• Adrian Wesela coraz szybszy

• Jeszcze jako nasz uczeń, Adrian Wesela bił wszelkie rekordy.

Źródło: Orkan Środa

Adrian Wesela w mocno obstawionym biegu na 100m poprawia wyraźnie swój rekord życiowy, jego wynik to 10:70 s (poprzedni rekord - 10:82)! Korzystne warunki na stadionie (wiatr w plecy + 1,5 m/s) znacznie pomogły w uzyskaniu dobrych rezultatów. Do oficjalnego minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów brakuje tylko 0,05 s. Co więcej na dzień dzisiejszy jest to drugi wynik wśród juniorów w kraju! Wielkie brawa.

• Dawid Kozubek w konkursie geologicznym

• Dawid Kozubek, absolwent 2015/16, jeszcze jako nasz uczeń często angażował się w różne dodatkowe działania szkolne i pozaszkolne. Tym razemjako uczeń ZSP nr 2 wziął udział Konkursie Geologicznym. A my jesteśmy dumni! yes

Dawid Kozubek mężnie stawił czoła geologicznej rzeczywistości i wziął udział w półfinale Ogólnopolskiego Konkursu Geologicznego zdobywając przy tym wyróżnienie Dawidzie, gratulujemy i prosimy o więcej takich półfinałów (ba, o finały też prosimy). Na zdjęciu Dawid z panią profesor Grażyną Witkowską, najlepszym geografem i geologiem pod słonecznym Wągrowcem.

• Mateusz Zych w młodzieżowym sejmiku wojewódzkim

• Nasz absolwent - Mateusz Zych został przewodniczącym obrad Sejmiku Młodzieżowego Województwa Wielkopolskiego.

7 czerwca po raz pierwszy obradował Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego pn. „Marzenia młodzieży o Wielkopolsce 2020+”. Jest to projekt, który został przygotowany przez Przewodniczącą Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofię Szalczyk. Do współpracy przy jego powstawaniu zostali zaproszeni starostwie oraz prezydenci miast na prawach powiatu. Oferta współpracy przy projekcie została wysłana także do wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w województwie wielkopolskim.
            Sesja Sejmiku Młodzieży została przeprowadzona na wzór prac, jakie mają miejsce podczas I posiedzenia Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Młodzież brała udział w głosowaniach, a także wybrała spośród swojego grona sekretarzy obrad, przewodniczących

• Bądź wolny od uzależnień

• W środę 27 kwietnia o godzinie 10:00 obradowało 9-osobowe jury, które w ramach powiatowej edycji konkursu "Wolny od uzależnień" wyłoniło trzy najlepsze spoty reklamowe. Jury oceniało: pozytywne formy zachowania wśród młodzieży – aktywne spędzanie czasu wolnego, przestrzeganie prawa oraz ostrzegający przed różnymi formami uzależnień.

• XVII Przegląd Małych Form Teatralnych

• Troje naszych uczniów - Michał Baran, Martyna Makiej i Adrianna Wekwert - zostało wyróżnionych spośród z83 aktorów występujących podczas przeglądu teatralnego w Robakowie. Nasz Teatr Bez Nazwy wystąpił z przedstawieniem "Szalone życie Rudolfa". A reżyserowała to przedstawienie pani Barbara Orzoł.

• Bliskie, ale nieznane

• Klasa 2d heart z wychowawcą i panią pedagog zwiedziła najciekawsze miejsca Gminy Wągrowiec. Uczniowie poznali historię grobowca rotmistrza Franciszka Łakińskiego, zobaczyli przepiękne wnętrza kościoła w Tarnowie Pałuckim i przeszli się ścieżką edukacyjną "Bracholińska Ostoja".

Wycieczka 2d po Gminie Wągrowiec