• 1B in Deutschland

          • Ada, Martyna, Natalia, Michalina, Angelika, Ania, Karolina, Mateusz, Kuba, Paweł i Dominika z 2D zwiedzili najważniejsze miejsca w stolicy Niemiec - Berlinie. Podczas jednodniowej wycieczki udało im się zobaczyć Bramę Brandenburską, Parlament, Wieżę Telewizyjną, pozostałości Muru Berlińskiego i wiele innych symboli Berlina. W czasie spaceru ulicą Unter den Linden musieli wykazać się umiejętnościami posługiwania się językiem niemieckim pytając przechodniów i sprzedawców np. o godzinę, drogę do..., cenę produktu itp. Poza standardowymi punktami  każdej wycieczki do Berlina odwiedzili również Muzeum Figur Woskowych i akwarium Sea&Life.

                

          • Agata Redosz - laureatką międzynarodowego konkursu literackiego

          • Agata Redosz została laureatką XXIX Międzynarodowego Konkursu Literackiego Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej. Została uhonorowana za swoją pracę literacką "Na pożółkłej  fotografii…czyli historia mojej rodziny".

               

            Na tegoroczny, XXIX Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej nadesłano 10835 zestawów tekstów literackich z 492 szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski oraz 456 wierszy i opowiadań młodzieży polonijnej z 32szkół w Stanach Zjednoczonych i 149 utworów literackich z 3 szkół w Berlinie. Nagrodzone i wyróżnione wiersze i opowiadania zostały opublikowane w książce pokonkursowej „Poprowadź mnie przez zielone ogrody” i będą wręczone młodym literatom podczas uroczystej gali.

          • Dzień Języków Obcych

          • Dzień Języków Obcych był kulminacją kilkutygodniowych przygotowań wszystkich klas. Klasy z językiem niemieckim zaawansowanym miały za zadanie przygotować piosenkę, przedstawienie/scenkę w języku niemieckim oraz prezentację znanej osoby lub zabytku, pochodzącego z któregoś z krajów niemieckojęzycznych. Analogiczne zadanie, ale po angielsku, miały grupy z wiodący językiem angielskim. Klasy pierwsze wzięły dodatkowo udział w Familiadzie, a klasy trzecie w konkursie wiedzy o krajach niemiecko- i anglojęzycznych.

            Imprezę podsumowującą rozpoczęło przedstawienie „Rumpelstiltskin” przygotowane przez  p. Roberta Sarnowskiego wraz z Julianną Brząkowską, Marcinem Kubale, Bartoszem, Albertem Wichrem.

             

            Jak klasy poradziły sobie z tymi zadaniami, można zobaczyć w Galerii. Najbardziej widowiskowe przedstawienie przygotowały klasy 2a i 2b, ale piosenkę najlepiej zaśpiewały 1b i 2c.

               

            Najlepsze wykonania piosenek:

            Piosenka "Thank you very much" Małgorzaty Jamroży "Margaret" w wykonaniu 1b.

            Piosenka "Einen Stern" DJ'a Ötzi w wykonaniu 2c.

             

            W ogólnej klasyfikacji zwyciężyły klasy 1b, 2b i 3b. Nagrodą główną były talony na pizzę dla całej klasy. Pozostałe grupy otrzymały cukierki i czekolady. Nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców.

             

          • Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - finał

          • Nie tak dawno pisaliśmy o etapie rejonowym Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Miło nam poinformować, że w etapie wojewódzkim Daria Andrzejewska z klasy 3b i Magda Mantaj z klasy 1a zostały laureatkami XVII edycji tego konkursu. Dziewczyny przygotowywały się pod okiem p. Wiolety Szafran.

                     

          • "Lesen gehen"

          • Marta Tyrakowska zajęła I miejsce w konkursie "Lesen gehen" zorganizowanym przez Poznański Oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Bibliotekę Niemiecką BU UAM Partnera Goethe Institut w Poznaniu. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać dwa wiersze niemieckich autorów po niemiecku. Oceniano płynność czytania, wymowę, intonację i interpretację. Marta zdeklasowała 28 uczestników z Poznania, Złotowa, Śremu, Skoków.

                                  

             

          • Dzień Patrona

          • Z okazji Dnia Patrona  Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców przygotowały wiele atrakcji.

               

            Klasy pierwsze, drugie i trzecie rywalizowały ze sobą w czterech konkurencjach: rysowanie węglem ilustracji do wiersza Marii Konopnickiej, "Pół żartem, pół serio", czyli inscenizacja i recytacja wiersza, "Łatki, szmatki", czyli pokaz mody z drugiej połowy XIX wieku oraz zawody sportowe. Zwycięzcy zostali obdarowani czekoladą, dyplomem i krasnalem, zrobionym własnoręcznie przez uczniów na zajęciach plastycznych. Mogli oni również zaprezentować swoje zwycięskie prace, scenki na apelu. Główne przedstawienie przygotowane zostało przez szkolny Teatr Bez Nazwy i p. Barbarę Orzoł.

                   

            Rada Rodziców przygotowała kawiarenkę plenerową, na któej zakupić można było ciasteczka, kiełbasę z grilla oraz losy. Za każdy los otrzymać można było drobny upominek. Główną nagrodą był rower.

            Dochód z tej i porzednich kawiarenek przeznaczony został na zakup sprzętu nagłaśniającego dla szkoły.

            Serdeczne podziękowania dla Mam, które poświęcają swój czas i energię na organizowanie kawiarenek oraz Wam, drodzy uczniowie za wspaniałą zabawę i Wasze zaangażowanie .

          • "Spotkanie autorskie"

          • Uczniowie klasy 1a pod opieką pani Lidii Zagórskiej - Skiby uczestniczyli w spotkaniu z historykiem, biografem i publicystą regionalnym Markiem Rezlerem, które odbyło się 14 maja w MBP w Wągrowcu.

            Na spotkaniu z młodzieżą pan Marek przybliżył postać Hipolita Cegielskiego poznańskiego nauczyciela i przemysłowca. Autor wzachęcał młodzież do czytania. Udawadniał, że czytanie może przynieść radość i naprawdę jest fajną i cenną rozrywką. 

            Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali pytania, chcąc uzupełnić swoją wiedzę o Hipolicie Cegielskim.

             

            Na podstawie tekstu ze strony www MBP w Wągrowcu

          • "PROJEKTOMANIA:

          •  

            Taką nazwę miały warsztaty plastyczne dla młodzieży zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną podczas X Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Hasło  tegorocznych obchodów brzmiało „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”.

            Na zajęciach  14 maja br. gościliśmy klasę III b z Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec im. Marii Konopnickiej. Pod czujnym okiem pp. Teresy Buszki  emerytowanej nauczycielki plastyki i malarki oraz opiekuna Lidii Hermann, uczniowie projektowali maskotkę dla naszej Książnicy. Zadanie na pierwszy rzut wydawało się proste, wystarczyło przelać kreatywność na papier. Poszły więc w ruch kredki, pastele i ołówki. Najlepszymi projektami okazały się prace Katarzyny Wiśniewskiej, Mai Mazur i Karoliny Grochowskiej i to one zostały nagrodzone. Kreatywna lekcja plastyki w Miejskiej Bibliotece przypadła gimnazjalistom do gustu.

            Informacja pochodzi ze strony www MBP w Wągrowcu

             

          • "Życie bez narkotyków"

          • W piątek 10 maja nagrodzono uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, kótrzy wykonali prace plastyczne na konkurs o tematyce antynarkotykowej.

            Zadniem było wykonanie dwustronnej zakładki o wymowie antynarkotykowej. do konkursu stanęło 32 uczniów gimnazjów, aż 7 nagród trafiło w ręce uczniów naszej szkoły: Natalia Wolter (II miejsce), Anna Kulpińska (III miejsce), ponadto wyróżnienia otrzymali: Fryderyk Kamiński, Roksana Laskowska, Jan Stachowiak, Dagnara Janowska, Marta Tyrakowska. 

            Gratulujemy

              

          • Zawody sportowe - lekkoatletyka

          • 7 maja na stadionie OSiR w Wągrowcu odbyły się zmagania sportowe gimnazjalistów z całego powiatu.

            Podczas zmagań lekkoatletycznych zachwyt wzbudził Jakub Neumann (3a), który przebiegł 100 m z czasem 10:80 i ustanowił nowy rekord powiatu.

            Podobnie swoim wynikiem 10,85 m w pchnięciu kulą zdeklasowała swoje konkurentki Aleksandra Makowska (1d).

            Na wyróżnie zasługują pozostali medaliści Powiatowej Spartakiady, będą bowiem reprezentować nasz powiat w zmaganiach rejonowych: Anna Kulpińska, Agnieszka Woźniak, Adrian Wesela, Jakub Kasperski, Alan Adamski, Daniel Majchrzak, uczestnicy sztafety dziewcząt i chłopców. 

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

             

            Żródło "Głos  Wągrowiecki"

          • Będzie zielono

          • Chłopacy z 3d, czyli Bartek, Michał, Mateusz i Sebastian, poświęcili swój wolny dzień, aby upiększyć teren przed i za szkołą. Zrobili kawał dobrej roboty. Więcej zdjęć w albumie.

             

                  

          • Wybory Samorządu Szkolnego

          • 26 kwietnia odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. W głosowaniu wzięło udział 219 uczniów. 2 głosy były nieważne.

            Wyniki:

            Mikołaj Wróblewski - 58 głosów - przewodniczący

            Agata Hoffa - 43 głosy - wiceprzewodnicząca

            Kamila Roman - 27 głosów - członek

            Paweł Graszek - 23 głosy - członek

            Jessika Lijewska - 23 głosy - członek

             

            Pozostali kandydujący:

            Róża Cicha - 22 głosy

            Agata Sturma - 11 głosów

            Małgorzata Kaniewska  - 10 głosów

             

            Komisja:

            Kornelia Kuklińska

            Marta Tyrakowska

             

          • Uczniowie uczniom o bezpieczeństwie w sieci

          • Klasa 1B, która niedawno brała udział w spotkaniu z policjantkami i warsztatach dotyczących bezpieczeństwa w Internecie, przygotowała lekcje o tej tematyce dla swoich kolegów z pozostałych klas pierwszych. Klasa została podzielona na trzy grupy, które przygotowały swoje autorskie prezentacje, a następnie przedstawiły je w klasach 1a,c,d.

             

             

             

          • Konkurs Matematyczny

          •  

            Paweł Graszek z klasy 1B zdobył II miejsce w kategorii klas pierwszych w IX Powiatowym Konkursie Matematycznym. Konkurs, odbywa się pod patronatem Starosty Wągrowieckiego i Wójta Gminy Wągrowiec w Zespole Szkół w Żelicach. Paweł otrzymał kupon na 100 zł na zakup nagrody książkowej.

          • Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

          • Daria Andrzejewska -3b, Klaudia Milewska -2b oraz Magda Mantaj -1a,  pod opieką p. Wiolety Szafran, wzięły udział w etapie rejonowym XVII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Daria Andrzejewska i Magda Mantaj zostały finalistkami konkursu. Etap wojewódzki odbędzie się w maju.

             

          • VI Powiatowy Turniej Recytatorski "Między Wierszami"

          • VI Powiatowy Turniej Recytatorski Szkół Ponadpodstawowych „Między Wierszami” zorganizowany został przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej. W konkursie wzięło udział 66 uczestników
            W kategorii: Gimnazja- Recytacje, II miejsce zajęła Kornelia Kuklińska.
            Wyróżnienia otrzymali:
            - Marta Tyrakowska
            - Kacper Bagrowski
            - Agata Sturma

            Turniej był zarazem eliminacjami do półfinału XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Poznaniu. Wezmą w nim udział 3 uczennice, a wśród nich Kornelia Kuklińska.

             

            zdjęcie: www.wagrowiec.pl

          • Konkurs o Powstaniu Wielkopolskim

          • 02 lutego piątka naszych gimnazjalistów pod opieką p. Wiolety Szafran zmierzyła się z ok. 150 uczestnikami V Konkursu o Powstaniu Wielkopolskim "Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej...". W konkursie wzięli udział: Mikołaj Wróblewski- 1d, Krzysztof Dereszyński- 1d, Kornelia Kuklińska -3b, Karolina Grochowska -3b, Natalia Mączyńska -2b

            Laureatem  konkursu została Karolina Grochowska. Zdobyła ona również najwyższe noty wśród wszystkich laureatów.

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu
      • +48 693 782 882
      • ul. Kolejowa 14,
        62-100 Wągrowiec
        Poland
      • Dyrektor: Danuta Karczewska
        Wicedyrektor: Anna Brzezińska
      • Sekretariat czynny w godz. 7.45 - 15.15.
        Sekretariat obsługuje Katarzyna Ratajczak.