• Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

• Izabela Kończal uzyskała tytuł laureata zajmując trzecie miejsce, natomiast Julia Adamczewska została finalistką XXI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Dziewczęta musiały wykazać się na konkursie ogromną wiedzą z historii, tradycji, kultury, znajomości legend i zabytków wielkopolskich. Konkurs organizowany jest pod patronatem Kuratorium Oświaty. Uczennice przygotowała do konkursu pani Wioleta Szafran.

• Laureatka i finalistka w Konkursie o Powstaniu Wielkopolskim

• Martyna Muszyńska została laureatką, a Martyna Śróda finalistką IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim zorganizowanym w ramach projektu: Pamiętamy! Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”. Uczennice przygotowała pani Wioleta Szafran.

10 maja 2017 r. w Centrum Interpretacji Dziedzictwa Trakt „Brama Poznania” w obecności p. Janiny Golik Zastępcy Dyrektora Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, p. Ewy Superczyńskiej Dyrektora Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz Jarosława Biegły starszego wizytatora Kuratorium Oświaty w Poznaniu Martyna i Martyna odebrały nagrody i dyplomy laureata i finalisty IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim.

• Konkurs Pięknego Czytania po Niemiecku - etap szkolny

• Gabriela Nowak zajęła pierwsze miejsce w etapie szkolnym Konkursu Pięknego Czytania po Niemiecku "Lesen Gehen". Miejsce drugie zajęła Agata Baran, a trzecie Julia Marciniak. W etapie szkolnym wzięły również udział: Magdalena Trzcińska i Zuzanna Lijewska. Zadaniem uczennic było przeczytanie dwóch wierszy po niemiecku. Jury w składzie: pani Danuta Chosińska i pani Joanna Majchrzak oceniało wymowę, intonację, płynność czytania i interpretację.

• Szkolny turniej piłki siatkowej klas III

• W marcu, poniedziałki i wtorki po godzinach lekcyjnych odbył się szkolny turniej piłki siatkowej klas III drużyn mieszanych zorganizowany przez uczniów klasy drugiej. Zdjęcia

W skład drużyny oprócz chłopców wchodziły co najmniej dwie dziewczyny.

Turniej zakończył się następującymi wynikami: