• Remont czas zacząć

• Uczniowie, nauczyciele i obsługa zakasali rękawy, aby przygotować nowe tymczasowe sale lekcyjne w budynku dworca oraz spakować materiały z klas. Dziękujemy wszystkim za pomoc!

Remont czas zacząć - Obrazek 1

Remont czas zacząć - Obrazek 2Remont czas zacząć - Obrazek 3

• Przedstawienie w przedszkolu

• Po raz kolejny gimnazjaliści Teatru Bez Nazwy występowali przed najwdzięczniejszymi widzami z Przedszkola nr 2 im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu. Tym razem były to wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima oraz Marii Konopnickiej. Świetnie bawiły się dzieci i młodzież. Scenariusz przedstawienia oraz młodych aktorów przgotowała pani Barabara Orzoł.

• Wręczenie nagród dla laureatów

• Nasi uczniowie: Katarzyna Gapińska z klasy 3d i Michał Baran z klasy 2b wzięli udział we wręczeniu dyplomów i zaświadczeń, które upoważniają ich do uzyskania 100% punktów na właściwej części egzaminu gimnazjalnego. Katarzyna została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, a Michał - Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. W konkursach wzięło udział prawie 40 tysięcy uczestników z woj. wielkopolskiego, z czego tylko 550 zostało laureatami. Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego została natomiast Karolina Hoffa.

• Od dawna oczekiwany remont

• Szkołę czeka pierwszy, od prawie 50 lat, tak gruntowny remont.

Ostatni remont odbył się w 1971 roku. Przeprowadzono wtedy renowację sali gimnastycznej, otynkowano szkołę, założono centralne ogrzewanie, oświetlenie oraz zmodernizowano sale lekcyjne. Koszt remontu wynosił 1 mil. 400 tys zł. Poniżej zdjęcia z kroniki szkolnej rok szkolny 1970/1971.