane w obozach masowej zagłady; Sachs zmarła po długiej chorobie na emigracji w Stanach Zjednoczonych w tym samym czasie co Frieda i Gertrud. W uroczystości wzięły udział mieszkańcy Wągowca.
            W przedstawieniu, które odbyło się w auliI LO wystąpili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec: Kinga Kucharska, Adrianna Wekwert, Martyna Makiej, Michał Baran - recytacja, Magdalena Pytlińska i Agata Baran - śpiew oraz Wiktoria Marglarczyk - fortepian. Kinga Kucharska i Magda Pytlińska to nasze absolwentki.
            Reżyseri

• O miłości z przymrużeniem oka

• 08 czerwca członkowie Teatru Bez Nazwy wystąpili z przedstawieniem "O miłości z przymrużeniem oka". Publiczność zgromadzona w bibliotece gromkimi brawami podziękowała aktorom. Była zachwycona ich profesjonalizmem.

O miłości z przymrużeniem oka - Obrazek 1